Šta je novo?

Nokia 5

Ja sam podesio i patern , npr ne moze fon da se startuje bez patern-a ;) cackao sam fp i na boljim telefonima, ovaj na N5 ne zaostaje drasticno.
 
Na svakom telefonu je tako(određeni custom romovi imaju opciju da se isključi), nakon paljenja/restarta prvo otključavanje je FP+PIN/PATTERN, nakon toga svako sledeće samo FP.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ne znam, mozda sam lose razumeo, ali delovalo mi je da on prostim dodirom na FP senzor ne moze da otkljuca fon. To nije kako treba da bude.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ne znam kod mene je ovako , verujem da je tako i na Nexusima , nema neke razlike patern je dodatna sigurnost a i backup kao sto neko rece, mislim da je bio i pin kao opcija ali bolji mi je patern ..

8335a259c72822f8fd6b6e8d109ff42a.jpg


Nego zasto ne mogu enkripciju da iskljucim?

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Mislim da trazi fp + pattern pri svakom restartu sistema ili SystemUI-a. Posle je fp.

Da bi ugasio enkripciju treba da formatiras celu data particiju (misli se i na internu memoriju). Ne mislim na wipe data particije :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I da rootuješ mob ili da koristiš kernel koji nema u sebi force encrypt jer će se u suprotnom ponovo enkriptovati na sledećem bootu...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pattern u slucaju ako izgubis prst, da mozes da otkljucas tel.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Ne znam, mozda sam lose razumeo, ali delovalo mi je da on prostim dodirom na FP senzor ne moze da otkljuca fon. To nije kako treba da bude.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
U pravu si, ali nisam probao više puta, samo jednom, i tražio mi je pattern pored fp, što mi je glupo. Ajd probaću par puta, hvala drugari. [emoji106]
 
Posle restarta pri prvom otključavanj uz otisak traži i pattern.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
A evo i naših :)

[YOUTUBE]EioldIFhtcU[/YOUTUBE]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Security za avgust

3cd7327c43463a7c31643b8cc1a018f0.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Primetio sam da kad telefoniram preko Vibera, zvuk se čuje samo preko zvučnika (donjeg), a ne preko slušalice...
 
Ukljuci-iskljuci spikerfon, to je greska kod Vibera.
 
Evo jos jedan XD

ddc8fa4809b502d959c26a70819d9cda.jpg


Ja na tvom mestu nebih prelazio na n5 , ne dobijas nista posebno za sada sem build kvaliteta i mozda te sw podrske ako bude tako kaobstobsu rekli ako ne i sam ja cu bataliti ovu pricu.
Ja bi ovu 5icu za tu klasu ocenibsa jakom 4 [emoji1]

Ni da me fascinira niti da me razocara , pravi low 2 mid foncic [emoji56]

Stobse tice 6ice bice smesno ako bud imala manji score od n5 posto je veci ekran a gpu nije bas super za 1080p sem ako je sam hmd nije clockovao gpu pa tako dobio na score-u.

Za 720p je pesma, kao i taj cpu.

Sent from my Nokia 5
Pozdrav druze, zanima me kako se petica ponasa u malo zahtevnijim aplikacijama(ne igre) i kakva je kamera danju? Baterija vidim da je skroz ok(procitao sam celu temu). Mozda uzme keva u vipu, imaju dobru ponudu. Hvala unapred.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Koje zahtevne app!? imam cak i ffmpeg gui pa radi bez frke [emoji3]

instagram, viber , wa , messenger ali lite, telegram, fb , sve to radi solidno, telefon ponekad secne sto je i razumno ali sve je stabilno sobzirom da ima 2gb ram...
ne ocekuj neko ludacko kesiranje app ali ne ocekuj ni ocajno ponasanje fona , znaci neka sredina [emoji16]
ja sam pre ovog imao z2 i mogu reci da su po performansama tu negde , ovaj proc ima vise jezgra i lepo rasterecuje taskove...

111user app ... neko na ovim mid telefonima nema ni 10app [emoji23]
d26fdb08121ee3488ca6e4709456a2da.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Na kevinom Core Prime-u VE LTE, svaka druga izgleda zahtevno. [emoji16] Otvara po 5-6 sekundi fb npr.. Sluzice je lepo od Septembra, ako bude na stanju u VIP-u. [emoji28]

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Sad gledam nokia 8 ima glance ,a sto 5 i 6 nemaju ?

Sent from mTalk
 
Sad gledam nokia 8 ima glance ,a sto 5 i 6 nemaju ?

Sent from mTalk
A zašto J7 2017 ima Always-on, a J5 2017 nema? Verovatno iz istog razloga. :d

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
 
Mozda i ubace, ko zna, cekamo android 0 [emoji23]
Ova Nokia je poprilicno mutava bez led diode ili glance-a, isto ti koristio glance na peek kao i na 950...always on me ne zanima.

Sent from my Nokia 5
 
@dejan87dex zanima me kamera kakva je po danu? Recimo ako se uporedi sa J5 2016 ili Z2 posto si napisao da si njega koristio pre.
 
Z2 je imao katastrofalan auto mod, a nokia 5 solidan.

Z2 ima veci sensor i detaljnije slike pravi po danu, tu ne moze da mu pridje n5 , logicno.

Nokia 5 za svoju klasu pravi solidne slike uz mirnu ruku i manula mode koji je bas basic... Za J5 ne znam nista , verovatno su tu negde.

Izvoli par slika sa mog fona pa sam vidi...


https://mega.nz/#!zJIwiYII!1I5YJaPIMo39PHHcKBKTfL4by38yk6Et_l46wAqqkZc
 
Poslednja izmena:
Nesto zanimljivo, prikacio sam Aukey pa-u28 qc2 na fon uz pomoc nokia kabla iz paketa, i puni ga na 2A [emoji3]

Ovaj fon ipak ima quick charge podrsku, zanimljivo za oko 1 ipo sat baterija je bila puna.

50f39ed152e1268692b8a8891bafb13b.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Ajd i ja da se uključim u temu...

Imam ovaj telefon tri nedelje, imao sam pre njega Lenovo K5 koji je umro a nisu imali da mi ga zamenu u Telenoru pa sam uzeo ovaj sa velikim osduševljenjem jer sam Nokiaman.

Zadovoljan sam sa njim maksimalno, tj nemam većih nekih primedbi, ali ima i par stvari koje me razbijaju. Fokus kamere je ne spor, nego užasno spor, treba mu i nekoliko sekundi da izoštri ono što mu ja kažem da fokusira. Što se tiče fotkanja noću, tj su slike pepoznatljivo gadne ali ok. Nema notisfaction led, senzor otiska je jako neprecizan pogotovo ako je prst samo malo vlažan, recimo posle pranja ruku, ne reaguje u opšte. Punjenje je jako sporo, jednom mu je trebalo čak 6h da napuni bateriju ali je u proseku tu oko 3h-4h sa fabričkim punjačem.

Zvučnik mu je odličan, glasan, telefon je brz, retko zaštuca, lepo leži u ruci, pomalo je klizav zbog aluminijumskog kućišta, ekran po meni odličan, autonomija baterije 2-3 dana.

Pošto mi je službeni telefon uvek sam online 24h i FB, Messenger, Viber, Gmail i data connection su uvek uključeni i Samsung Health radi u pozadini ali bez notisfakcija :)
Wifi koristim samo kad se nakupi aplikacija za update, BT ne koristim.

Sve u svemu kad se sve sabere i oduzme, za svaku preporuku...

Za sad još nisam probao kakav zvuk ima na sluškama, nisam imao potrebe, ali kad budem išao na neki put testiraću pa i usput autonomiju baterije prilikom slušanja muzike ili radija.
 
ti ne koristis telefon u full ako ti traje baterija 2-3 dana [emoji3]

sto se tice punjenja nokia nas napravila glupima, nije isporucila qc punjac u paketu nego obican, a ima sam telefon podrsku za brzo punjenje vidi moj post iznad... e sad moj punjac je qc 2 sertifikovan.

led jeste problem, telefon je ko mrtav bez njega, mogli bi glance da stave kao na n8.

sto se tice fp sam sensor je dobar ali povrsina je problem , inace svaki brljavi kada su prsti vlazni-mokri tako je..

Sent from my Nokia 5
 
To samo znaci da su se kinezi ustekali za punjac. To sto moze da se puni na 2a ne znaci nista, to danas moze 90% telefona samo sto proizvodjaci pakuju punjace od 1A ili 1.5A.


QC navodno podrzava svaki SD od 2013 godine pa opet vidis ga obicno u flagship modelima.
 
Poslednja izmena:
To samo znaci da su se kinezi ustekali za punjac. To sto moze da se puni na 2a ne znaci nista, to danas moze 90% telefona samo sto proizvodjaci pakuju punjace od 1A ili 1.5A.

Nisi u toku i ne znam sta zelis da dokazes , u kutiji je isto punjac na kom pise jasno 2A output ... tako da ga isto ne pune, i jako brzo dogura do 30 ili 35% za nekih pola sata ... u rangu Z5 sony-a ... ne vidim kako to ne odgovara Qc2 ili qc3 prici...

Znaci stock punjac iako isporucuje 2A sporije ga puni od Aukey koji isto daje na 5v 2A max ... ako koristim stariji nokijim kabal koji imam, onda Ampere ne prikazuje vise od 1.5A pro punjenju, ako stavim nokijin kabal iz kutije znaci kabal koji dolazi uz Nokiu 5 onda ga puni na 2A ... i vreme punjenja jasno pokazuje sta je u pitanju...
 
Nazad
Vrh Dno