Šta je novo?

Nokia 5

Trkni u recovery i obrisi cache , pametno je [emoji3]
Ja cu kada izadje stable da odradim hard reset, ovo je skoro final, verovatno sledeci build je final.
 
Trkni u recovery i obrisi cache , pametno je [emoji3]
Ja cu kada izadje stable da odradim hard reset, ovo je skoro final, verovatno sledeci build je final.
Kad odes u pictures app i hoces da editujes neku sliku,jel ti da da editujes ili ti pukne app?

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Kad odes u pictures app i hoces da editujes neku sliku,jel ti da da editujes ili ti pukne app?

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
Puca ali to je google ap ne znam da li je do sw ili do app...
Instaliraj camera roll ili picture editor pa gore na tri tacke pa "edit in"

To mi se dopada , slicno kao na wp.

5ce3c20947d44357e949ab4c59676fff.jpg
 
Lepo je sabio, evo preko 12h drzi sve app kesirane i nema problema, samo neka tako ostane. [emoji3]

Uglavnom u "running" nema vise app sa statusom 0 MB...

35d9fcf15815de5557f50195f3aa6c7e.jpg
 
Primetih i ja taj problem sa editovanjem iz Photos aplikacije, pa sam probao da uđem u recovery, ali dobijem "crknutog" robota na ekranu i poruku "No Command"... Zna li iko šta radim pogrešno?
 
Ništa, sad je još ostao korak

Press and hold the Power key and the Volume up key for around three seconds, and then let go of the Volume up key, but keep pressing Power
 
Ljudi, da se pohvalim i ja sa jednim primerkom. Uzeo ga pre par dana u mt:s, došao je fabrički sa 7.1.2 Androidom, uradio sam samo poslednji update (December 01.2017).
Vaši postovi su uticali da prelomim u izboru i mislim da nisam pogrešio. Generalno baš sam zadovoljan. Jedino što mi pomalo smeta je HD rezolucija. Moj prethodni tel bio je Meizu M2 Note, sa sjajnim Sharpovim full HD displejom of 5.5 inča. Mada, 5.2" dijagonala mi više odgovara.
Inače, tel je u srebrnoj boji i dobra je kombinacija sa crnim frontom. Odlično leži i baš mi je žao da ga ubacim u kakvu futrolu.
Model je TA-1053 (dual SIM).

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Ljudi, da se pohvalim i ja sa jednim primerkom. Uzeo ga pre par dana u mt:s, došao je fabrički sa 7.1.2 Androidom, uradio sam samo poslednji update (December 01.2017).
Vaši postovi su uticali da prelomim u izboru i mislim da nisam pogrešio. Generalno baš sam zadovoljan. Jedino što mi pomalo smeta je HD rezolucija. Moj prethodni tel bio je Meizu M2 Note, sa sjajnim Sharpovim full HD displejom of 5.5 inča. Mada, 5.2" dijagonala mi više odgovara.
Inače, tel je u srebrnoj boji i dobra je kombinacija sa crnim frontom. Odlično leži i baš mi je žao da ga ubacim u kakvu futrolu.
Model je TA-1053 (dual SIM).

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

I ja sam presao sa konja na magarca sto bi rekli ... Z2 je imao full hd na 5.2 a Lumia QHD na 5.2 znaci bukvalno duplo veca gustina pixela nego na Nokia 5.

Ali ekran je prilicno dobar i ne mogu nista da kazem sobzirom da je to neka low to mid klasa... stavio sam da bude 50% osvetljenje i ambient i sve to sljaka dobro :D

Ma kakva futrola, mada ume da bude klizav u ruci lako moze da ispadne...

Neka te lepo sluzi, uskoro ce i Oreo update :wave:
 
Ništa, sad je još ostao korak

Press and hold the Power key and the Volume up key for around three seconds, and then let go of the Volume up key, but keep pressing Power
Da li mozda imas ideju zasto su stavili pod obavezno da ako hoces u recovery moras da ga nakacis na usb, to je takva nebuloza i ne ide mi u glavu zasto je to tako...
 
Da li ima tasterska prečica za screen capture?? Power + volume ne radi..

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Power+volume down kod mene ne funkcioniše..
Možda je to iskorigovano na Android 8...


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Power+volume down kod mene ne funkcioniše..
Možda je to iskorigovano na Android 8...


Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Ne znam , meni je radilo i na 7.1.1 i 7.1.2

Uglavnom imas quick tile za to ... ako ne radi kombinacija tastera.
 
ja prelomio i uzeo nokiu 3, rn 4x poklonio kevi. platio 100 evra sa dve godine garancije. promakao mi je jedan za 80 evra, ali nije ni ovako loše ispalo
 
Vidim da je par postova o slobodnom ramu izbrisano, pa aj da iskucam rec-dve o tome. Imam op3(6gb ram), i imam slobodno oko 0.5gb - 1gb ram-a, 3-4 zauzima sistem a ostalo su kesirane aplikacije. Sav taj slobodan ram je neiskoriscen ram, ako imate tel sa 2gb rama, a oko 1gb zvri slobodno, to znaci da ste skoro resetovali tel ili ima ocajan ram management(kesiranje u ovom slucaju).
ecc18372eb82ba9b651bdc3fd54cf8f0.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vidim da je par postova o slobodnom ramu izbrisano, pa aj da iskucam rec-dve o tome. Imam op3(6gb ram), i imam slobodno oko 0.5gb - 1gb ram-a, 3-4 zauzima sistem a ostalo su kesirane aplikacije. Sav taj slobodan ram je neiskoriscen ram, ako imate tel sa 2gb rama, a oko 1gb zvri slobodno, to znaci da ste skoro resetovali tel ili ima ocajan ram management(kesiranje u ovom slucaju).
ecc18372eb82ba9b651bdc3fd54cf8f0.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Jel ovo ok?
Tako mi na oreo beta vec drugi dan.

132ee98545f46323b9b75200290e0388.jpg
 
Vidim da je par postova o slobodnom ramu izbrisano, pa aj da iskucam rec-dve o tome. Imam op3(6gb ram), i imam slobodno oko 0.5gb - 1gb ram-a, 3-4 zauzima sistem a ostalo su kesirane aplikacije. Sav taj slobodan ram je neiskoriscen ram, ako imate tel sa 2gb rama, a oko 1gb zvri slobodno, to znaci da ste skoro resetovali tel ili ima ocajan ram management(kesiranje u ovom slucaju).
ecc18372eb82ba9b651bdc3fd54cf8f0.jpg


Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Izvinjavam se zbog OT, samo kratko, koji ti je ovo font? Default na OP ili....?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obrisani su postovi o Nokiji 3.
 
Nokia 3 i Nokia 5 su 90% identicni telefoni a pomenuo sam je zato sto sam je duze cackao (i restartovao i resetovao i blokirao aplikacije i svasta). I pitao sam za RAM memoriju koju ne koriste aplikacije tj. koliko uzme Android a ne koji bolje kesira i koji duze drzi u memoriji pre resetovanja (ili kako vec to zovete kad je aplikacija otvorena ali mora da se ponovo ucitava sadrzaj).
 
Vec je receno, postoji zasebna tema za Nokiju 3.
 
U odnosu na predhodni build ovaj mnogo tecnije radi, nema nista novo od funkcija , moguce da je ovo skoro zavrsena prica.
 
Radi editovanje slika iz google photos. To sam primetio za sad.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Nego,znam da nokia 5 nije neki brz telefon,ali kad sam deinstalirao facebook,telefon poleteo. Tako ga je facebook ubijao da neverovatno. Stavio sam lite verziju i sad je sve mnooogo fluidnije.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
I plus je bolja autonomija baterije [emoji4]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Da li ima neko problem kada se povezuje sa računarom? Često se dešava, ne uvek, da se ne može pristupiti fajlovima na telefonu. Pri tome Windows uredno prepozna telefon, a na telefonu izaberem opciju "transfer file". Nekada i kada pusti pristup, sam od sebe zablokira i sl.
Trenutno mi je Android 7.1.2. Vodim se mišlju da probam osmicu beta..


Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Na Android u 8.0.0 beta nema više ovih problema [emoji6]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno