Šta je novo?

Nokia 5

Što se tiče ne dobijanja sms poruka, ja sam to prvo primetio na Textra app koju koristim godinama. Onda sam prešao na Google Messages i isto se dešava. Definitivno bug koji se pojavio nakon 7.1.2 i plus taj sa lošim keširanjem aplikacija!

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Što se tiče ne dobijanja sms poruka, ja sam to prvo primetio na Textra app koju koristim godinama. Onda sam prešao na Google Messages i isto se dešava. Definitivno bug koji se pojavio nakon 7.1.2 i plus taj sa lošim keširanjem aplikacija!

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Ali kad vidim da se slicno pominje i na pixelima meni prosto nije to nista cudno...

Google sam u beta programu ima muke oko svog proizvoda i zar mislis da je onda OEM-u nesto lakse kada priprema upgrade za svoje modele ... ipak moramo malo biti i razumni.

Zato i kazem da je to kesa puna smeca , za nesto je kriv google a za nesto oem , ali ako ne resi u nekom normalnom vremenskom periodu.

Ali ne mogu da kazem da sam razocaran sa HMd.om naprotiv , neka ovako ostane i za godinu i dve ... neka samo rade na tome a ne posle da se opuste i batale podrsku i za slabije modele.
 
Poslednja izmena:
Svakako da imamo više nade da će bug biti sređen jer je u pitanju stock android. To mi se dešavalo na Nexus telefonima i na kraju uvek bude ispravljeno.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
A bas nezgodno , meni bas kad se pojavio bug , bukvalno taj dan mi stigla uplata , ocekujem sms , prosto je navika a nema sms-a popiz""" nacisto.

Pustis da se app azuriraju same a ono poremeti se nesto , posle se cudim kada vidim da neko blokira u PlayStoreu auto azuriranje. :trust: a iskreno za te Core app , meni su gapps ok to kao dealer, sms , contacts itd ...
 
Btw pojavio mi se notification badge na calendar app pre jedno mesec dana. Taj dan sam imao neki reminder. Međutim, od tada mi stoji na ikonici i ne mogu da ga uklonim?! Probao sam i sa brisanjem tog podsetnika i nije pomoglo. Čak i kada se calendar app ažurirala.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
A bas nezgodno , meni bas kad se pojavio bug , bukvalno taj dan mi stigla uplata , ocekujem sms , prosto je navika a nema sms-a popiz""" nacisto.

Pustis da se app azuriraju same a ono poremeti se nesto , posle se cudim kada vidim da neko blokira u PlayStoreu auto azuriranje. :trust: a iskreno za te Core app , meni su gapps ok to kao dealer, sms , contacts itd ...
Slicna situacija [emoji11] . Ja nisam imao mogucnost da nadogradim verziju Messages 2.5.212 dok nisam uradio ono sto sam napisao.

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Da calendar , to sam zaboravio da pomenem , to mi tek ide na zivce... Google support forum je pun kritika, zale se ljudi ali ne vredi.

Koristim i te google app ali daleko od toga da je tu oem kriv, ali kada postavim ovde na forumu pitanje onda se ide na foru pa sto ne koristis neki drugi kalendar ... mislim da su mnogi odustali od google apps upravo zbog tih bubica (pa im je lakse da nadju neku drugu app) ... ostane badge po mesec dana a pogledao sam sve u kalendaru.

Force stop i clear cache _ data za laucher ne pomaze ... koristim stock launcher odlican je , mada sam koristio i Lawnchair ali isto se desava ... nervira me ali oguglao sam.
Voleo bih da sve te app imaju jednostavnu komndu (clear all badge notifications) sta god , samo da se skloni sa ikonice :d
 
Poslednja izmena:
Citam sad vase muke,moja muka je vezana za sms sve nadogradnje sam odradio i sad nisam siguran dali rade sms poruke kako treba,poslao sam sa drugog broja jedno 200 poruka i stizu ali sam jos u strahu.
 
Ma i ja sam uradio sve, pa sam popio dve kazne za parkiranje - istekao parking, nije došao SMS da ističe... Prva poruka (da je uplaćen) je uredno došla. I kome sad da ispostavim kazne? Telenoru, Nokiji, uvozniku...? :)
 
Citam sad vase muke,moja muka je vezana za sms sve nadogradnje sam odradio i sad nisam siguran dali rade sms poruke kako treba,poslao sam sa drugog broja jedno 200 poruka i stizu ali sam jos u strahu.

lol

Ako je Messages v2.7.030 onda je sve ok :d

@msolajic Googleu , njihova je app.
 
Poslednja izmena:
Android 8.0 beta

https://twitter.com/sarvikas/status/940520002956025856

Uskoro i za Nokiu 6 [emoji16]



1130MB tezak update, ujedno i security patch za decembar..

f500d11606d067d338690835373dd7c0.jpg
 
Poslednja izmena:
Moram da pohvalim HMD , odlican update , mozda ce biti jos jedan build i to je to moze za sve , nisam primetio ni jedan veci bug ... sto se tice Antutu i Geek , ne moram da kacim slican je score ali moram da priznam da bolje kesira app u ram memoriji i da je u nekim app zaista brze pokretanje istih ... generalno odlican update.
Odlican vanila update NokiaNexus :-devil-:

Dodatak :D

First look: HMD’s new Nokia Camera UI (v8.02)

http://nokiamob.net/2017/12/12/first-look-hmds-new-nokia-camera-ui-v8-02/
 
Kako si zadovoljan sa fotografijama posle ovih par meseci korišćenja? Kakva je brzina okidanja kada hoces za kratko vreme da napravis nekoliko fotografija?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Moram da pohvalim HMD , odlican update , mozda ce biti jos jedan build i to je to moze za sve , nisam primetio ni jedan veci bug ... sto se tice Antutu i Geek , ne moram da kacim slican je score ali moram da priznam da bolje kesira app u ram memoriji i da je u nekim app zaista brze pokretanje istih ... generalno odlican update.
Odlican vanila update NokiaNexus :-devil-:

Dodatak :D

First look: HMD’s new Nokia Camera UI (v8.02)

http://nokiamob.net/2017/12/12/first-look-hmds-new-nokia-camera-ui-v8-02/
To su odlične vesti [emoji5]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Kako si zadovoljan sa fotografijama posle ovih par meseci korišćenja? Kakva je brzina okidanja kada hoces za kratko vreme da napravis nekoliko fotografija?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Po danu solidne , nocu uzasne ... Pored lumie 950 je obicna nula :D

Salim se , malo ali ima istine ... za ovu cenu nema bolje , camera ui na Oreo beta je malo poboljsan, HDR fotke su malo bolje.

Juce sam ga napunio bilo 100% oko 21h , sada je na 73% , jes da je beta ali veoma dobro drzi bateriju ;) mada iskreno nisam ga bas drndao puno ali opet sve je na ON, od lokacije do wifi-a , mobile data itd...
Vidi se da su pustili build posle 10ak dana ... kernel date je novembar 28 :D nisu hteli da puste neku losu Betu.
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, nije rešen problem sa lošim keširanjem aplikacija. Bolje reći nikakvim keširanjem [emoji35]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Koliko vidim, nije rešen problem sa lošim keširanjem aplikacija. Bolje reći nikakvim keširanjem [emoji35]

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Kako ? obrisi sve app iz recent i restartuj telefon... otvori jedno 5 app pa vidi kako su kesirane u memoriji, od 2GB rama ne treba ni da ocekujes cuda.

Na sam na 8.0 beta i tu je malo bolje kesiranje , i iskreno ne bih se vracao na 7.1.2 :d
 
Pa vidi, pošto se odradio update, stvarno je ok radilo keširanje. Nakon nekog vremena je opet počelo da zeza. Poslušao sam te, odradio clear recents I odradio restart i ponovo je kako treba. Nadam se da neću morati malo malo pa da restartujem tel kako bi keširanje bilo normalno.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Pa vidi, pošto se odradio update, stvarno je ok radilo keširanje. Nakon nekog vremena je opet počelo da zeza. Poslušao sam te, odradio clear recents I odradio restart i ponovo je kako treba. Nadam se da neću morati malo malo pa da restartujem tel kako bi keširanje bilo normalno.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk

Bice da si u u pravu, nokiaMob (komsije) pustili dezinformciju...


December Android Security update for Nokia 5 now rolling out. Multitasking bug not fixed

https://nokiapoweruser.com/december...kia-5-now-rolling-multitasking-bug-not-fixed/
 
Poslednja izmena:
Ti si na beta Oreo i nemaš taj problem?

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Bolje je svakako nego na 7.1.2 po tom pitanju.
 
Zar Nokie nemaju stock Android, koji bi trebalo da je dobar po pitanju "kesiranja"?
 
Zar Nokie nemaju stock Android, koji bi trebalo da je dobar po pitanju "kesiranja"?
Pa to sto je stock ne znaci da sve funkcionise savrseno.
Kao i na nexusima a i pixelima mora da se optimizuje za hw taj sw...
Jedno vreme je i na N5x bilo ocajno kesiranje pa se neki cudili kako je to Google dozvolio, a ne jedna Nokia koja cak nije ni u Android One programu [emoji3]
 
Nazad
Vrh Dno