Šta je novo?

Nokia 5

7.1.2 geek malo bolji nego na 7.1.1


01c80477d42c7a748921cd13d33a302b.jpg
 
Nema zato sto je cist rom ... kao na nexusima ... od Nokija app ima Support i Camera app i to je to. To sto vidis na Pixelima mozes lako da imas i na toj nokiji ... kao i na drugim telefonima sa 7.0 --- sve je portovano od tih stvari ..

Ja sam birao ovaj fon zato sto ima cist rom bez skinova i ostalih gluposti koje mnogi drugi furaju ... ovako imamo redovna security a koliko vidim bice i major azuriranja po tom pitanju su kao Android One iako nisu ...

TA-1024 single sim

TA-1053 dual sim
Druže, pošto imaš Nokiu 5, možda mi možeš pomoći. Kolega ima Nokiu 3 i ima problem sa zaglavljivanjem sata. Znači fora je da u jednom momentu gore desno sat zaglavi, i widget na home screen-u, dok u podešavanjima i na lock screen-u pokazuje normalno vreme. Probali već brisati podatke ranije i opet se desilo. Jutros mu alarm nije odreagovao zbog toga.

PS probao sam ti PM poslati ali ne ide :) ne vidim temu za N3...

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
mislio sam ovako nešto, kao na nokia 7 modelu:

nokia-7-5.jpg


znači ovo nema?

p.s. hvala za info o modelima

Kao sto vidis u pitanju je rom predvidjen za Kinu... tu verovatno ima Bloat-a od Nokije ... za international rom van Kine idu ciste verzije (aosp), bez tih widgeta itd...

Nije nista strasno da skines accuweather ili da koristis google weather ...
 
Ne znam da li je ko još primetio kašnjenje notifikacija sa IM servisa... Messenger, Viber, Hangouts... Svim tim aplikacijama sam isključio optimizaciju baterije, postavio sam ih na whitelist da bi radile u pozadini, i ništa... Neko mi piše na neki od tih servisa i telefon zazvoni tek kad ga otključam... Većinom koristim mobilni internet, wireless samo kući, ali i tamo je ista situacija tako da mislim da nije u tome štos. Ima li kakvog rešenja?
8e94f79e578d9a75c14b39e586a89206.jpg
6e6628194998777ec032d0e86825f722.jpg
 
To se i kod mene dešava nakon apdejta na 7.1.2, kasne mi notifikacije. Još gora stvar što sada ne mogu da se nakačim na moj kućni router (na svim ostalim wifi normalno radi). Odradio sam i reset istog. Išao na opciju forget network u telefonu. Jedino telefon da resetujem na fabrička podešavanja. Inače taj router normalno radi jer koristim i druge uređaje.
 
Citajuci godina nexus = pixel temu... izgleda je pravilo da se posle svakog major i minor updatea odradi hard reset ...


Ja nisam, ali kasne notifikacije, ali je baterija bolja ... tj duze traje, cini mi se da BAM odlicna stvar. najvise me nervira sto mi ne stizu notifikacije (push) za sve primljene emailove, mada mi se pokaze badge na gmail ikonici.

Ne znam dal ste primetili ali na 7.1.2 kada zavrsite razgovor izbaci vam toast notifikaciju koliko ste pricali na 7.1.1 nisam to primetio... ima jos sitnih detalja uglavnom dobar update.
 
Ne znam da li je ko još primetio kašnjenje notifikacija sa IM servisa... Messenger, Viber, Hangouts... Svim tim aplikacijama sam isključio optimizaciju baterije, postavio sam ih na whitelist da bi radile u pozadini, i ništa... Neko mi piše na neki od tih servisa i telefon zazvoni tek kad ga otključam... Većinom koristim mobilni internet, wireless samo kući, ali i tamo je ista situacija tako da mislim da nije u tome štos. Ima li kakvog rešenja?
8e94f79e578d9a75c14b39e586a89206.jpg
6e6628194998777ec032d0e86825f722.jpg
Ista prica, problem sa "kacenjem" na wifi nakon update. Ako je neko sredio problem hard resetom neka javi

Послато са TA-1053 уз помоћ Тапатока
 
Da prijavim i ja problem sa kacenjem na wifi, odradjen ota na 7.1.2, nece ponekad da se nakaci na wifi, a pored moj op3 normalno se poveze. Ne mogu do vikenda reset da odradim. [emoji19]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Recimo, ja nemam problem sa kačenjem na wifi... Samo te proklete notifikacije... Sad primetih, i za mejl, zvoni u "grupi" dva ili tri različita ringtona (jer za svaku grupu mejlova imam podešeno drugačije, baš da znam da li treba da reagujem ili ne)... I sviraju odjednom, a nije baš moguće da su sva tri mejla došla istovremeno...
 
Napravio sam sinoć fabrički reset pa javljam ima li promena...
 
Uzeh ženi telefon i imam dva pitanja (za sada):
1. Postoji li mogućnost da bilo koju palikaciju kou želim izvučem na start screen? Tj. nudi mi samo neke Google aplikacije i neke standardne (whatsapp). Ali ugrađeni kalkulator ne može?
2. Može li se podesti vreme za Pattern unlock da se ne aktivira odmah po zaključavanju?
 
Poslednja izmena:
Ok, bolje ispasti glup nego iz autobusa. Našao sa mrešenje za prvi problem. Treba samo da se prevuče, a ja sam očekivao neki right-click meni. Glupi droid :D

You must spread some Reputation around before giving it to Space Beer again. :D

Ali moras priznati da je vanila droid resenje... nebi se proslavili sa skinovanim resenjima :) meni Nokia 5 radi veoma dobro :wave:
 
Da li vam radi TeamViewer quick support na ovom telefonu, probao sam da nekom pomognem ali mi daje samo screen sharing?
 
Ja već dugo koristim AnyDesk umesto TV-a i on radi bez problema (Nokia 5 -> Windows 10).

EDIT:
Ok, našao sam (delimično) rešenje i za 2. problem u Security podešavanjima. Međutim u slučaju kad se stavi timer na Pattern unlock, onda "Power" dugme automatski otključava telefon??? Nije potreban dodatni swipe?

Je l' to normalno za Andoide, pošto mi se uopšte ne sviđa? Dobro u svemu tome je što sa maskom nije tako lako pritisnuti Power dugme.
 
Poslednja izmena:
Ja već dugo koristim AnyDesk umesto TV-a i on radi bez problema (Nokia 5 -> Windows 10).

EDIT:
Ok, našao sam (delimično) rešenje i za 2. problem u Security podešavanjima. Međutim u slučaju kad se stavi timer na Pattern unlock, onda "Power" dugme automatski otključava telefon??? Nije potreban dodatni swipe?

Je l' to normalno za Andoide, pošto mi se uopšte ne sviđa? Dobro u svemu tome je što sa maskom nije tako lako pritisnuti Power dugme.

Settings/security/Screenlock > zupcanik (cog) :d > power button instantly locks
 
Ma ok, to mi je jasno. Ali ne želim to. Želim da zaključam telefon, ali da mi npr. u prvih 5 minuta ne traži šifru, već samo da svajpujem ekran, nakon što pritisnem power dugme. Ovde ga odmah otključava nakon pritiska tastera, ne traži swipe. To ne bih, ako je moguće :)
 
Ma ok, to mi je jasno. Ali ne želim to. Želim da zaključam telefon, ali da mi npr. u prvih 5 minuta ne traži šifru, već samo da svajpujem ekran, nakon što pritisnem power dugme. Ovde ga odmah otključava nakon pritiska tastera, ne traži swipe. To ne bih, ako je moguće :)

Pazi power button instantly locks ponistava ono pravilo oko tajmera ... logicno on zakljucava odmah device i trazi pattern ili kod, ne znam sta si podesio.

Ja koristim FP i pattern kao zastitu + sim lock :d

Npr ako hocu odmah tel da otkljucam onda koristim FP , ako hocu da vidim sta ima na lock screenu onda koristim power button , a ako hocu da nastavim dodirnem samo tapnem na FP :D sve je jako brzo i radi lepo.

Pattern vidim kada palim fon , a sim lock kod kucam pri dizanju sistema ili kada ubacim karticu ;)

Ako ti je upaljen bt ili gps non stop , razmisli Smart lock , ja sam podesio kada sam kuci da ne smara :D


Mada ono sto je MS uspeo da uradi na "raspalom" wp je da pored telefona enkriptuje i sd karticu a to na androidu nema, i pitam se zasto nema... samo je enkriptovana memorija telefona, cak user i ne moze da to iskljuci...
 
Poslednja izmena:
Stigao security patch za novembar [emoji16]

c94c2f064a855377516ab962ef0b0e17.jpg
 
Da li je neko primetio da mu ne stizu sve poruke? Meni se to desava, danas sam slucajno otkrio, a citajuci Nokia forum vidim da je taj problem stigao sa verzijom 7.1.2. i da je u pitanju problem u aplikaciji?
 
Da li je neko primetio da mu ne stizu sve poruke? Meni se to desava, danas sam slucajno otkrio, a citajuci Nokia forum vidim da je taj problem stigao sa verzijom 7.1.2. i da je u pitanju problem u aplikaciji?

Imao sam taj problem jedno vreme pa se nekako poravilo bilo azuriranje za sms app...

Kod mene je Messages verzije 2.7.030 ok je sve...

Tu su i drugi problemi, zalio se neko ali stize update , neki su dobili i kazu da je sve ok.

http://nokiamob.me/2017/11/nova-nad...avlja-pogresku-u-pozadinskom-radu-aplikacija/

Uskoro stize i Oreo (8.0) beta , a posle toga ako sve bude ok pustice valjda do nove za sve.
 
Imao sam taj problem jedno vreme pa se nekako poravilo bilo azuriranje za sms app...

Kod mene je Messages verzije 2.7.030 ok je sve...

Tu su i drugi problemi, zalio se neko ali stize update , neki su dobili i kazu da je sve ok.

http://nokiamob.me/2017/11/nova-nad...avlja-pogresku-u-pozadinskom-radu-aplikacija/

Uskoro stize i Oreo (8.0) beta , a posle toga ako sve bude ok pustice valjda do nove za sve.
Gde da pronadjem tu verziju Messages-a? Kod nas na Play store-u je jos uvek ona stara verzija koja pravi problem

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Ne znam da li ce ovo pomoci, ali evo odgovora Nokia podrske. Ja sam probao i cini mi se da radi. Kad se restartovao telefon ponudio mi je azuriranje za aplikaciju, ja je nisam odradio dok ne proverim kako sada radi.
Odete u Podesavanja—Aplikacije—Messages—Onemoguci, a zatim Omoguci. Potom restartovati telefon.
P.S. Sad posle restarta mi vise nije verzija 2.5.212, vec novija verzija 2.7.029. i ponudio mi azuriranje na 2.7.030

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ce ovo pomoci, ali evo odgovora Nokia podrske. Ja sam probao i cini mi se da radi. Kad se restartovao telefon ponudio mi je azuriranje za aplikaciju, ja je nisam odradio dok ne proverim kako sada radi.
Odete u Podesavanja—Aplikacije—Messages—Onemoguci, a zatim Omoguci. Potom restartovati telefon.
P.S. Sad posle restarta mi vise nije verzija 2.5.212, vec novija verzija 2.7.029. i ponudio mi azuriranje na 2.7.030

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka

To je do Googlea, njihova je app cini mi se da su se neki I na Nexusima zalili...
Ja do sada nisam radio hard reset nit mi pada na pamet, kada dodge Oreo onda cu ;)

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Ja procitah da je covek restartovao, a ne resetovao telefon.
 
Dobro si procitao, samo sam restartovao telefon i izgleda da je pomoglo. Probao sam na oba broja da primam poruke i izgleda da radi.

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Ma jasno je sta je napisao, ja sam to onako prokomentarisao, hard reset radi neko posle svakog update-a (minor/major), e sada da li je to preporuka ili nepotrebno ne znam.
 
To je kad hard-reset mafija pređe na Android. Osim za velike apdejte na novu verziju droida, nema nikakve potrebe za resetovanjem, posebno što sad svakog meseca stižu sigurnosne nadogradnje.
 
Poslednja izmena:
To je kad hard-reset mafija pređe na Android. Osim za velike apdejte na novu verziju droida, nema nikakve potrebe za resetovanjem, posebno što sad svakog meseca stižu sigurnosne nadogradnje.

Ne razumem hard-reset mafija (ko je uopste izmislio taj termin) ko su ti?

Upravo sa nexus i generalno android tema sam video takve preporuke , da je dobro i ne skodi ...
Ovu 5icu sam kupio cim se pojavila cekao sam je mesec dana.
Za ovih 6 meseci primetio sam vise bugova:

- Prvo se izretardirao eq , ona fora force stop i clear cache nije pomogla, ali sam nastavio da kopam i resio to iako sam bug prijavio pordsci i obecali su update
- Skoro se pojavio ovaj bug sa sms'om , ne prikazuje primljene poruke , jednostavno mrtva app (resili su to) ali ume da bude nezgodno iako se sms ne koristi tako cesto ...
- Ono sto je isto u zadnje vreme jako lose, to su kesirane app ... jako lose kesira i to malo memorije ne koristi bar za 5-6 app koje bi zadrzao bar par sati , npr dealer , messages itd ... iako je u recent 10 app ili manje on ubije i one koje su core ... ali obecali su update , nekima i pustili.
- Backup servis je isto pravio problem neko vreme (Back up to Google Drive disabled by your admin), cak sam i ulazio u neki support forum , zalili se ljudi ali bot odgovara , klasika za google podrsku , bolje i da ne postoje... medjutim bug je nestao kada je hmd pustio update na 7.1.2

Tako da ovo je nesto sto nije strasno ali desava se , to su uglavnom bugovi za koje je kriv google a i oem u ovom slucaju nokia - hmd.
 
Nazad
Vrh Dno