Šta je novo?

Nokia 5

Sto se tice padova i meni je ispadala par puta bez posledica

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Vidi stvarno, i to jos na najgori nacin si saznao. Grozno je, sad moras kupiti neku masku. Kako se ovo desilo, jesi nosio telefon sa kljucevima u dzepu?
 
Nisam. Baš sam vodio računa. Telefon je uzet u Telenoru pre 20 dana. Pređi nežno noktom preko slova i videćeš da su nalepljena.
 
Ja imam loše iskustvo sa ekranom i padovima na ovom telefonu. Posle jednog od njih ekran je prestao da radi, tj. umesto slike prikazuje vertikalne šare. A ne samo da je ekran ostao čitav, već ni zaštitno staklo koje je bilo na njemu nije oštećeno. Srećom bio je u garanciji, pa je servis odradio zamenu. Nisam siguran zbog čega se to desilo, pošto su mi svi prethodni telefoni radili bez problema sa razbijenim ekranima (HTC Desire X, Lumia 730, Xperia E4).

I Nokia 3 mi je ispadala, ali za sada radi bez problema.

Sve u svemu, što više gledam druge telefone i njihov softver pre svega, mislim da će Nokia biti jedini proizvođač koji dolazi u obzir, ako već moram da korisitm Android :D
 
Da li neko zna ds li može i kako da se single sim model nabudži da bude dual sim i šta je potrebno?
 
Nesto kao ovo na nekim telefonima radi. SMISC026100_02_L.jpg
2016-04-1313-56-03.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li vam radi proximity sensor? Antutu kaze da proximity uopste ne postoji sto je malo nelogicno jer se svuda navodi da ima.

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Kako mislis ne postoji, to ima 99% telefona. Pozoves nekoga i prineses telefon uvetu (ili bilo cemu drugom) - kad se iskljuci displej, to je znak da je senzor ispravan.
 
Hvala, toliko znam :), poenta je sto cpu z, aida64 i antutu ne prikazuju proximity medju senzorima, tj. antutu prikazuje, ali pise samo "Not available", a takodje naravno i ne radi, jer ne bih pitao da radi, znam da je glupo pitanje, ali mi se nije ranije desavalo da ga uopste ne nalaze aplikacije :)

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Isteklo vreme za edit...

Ni factory reset nije pomogao, a malo je nelogicno da nema proximity.

9b211df33a132c0a125d677ee80d6719.jpg


Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
možda nije za ovu temu, ali kako radi viber na dual sim telefonima? Ženi sam danas uzeo ovaj dual sim pošto je meni na ugovor bilo free a njen ugovor ističe u februaru a razlupala je svoj telefon :)
 
Mozes preko Parallel Space aplikacije

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Parallel space je teško đubre od aplikacije u smislu da srče bateriju abnormalno i prepun je agresivnih reklama. Ako ti treba viber za oba broja najbolje je da kupiš aplikaciju app cloner
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.applisto.appcloner
Košta 4 i nešto $ ali vredi. Ako se rešiš na ovaj korak isčitaj lepo uputstvo. Postoji samo jedna verzija Vibera koja može da se klonira, piše tamo tačno i koja. Nađeš na netu tu verziju, preuzmeš, instaliraš i onda je kloniraš. Posle toga originalnu verziju apdejtuješ na najnoviju, a kloniranu ne diraš. Ja sam prezadovoljan kako sve to radi, ne troši bateriju i nemaš nepotreban blotver u telefonu. Možeš pre kloniranja da promeniš boju ikone da bi ti bilo lakše da raspoznaš koja je koja verzija.
f3b8788e0939ce7679f2a3f805236b2b.jpg
 
I nama na ovom krsu stigao Android 9 [emoji23]
b136e0fe9e324d15b02d57608c07b2d8.jpg


Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Meni je taman na vreme stigao, telefon je dan pre apdejta poceo odjednom da se gusi i nenormalno baguje.

Ali 9 nije nista novo donela, estetski mi je korak unazad, jedina korisna stvar koju sam primetio jeste "lift to check phone". Ne vidim poentu ove Google Files aplikacije u apdejtu.
 
Ovaj novi Android je uspeo da mi oporavi telefon sto se tice rada, ali imam utisak da vise trosi bateriju.

Poslato sa Nokia 5 uz pomoc tapatoka
 
Da oživim temu Nokia 5.
Da li ga neko još ima i da li sada kada je stigao sec.patch 04-2020
Koji bar na ovom koji trenutno imam neće da prođe uredno se restartuje i krene da ažurira dođe do 30 % otprilike i tu se zakuca i stoji.
Pustio sam ga i nekoliko sati ali jednostavno stoji.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Sve je proslo bez problema kod mene. Mozes li safe mode da udjes? Mozda malo da rasteretis storage, ako to pravi problem?
 
Resetovao na fabričko podešavanje.
Resetovao iz recovery-a isto pobrojao sve i ponovo isti problem.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Pa jel se dize sistem? Ugasi mu update ako nece da prodje taj, nije toliko bitan.
 
Uspem da ga podignem na foru sa uključenim kablom u računar i držanjem power onda prođe boot i ne počne patch.
Znam da je ne bitan nego me nervira.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Imam Nokia 3.1 plus i imam sledeći problem
Sistem zauzima 10 GB od 16 interne memorije.
Postoji li neko rešenje? Nemoguće je raditi sa telefonom bilo šta
 
Sta je problem, 6GB nije toliko malo da bi telefon bio beskoristan?
 
Pa biće da je problem ram memorija a ne interna na koju se zali, pošto ako ima slobodnog prostora onda nema oko čega da brine.
Ako ima model sa 2 gb Rama onda to ume da bude mučenje, sećam se Nokije 5 kada sam imao, umelo je to da se povuče, mada nisam imao 2,3 app nego 50ak instalirane.
Master reset pa od nule može da pomogne Ali backup pre toga.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno