Šta je novo?

Nokia 5

Zelim da ti objasnim da Nokia 5 nema QC.

To sto ti pricas moze da znaci samo da je stari kabl tres, isto to moze da vazi i za taj punjac sto ide uz tel. Dakle ne znaci da tel ima QC. Matematika je prosta, svaki tel sa 3000mah na 2a punjacu se isto puni kao i ta Nokija, nije to nista specijalno.
 
Zelim da ti objasnim da Nokia 5 nema QC.

To sto ti pricas moze da znaci samo da je stari kabl tres, isto to moze da vazi i za taj punjac sto ide uz tel. Dakle ne znaci da tel ima QC. Matematika je prosta, svaki tel sa 3000mah na 2a punjacu se isto puni kao i ta Nokija, nije to nista specijalno.

Ne kazem da je nesto specialno, ali ne tvrdim ni kao ti da se svaki isto puni na 2A ... ali dobro, izgleda sam usao u pricu sa expertom.

Evo ti video pa prouci, preko 2h treba sa stock punjacem na 2A ... a sa Aukey je druga prica, snimicu cisto da vidis da nije kako tvrdis...

 
Ekspert nisam ali definitivno nisi ni ti.

Kao sto rekoh, razlog sporog punjenja na punjacu iz kutije moze biti, los kabl, los punjac, kombinacija oba, slagao kinez za output...

Druga stvar, QC nije samo da napuni telefon za "dva sata". QC menja jacinu struje i napon, i intenzitet punjenja nije isti na pocetku i posle sat vremena. Po ovome sto si ti pisao do sada, intenzitet se ne menja kod tebe. Normalno ne racunam da si dao egzaktna vremena punjenja(kao ono za sat ipo) niti ocekujem da bilo sta meris. Mislim da bi se daleko pre proculo da HMD pravi Nokiu od 150e sa QC2/3, zar ne?
 
Ako se priča o Qualcomm quick charge, on pored 5V / 2A moda ima i 9V / 1.67A mod, i kada puni u tom drugom modu ampere prikazuje 2500-2600 mA recimo... Ako nikad ne prelazi 2000 mA to je onda obično punjenje na 5V.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Stari Lenovo K5 je imao QC i za 15 minuta je punio do 50% a ostalih 49% je punio još jedno sat vemena pa još jedno pola sata od 99-100%.

Probao sam da napunim N5 sa tim punjačam od K5 i ista je priča, nema nikakve razlike oko vremena punjenja. Isto tako mi je i sa punjačem od ženinog Coolpad-a.

Jedino sam primetio to sinoć, snimam svoj stolarski rad u radionici, juče sam ga prvi put priključio na powerbank i napunio je telefon bez obzira na to što je ovom snimanje bilo non stop uključeno, to Lenovo nije mogao, kod Lenova stavim na powerbank i on održava bateriju ali nije mogao da je napuni u toku snimanja.

Što se kablova tiče, pošto ih prodajem u svojoj prodavnici mnogo različitih vrsta, ja nisam primetio razliku između kabla od 300 dinara i kabla od 1500 dinara, QC mi je radio na svakom od njih na bilo kojem telefonu koji sam povezao a ima tu opciju na punjaču. Jedina razlika je kad mi neko donese neki ozbiljniji telefon da mu štampam nešto sa njega a povežemo kablom jeste da kad ga povežem sa jeftinim tim od 300 dinara telefon se samo kontastno konektuje-diskonektuje i tako u krug sa računara, recimo skoro mi je bio jedan sa P9 i sa tim jeftinim kablom nije ni reagovao da je povezan samo je prijavljivao punjenje, kad sam ga povezao na ovaj zglavni odmah se pojavio na kompu. Tako da gledam u poslednje vreme da uvek koristim ovaj zglavniji kabel kako ne bi gubio vreme sa menjanjem ako ne radi.

Nisam majtor za telefone i kablove, ali imam svakodnevno iskustvo sa tim. U čemu je fora ne znam, ali znam šta radi a šta ne, zašto ne znam.
 
Ako se prica o 5V / 2A to je isto quick charge , pogledaj na wiki lepo pise... to je v1.0

Ovo sto si ti opisao je 2.0 pa tako ima dva moda punjenja a nije nuzno da aparat mora oba da koristi tokom punjenja ...

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Quick_Charge?wprov=sfla1

logicno pratio sam i ja neko vreme ga puni na 2A a posle spusta ...tako mora...

inace soc 430 podrzava qc3 e sad da li je to omoguceno ne znam i nemam takav punjac, na aukey jasno pokazuje da se brzo puni, to je poenta mog pisanja i ss, a sad ne znam sto je nekome to zasmetalo.

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
5v/2a nije quick charge, to je danas standard.

Jos jedna ispravka, aukey ti jasno pokazuje da se tel BRZE puni. Nikom ne smeta sta ti pises vec ne treba dovoditi druge u zabludu.
 
Poslednja izmena:
5v/2a nije quick charge, to je danas standard.

Jos jedna ispravka, aukey ti jasno pokazuje da se tel BRZE puni. Nikom ne smeta sta ti pises vec ne treba dovoditi druge u zabludu.

Capture.JPG

Ne znam da li si neverni Toma ili sta , ali 5v / 2a spada u quick charge ... Pre ce biti da sve do 1.5A je standard a sve preko toga spada u QC ...

Evo ti malo pa prouci a ne da meni kazes da druge dovodim u " zabludu " a i iznad post od @klaywert potvrdjuje jasno...

http://www.androidauthority.com/quick-charge-explained-563838/

dd.JPG
 
Poslednja izmena:
Sad ispada da imas qc 1.0 iz 2013 godine koji je rezervisan za sd600? :D

Sta treba da mi potvrdi jasno klajvertov post? Ja koliko sam razumeo iz njegovog posta, tel definitivno nema qc.
 
Sad ispada da imas qc 1.0 iz 2013 godine koji je rezervisan za sd600? :D

Sta treba da mi potvrdi jasno klajvertov post? Ja koliko sam razumeo iz njegovog posta, tel definitivno nema qc.
Dobro , nema qc i zavrsena prica... ima fast charge [emoji23]
Ovo je postalo i vise nego dosadno.

pozzz

Sent from my Nokia 5
 
E jedno pitanje, pošto nije moj fah, koliko uništava i da li uništava bateriju kad mmi recimo stoji telefon na punjaču u po 10h. Pošto snimam kako radim u radionici za YT, pa mi telefon bude povezan nekad po ceo dan na struju jer konstanstno snima. Doduše to se desi možda 2-3 puta mesečno, većinom je to 2-4 sata. Koliko je to u opšte štetno po bateriju ili telefon? Dudušpe, snima jednom ili dva puta nedeljno kad stignem da radim u istoj, nije svakog dana.
 
Poslednja izmena:
Nije preporucljivo jer video snimanje, video chat... greje dosta bateriju koada se telefon puni, pa kod nekih modela moguce jace pregrejavanje. Dosta se pise na netu da se unistava baterija. Ne bi trebalo u sustini nista strasno da bude. Nemoj samo da snimas sa onim Samsungom sto explodira. :)
 
Poslednja izmena:
Brže će da degradira tako sigurno

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Nokia 5 dostupna u Hendiju bez ugovora, a videh juče i trojku na Gigatronovom sajtu. Samo crna varijanta dostupna u oba slučaja.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
 
13 MP - 4:3 - ISO 100 - Daylight

IMG_20170827_093527.jpg

Crop:

IMG_20170827_093527.jpg
 
Poslednja izmena:
Ajde što su odlučili da uštede na bednoj led diodici, ali mi je neshvatljivo da prednji deo iznad i ispod telefona bude crn u sve četiri dostupne varijante boja, umesto da urade isto kao na Nokiji 3.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
 
Ajde što su odlučili da uštede na bednoj led diodici, ali mi je neshvatljivo da prednji deo iznad i ispod telefona bude crn u sve četiri dostupne varijante boja, umesto da urade isto kao na Nokiji 3.

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока

Odakle ti informacija da je u pitanju usteda na led diodi? D je tako Nokia 8 bi imala tu diodu koji je skoro 3x skuplji telefon ...
 
Glupiranje, nokia je objavila pre par meseci da su im tellefoni pod IP52 a to je ...

IP52 Protected from limited dust ingress. Protected from water spray less than 15 degrees from vertical.

Capture.JPG
 
Jutros mi je po drugi put pukao ekran na telefonu, pa ozbiljno razmatram ovu Nokiju, a Lenovo ce ovog puta u kantu. Jel ima neku ozbiljniju zamerku, osim nedostatka LED za notifikacije i sporijeg punjenja? Pitanje je za one koji imaju telefon.
 
Poslednja izmena:
Jutros mi je po drugi put pukao ekran na telefonu, pa ozbiljno razmatram ovu Nokiju, a Lenovo ce ovog puta u kantu. Jel ima neku ozbiljniju zamerku, osim nedostatka LED za notifikacije i sporijeg punjenja? Pitanje je za one koji imaju telefon.

LEd najvise ali vec sam se navikao ... punjenje je za oko 2h tako da nije sporo kao sto navode :)

Pitaj slobodno, vidis i sam da nas nema puno sa ovim fonom, 99% njih su kupili Xiomi :d
 
Poslednja izmena:
Ma navikao sam se bez LED-a jer je na ovom Lenovu retardirano stavljen u slusalicu, bukvalno je nevidljiv, tako da je to najmanja zamerka. Vidim kamera je sasvim solidna u poredjenju sa konkurencijom. Ali ne mogu da predvidim sta bi mogle biti zamerke, osim onog sto citam u recenzijama, zato i pitam za licna iskustva.
 
Ma navikao sam se bez LED-a jer je na ovom Lenovu retardirano stavljen u slusalicu, bukvalno je nevidljiv, tako da je to najmanja zamerka. Vidim kamera je sasvim solidna u poredjenju sa konkurencijom. Ali ne mogu da predvidim sta bi mogle biti zamerke, osim onog sto citam u recenzijama, zato i pitam za licna iskustva.

PA bilo bi korisno da je sa 3Gb ram memorije, interna je 16GB , imam oko 70 app slobodno oko 2GB slobodno - sistem je zaista lepo optimizovan, sve ostalo je na sd kartici slike, fotke i ostali fajlovi, ovako soc je sasvim ok za ovu velicinu ekrana, ako se igra i neka igrica, cisto radi testa instalirao par... iskreno posle nekog vremena ovo mi je midrange koji mi je tako lepo legao, kapiram da je malo skuplji od konkurencije , verovatno je razlog kvalitet kucista, za ove pare nemas bas bolji telefon po tom pitanju, zaista deluje premium po tom pitanju.

Zaista nema neke zamerke da sad kazem da se kajem sto sam ga uzeo itd... lepo su to uklopili, ako ti treba veci ekran i model sa 3GB ili 4Gb rama uzmi N6, menizbog velicine ekrana taj nije bio izbor, ponekad mi se i ovaj 5.2 cini kao veci, sta znam nemam saku kao kosarkas :d

Stock android, nema bloat, lepo traje baterija, ekran solidan, zvuk u slusalici ok, speaker ok, dizajn je po meni klasican lumia nema tu nekih vecih promena ... za sada od kadga koristim security azuriranja su cak bila i pre pixela ponekad, vidi se da rade na tome... ne znam sem ako imas neko bas pitanje, ovako Benchmark je zaista odradio solidan test, ne bih nista dodao ni oduzeo.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno