Šta je novo?

Nokia 5

CPU. :)

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
Mada imas na gsm arena testu i ostale bechmarke [emoji1]
042cfe9f979f35ad0ee4444251d46006.jpg


Po spec ima 8x1.4ghz jezgra ali izgeda ihbje Nokia malo drugacije konfigurisala, pa cpu z pokazuje 4x1.4Ghz i 4x1Ghz.

Stobse tice baterije zaista nemam zamerke, lepo drzi 6h sot je prosek a moze i do 7h da ode ;)

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Ekstra! Samo 100 poena u single i 500 poena u multi-core ispod P9 lite.
Ženče zanima 5ca pa čisto da vidim koliko je jači CPU od njenog Alcatel Pop Up. :)
Šestica je onda isto tu negde verovatno tako da ne znam koliko meni vredi sa P9 lite da pređem na njega ako se pojavi u Vipu.

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Evo jos jedan XD

ddc8fa4809b502d959c26a70819d9cda.jpg


Ja na tvom mestu nebih prelazio na n5 , ne dobijas nista posebno za sada sem build kvaliteta i mozda te sw podrske ako bude tako kaobstobsu rekli ako ne i sam ja cu bataliti ovu pricu.
Ja bi ovu 5icu za tu klasu ocenibsa jakom 4 [emoji1]

Ni da me fascinira niti da me razocara , pravi low 2 mid foncic [emoji56]

Stobse tice 6ice bice smesno ako bud imala manji score od n5 posto je veci ekran a gpu nije bas super za 1080p sem ako je sam hmd nije clockovao gpu pa tako dobio na score-u.

Za 720p je pesma, kao i taj cpu.

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
A tema je Nokia 5 a ne sta da kupim...
Ova Nokia u vasim ocima kao da je pretnja za sve mid range telefone xd
Onobsta se uglavnom pricalo unapred ona pljuvacina o sd430 neka ostane kao nepotreban komentar koji nema veze sa vezom [emoji23]
Malo mi je falilo da odustanem od HMD Kina Nokia. [emoji3]

Sent from my Nokia 5
 
Sta se desava sa tastaturom ili sa ekranom? Posto vidim od kako si presao, neke reci su cudno napisane?
 
Sta se desava sa tastaturom ili sa ekranom? Posto vidim od kako si presao, neke reci su cudno napisane?
Paz 950 tastaturw je keva, ovde gresim ne znam zasto ali nema polja za slova , ovakobje tastatura ova Gboard zaista kompletna ali jos uvek se nisam navikao...
Na Sony Xperia keyboard je zakon, na WP ona jedina stock isto mi super bila, ova..treba da se naviknem posto malte ne prvi put koristim stockndroid tastaturu, nikada pre na droidu nisam je koristio.

Sent from my Nokia 5
 
Pa ne moras da koristis stock tastaturu ako ti ne odgovara :D
Dacu joj sansu, nisam cak ni sve opcije proverio xd
Mozda sam ja problem tj neki period privikavanja. Mada mislim da je heavy video sam negde da kida 100MB rama [emoji22]

Probao i Pixel launcher pa malte ne isto kao i ovaj sto je stock Looool, ja mislio dobicu neku extra opciju.
Malo i smeta so je sve vanilla, npr ne mogu teme da menjam, cak i nema Home switcher pa moram u onaj app meni da idem da menjam Home launcher...
Mogli bi teme da stave u android o kao stock opcija , sta se zezaju toliko ko da je neka filozofija...
Za pohvalu je sto nema mrtvi bloat [emoji43]

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Imas na xda sony tastaturu :) A za launcher u apps jedino moras da ides ako si izabrao da se taj launcher uvek koristi...

Sent from my Vivax Point X551 using Tapatalk
 
Nova Prime ako hoces opcije i menjanje ikonica.
 
Lagdroid ....

Namestio sam eq konacno loool, nisam znao tripovao sam da nema eq, posto kad otvorim iz play music eq on mi nista ne izbaci, udjem u apps nadjem music fx i naravno force close [emoji1]

Sad ima malo vise smisla slusati muziku ;)

Pisao sam i Nokiji o tome, hahaaa pre neki dan , zaista brzo mi odgovorili za dva sata.
Evo i danas ali za par minuta LOL

Mada mislim da se upustili u ozbiljno baronisanje , cuj pricali su sa developerima, isti hw kao kod n6 a ustekali se za dolby [emoji23]

3cb442c145efa298869f5dfde3d2203b.jpg
95a612c49fdea15306493409bd27e82d.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Ovaj telefon se najduze puni od SVIH telefona koje sam ikad imao/koristio - preko 3h mu treba... Pa jbt.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Ovaj telefon se najduze puni od SVIH telefona koje sam ikad imao/koristio - preko 3h mu treba... Pa jbt.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk

Hahha opa cestitam, nakaci ga na Aukey ako imas , puni ga sa 1.5A i traje malo jace od 2h

Sent from Mumia 950
 
što aukey? bilo koji punjač od 2A....

zdravije je da se puni na sporom punjaču, ja sam moje baterije upropastio sa punjačem od 2A

ovih dana razmišljam da uposlim stari nokia punjač od 1A, ionako mi telefon prečuči preko noći na punjaču...

mada sad sam modovao futrolu za bežično punjenje, pa će da sedi na bežičnom punjaču. svejedno, bolje punite sporo
 
Poslednja izmena:
što aukey? bilo koji punjač od 2A....

zdravije je da se puni na sporom punjaču, ja sam moje baterije upropastio sa punjačem od 2A

ovih dana razmišljam da uposlim stari nokia punjač od 1A, ionako mi telefon prečuči preko noći na punjaču...

mada sad sam modovao futrolu za bežično punjenje, pa će da sedi na bežičnom punjaču. svejedno, bolje punite sporo
Aukey se pokazao odlicno [emoji1]
Slazem se , meni ne smeta sto se sporije puni ali trend je da se danas puni baterija sat ipo a ne dva ipo sata [emoji23]

Sent from my Nokia 5
 
Tebra, sto je mnogo, mnogo je... Sreca ne moram svaki dan sa ovime da se borim. :D

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Security za jul na kraju jula [emoji3]

9ba5c9e6739d6316db67a3b2b8f5b4af.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Lagdroid ....

Namestio sam eq konacno loool, nisam znao tripovao sam da nema eq, posto kad otvorim iz play music eq on mi nista ne izbaci, udjem u apps nadjem music fx i naravno force close [emoji1]

Sad ima malo vise smisla slusati muziku ;)

Pisao sam i Nokiji o tome, hahaaa pre neki dan , zaista brzo mi odgovorili za dva sata.
Evo i danas ali za par minuta LOL

Mada mislim da se upustili u ozbiljno baronisanje , cuj pricali su sa developerima, isti hw kao kod n6 a ustekali se za dolby [emoji23]

3cb442c145efa298869f5dfde3d2203b.jpg
95a612c49fdea15306493409bd27e82d.jpg


Sent from my Nokia 5
Ajd objasni molim te, isao sam i na Dolby i na Music FX force close, i i dalje nemam equalizer...

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Gde si nasao Dolby apk? Aha sad video Dolby service.
Jel imas Nokia 5 bas?

MusicFX / force close / clear data pa disable pa enable

Restart i udji u play music / settings / eq

Ovo je opste poznat bug na droidima, nebih rekao da je Nokia zabrljala nego Google...
Zaista cak i launcher je aosp [emoji3]


Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Gde si nasao Dolby apk? Aha sad video Dolby service.
Jel imas Nokia 5 bas?

MusicFX / force close / clear data pa disable pa enable

Restart i udji u play music / settings / eq

Ovo je opste poznat bug na droidima, nebih rekao da je Nokia zabrljala nego Google...
Zaista cak i launcher je aosp [emoji3]


Sent from my Nokia 5
Da, petica. Uspeo sam, hvala!

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 


Ovaj tvrdi da 5ica ima bolju kameru od 6ice :D i da je naravno bolja baterija na 5ici ;)
 
Jesam li ja nešto loše shvatio ili fingerprint unlock mora da se kombinuje sa još nekom zaštitom? Ne može da se otključa telefon samo prstom?
 
Moze. Provereno.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Kako?
Moraš imati bekap varijantu u smislu pin-a ili pattern-a, jer kako ćeš otključati ako rikne senzor ili ti se nešto s prstom desi.
 
Nesto kod tebe onda nije ok.

Dok je N5 bila kod mene, otkljucavao sam je samo prstom, a pattern mi bio back-up metoda.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pa to je čovek i rekao a i ja [emoji2]
Ne može da se samo otisak unese, mora postojati bekap.
 
Nazad
Vrh Dno