Šta je novo?

Nokia 5

Ma ne treba mi veci, ja to nosim po dzepovima, a opet ima i gorilla glass, sto nije zgorega, posto ne podnosim futrole i silikone na telefonu.
 
Jutros mi je po drugi put pukao ekran na telefonu, pa ozbiljno razmatram ovu Nokiju, a Lenovo ce ovog puta u kantu. Jel ima neku ozbiljniju zamerku, osim nedostatka LED za notifikacije i sporijeg punjenja? Pitanje je za one koji imaju telefon.

Uzeo sam ovaj telefon za dinar u Telenoru pošto mi je Nexus 5X u servisu. Mislio sam kasnije da ga prodam. Evo, nekoliko dana ga koristim i već sam zaboravio na led notifikacuju. Kamera je solidna. Softver vanila android što mi savršeno odgovara jer sam se par godina navikao na Nexus telefonima. Chipset sasvim OK za svakodnevno korišćenje bez ikakvog laga. Nisam probao niti jednu igru. Baterija u odnosu na 5X mnogo bolja. Punjenje nije toliko sporo. Ekran je 720p i uopšte mi ne nedostaje full HD. Premium dizajn u odnosu na onaj plastikaner. Sve u svemu, prijatno sam iznenađen kako radi telefon. Odlučio sam da ga zadržim.
 
I ja sam uzeo Nokiu 5 i prvi utisci su pozitivni. Prevagu u odnosu na Honor 8 lite je doneo potpuno odvojen slot za dual sim, sto meni puno znaci kod telefona. Za sada mogu da komentarisem da je telefon lep, jer sam tek poceo da ga koristim.
 
Bolja je i kamera od p8 lite, ima dosta manje suma.
 
@Luka74
Ne bi trebalo da cudi, svi telefoni su im bukvalno pure aosp bazirani, i nema razloga da ne ponude brz update na noviju verziju Androida.
P.s.
Uzela keva Nokiu 5 u Vip-u prosle nedelje, ja sam koristio kao rezervni tel(g+, youtube, twitter, tapatalk), dok ne stigne staklo+maska.
Vrhunski je optimizovana baterija, videcemo kako ce biti kad se ubaci sim i jos par aplikacija. Za sad je vrh.
194f0f89223fa9f5ef9648ec3c25cf24.jpg
6df10fe49ceea67ecf970769b1e076fc.jpg
378d163429edb9591455bd3d7ceb5789.jpg


Послато са TA-1024 уз помоћ Тапатока
 
Da li imate neku preporuku za futrolu ? Sledeće nedelje uzimam dual sim varijantu pa da se na vreme pripremim :) I recite mi da li koristite neki program za notifikacije pošto vidim da telefon nema led. Ali da ne troši mnogo bateriju.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ja koristim najobicniju providnu futrolu, imas ak i u Telenoru da je kupis ( u pakovanju je i folija za staklo ) za 500 din. Od ovih futrola sto ima kod nas nijedna mi se ne svidja, tako da cu da sacekam ili ce Alli da resava problem :d . Mozda ova nije losa tmb-150x150-50121944_59a93b32d2e3e3-9018776410470128A-11.jpg
 
Ja koristim najobicniju providnu futrolu, imas ak i u Telenoru da je kupis ( u pakovanju je i folija za staklo ) za 500 din. Od ovih futrola sto ima kod nas nijedna mi se ne svidja, tako da cu da sacekam ili ce Alli da resava problem :d . Mozda ova nije losa Pogledajte prilog 237907
Moram nešto uzeti. Alli je dobar ali sad nemam vremena za čekanje :) Ova sa slike nije loša, mada sa slike deluje slična kao ova koju koristim na note. Čuva telefon, ali je nezgodno što je pozadi poprilično klizava.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo tu kao sa slike pre par meseci, prezadovoljan sam!
 
Jeli klizava sa zadnje strane? Gde si je uzeo? Koristite li neki program za notifikacije?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Vidim imaju iste takve na kp. Uzimam verovatno tamo pošto mi je kasno sa allija.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
jeli ima ovaj fon neki fabrički widget za vreme i koliko u proseku imate SOT-a?
 
jeli ima ovaj fon neki fabrički widget za vreme i koliko u proseku imate SOT-a?

Vreme je sirok pojam... ako mislis na vremensku prognozu ima ako u g assistentu ukljucis vremensku prognozu ima i opcija koja ispod widgeta za pretragu upisuje trenutnu temperaturu tu gde se nalazis... grad, selo ...

Vidi na prvoj strani kakav sam sot izvukao, bolje od toga ne moze, bar nisam bolje video, u proseku oko 6h a moze uz wifi i ako gasis servise , gps, bt... i preko 7h.

Evo ovako izgleda search widget sa prognozom, tj trenutnom temperaturom.

a1742287ed35b133d85a89a2df2a77ba.jpg
 
Poslednja izmena:
Vreme je sirok pojam... ako mislis na vremensku prognozu ima ako u g assistentu ukljucis vremensku prognozu ima i opcija koja ispod widgeta za pretragu upisuje trenutnu temperaturu tu gde se nalazis... grad, selo ...

Vidi na prvoj strani kakav sam sot izvukao, bolje od toga ne moze, bar nisam bolje video, u proseku oko 6h a moze uz wifi i ako gasis servise , gps, bt... i preko 7h.

Evo ovako izgleda search widget sa prognozom, tj trenutnom temperaturom.

a1742287ed35b133d85a89a2df2a77ba.jpg

hvala za info, ali po toj slici nema nikakav svoj weather widget, niti nešto slično što ima pixel. to mi se ne sviđa.

usput, koje oznake nokie 5 su za evropsko tržište?
 
hvala za info, ali po toj slici nema nikakav svoj weather widget, niti nešto slično što ima pixel. to mi se ne sviđa.

usput, koje oznake nokie 5 su za evropsko tržište?

Nema zato sto je cist rom ... kao na nexusima ... od Nokija app ima Support i Camera app i to je to. To sto vidis na Pixelima mozes lako da imas i na toj nokiji ... kao i na drugim telefonima sa 7.0 --- sve je portovano od tih stvari ..

Ja sam birao ovaj fon zato sto ima cist rom bez skinova i ostalih gluposti koje mnogi drugi furaju ... ovako imamo redovna security a koliko vidim bice i major azuriranja po tom pitanju su kao Android One iako nisu ...

TA-1024 single sim

TA-1053 dual sim
 
Nema zato sto je cist rom ... kao na nexusima ... od Nokija app ima Support i Camera app i to je to. To sto vidis na Pixelima mozes lako da imas i na toj nokiji ... kao i na drugim telefonima sa 7.0 --- sve je portovano od tih stvari ..

Ja sam birao ovaj fon zato sto ima cist rom bez skinova i ostalih gluposti koje mnogi drugi furaju ... ovako imamo redovna security a koliko vidim bice i major azuriranja po tom pitanju su kao Android One iako nisu ...

TA-1024 single sim

TA-1053 dual sim

mislio sam ovako nešto, kao na nokia 7 modelu:

nokia-7-5.jpg


znači ovo nema?

p.s. hvala za info o modelima
 
Da li je ko instalirao neki program da se vidi propušten poziv ili poruka na ekranu da ne mora za to da se pali ekran? Ja probao par programa ali to ne radi kako treba. Da li je ko rutovao telefon. Da li u tom slučaju važi garancija? Pozdrav

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Pa oni rekoše brz apdejt, 7.1.2 izašao ima pola godine fazon

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno