Šta je novo?

Nokia 5

Da li neko zna jel moguće da ne mogu da se povežem na Sony Smart TV i tako delim video sa svoje Nokije 5? Zar ovaj model ne podržava Miracast?
 
Novi OTA na oreo betu danas.... V5.200
Javljamo utiske tokom par dana[emoji16]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Rekao bih da je fluidnije sve. Prvi utisak. Nisam naleteo za sad na bagove.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Da li je neko dobio Android 8 final (V5.220)??
Već 10ak dana je prošlo kako distribuiraju po nekim regionima. Izgleda da Srbija još nije došla na red.


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Stigao update i u Srbiji
f66ad6f5b6ec742a614757bcfc80c962.jpg


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
pitanje - vi koji ste bili na oreo beta, jeste li automatski dobili oreo stable preko te bete ili ste se morali vraćati prvo na nougat stable da bi se dobio oreo stable?
 
pitanje - vi koji ste bili na oreo beta, jeste li automatski dobili oreo stable preko te bete ili ste se morali vraćati prvo na nougat stable da bi se dobio oreo stable?

Automatski. Jedina razlika je što je manji update fajl, nije 1 i nešto GB nego je bio par stotina Mb.
 
Poslednja izmena:
Da li se još nekom dešava da dok priča na spikerfonu njegov sagovornik čuje sam sebe duplo..?

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Automatski. Jedina razlika je što je manji update fajl, nije 1 i nešto GB nego je bio par stotina Mb.

a kako ste dobili betu nakon registrovanja na beta labs? jutors je nokia zvanično pustila beta labs oreo i za nokiu 3, sve odradio prema uputama, na kraju mi izbacilo da je imei, telefon i mreža registrovani na beta labs ali ništa ne dobijam, nigde bete. jel bude OTA ili se negde manuelno skine rom?
 
a kako ste dobili betu nakon registrovanja na beta labs? jutors je nokia zvanično pustila beta labs oreo i za nokiu 3, sve odradio prema uputama, na kraju mi izbacilo da je imei, telefon i mreža registrovani na beta labs ali ništa ne dobijam, nigde bete. jel bude OTA ili se negde manuelno skine rom?
Idi u opcije/o telefonu i tu pronadji azuriranja. Proveri ima li novih azuriranja, i trebalo bi da iskoci novi OTA update.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
a kako ste dobili betu nakon registrovanja na beta labs? jutors je nokia zvanično pustila beta labs oreo i za nokiu 3, sve odradio prema uputama, na kraju mi izbacilo da je imei, telefon i mreža registrovani na beta labs ali ništa ne dobijam, nigde bete. jel bude OTA ili se negde manuelno skine rom?
Stice...

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
ne mogu da nađem ono "clear cache" kada uđem u postavke interne memorije na ovom oreo beta, gde su to sad zavukli?
 
Ajmo neke utiske u radu sa Oreom, malo opsirnije ako ima neko voljan da podeli utiske.
 
Telefon kod mene bolje radi, cini mi se da je za nijansu brzi, jedini ozbiljan problem imam sa Viber-om koji je toliko spor, gotovo neupotrebljiv. Iskren da budem Viber ne volim i uvek sam imao problem sa tom app.

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Koliko vam baterije trosi launcher? Ovaj AOSP (Pixel ili sta vec) mi je trosio oko 10%, ali se potrosnja nastavila i sa Nova launcher-om, takodje redovno oko 10%, ovo mi se jos nije desavalo ni na jednom telefonu.
 
Ženi polako moj stari P9 lite otkazuje saradnju sa kamerom. Počeli da crkavaju pikseli, a pošto ima još mesec dana garancije i malko je isčukan po ćoškovima teško da će proći na servisu. Anyway, pitanje je da li ja Nokia 5 dobra alternativa za P9 lite? Njoj je ovaj bio i više nego odličan pošto nije ni upola zahtevan korisnik kao ja. Znači sluškanje muzike, koja fotka po danu i malo YouTube i Facebook kad se smori. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Zasto ce tesko proci na servisu ispravan telefon koji ima problema s kamerom?! Ajde da ne moze da se upali a da je dobro (a ne samo malko) iscukan pa i da jedu ono sto se ne jede, ali ovako?
 
Ma nebitno, svakako ću obnavljati taj drugi ugovor za broj koji ona koristi pa već kad mogu uzeti nov uređaj da se ne cimam bezveze. :)
Iskreno, ja mislim da to i jeste zbog oštećenja jer njoj često ispada telefon (zdravstveni problemi pa gubi snagu u šakama ponekad) i zato ne smem da gledam npr. P10 lite jer je sav staklen. Ovo je ipak alu fon, pa plus zaštita mislim da će biti ok. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa dobra je Nokia, lepo radi, ne baguje, ne znam za kameru ali ovako nije sigurno gora od Huaweia.
 
Zasto ce tesko proci na servisu ispravan telefon koji ima problema s kamerom?! Ajde da ne moze da se upali a da je dobro (a ne samo malko) iscukan pa i da jedu ono sto se ne jede, ali ovako?
Upravo tako. Meni uvazili garanciju, a imao sam odlomljeno staklo na ekranu na cosku. Dobio sam i ceo nov ekran.

Uzmi ti telefon, ali nosi ovo u servis.
 
Nokia 5,oreo 8.1 zadnji,mnogo dobro radi ,bilo je bagova al ovo je sad sazrelo redovno. Mnogi bi vec davno batalili podrsku a za N5 redovno svaki mesec,security patcj ili neki update.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Potvrđujem, ja sam supruzi uzeo čim se pojavila prošle godine u telenoru. Nije zahtevna, surf, fb i dosta fotkanja. Radi gcam, i generalno kad god uzmem da ga maltretiram sve radi lepo u okvirima mogućnosti čipseta. Kvalitet kućišta odličan, zvuk odličan, čak su i sluške dobre i daju prilično basa, samo što su neudobne. Nikad ga ne bih uzeo sebi jer u kini uvek ima jačih a jeftinijih alternativa, ali ko ne voli da se bakće sa kinom a nije zahtevan, ovo je zicer.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Oki. Hvala puno. :)
Nadam se onda da će ga biti još u ponudi početkom maja kad budem obnavljao ugovor. :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
I još jedna stvar, neko je kačio ranije klip gde N5 izdržava padove. Možda sam već pisao, supruzi je pao na pločice dok je stajala, i to je malo skakutao, nema ni ogrebotine. Pošto vidim da ti je to bitno.

Sent from my Le X626 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno