Šta je novo?

Nokia 5

dejan87dex

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2007
Poruke
11,779
Poena
580
Balanced for work and play


Design
Colors Tempered Blue, Silver, Matte Black, Copper
Size 149.7 x 72.5 x 8.05 mm (8.55 with camera bump)

Performance
Operating system Android™ 7.1.1 Nougat
RAM 2 GB
CPU Qualcomm® Snapdragon™ 430 mobile platform

Storage
Internal memory 16 GB2
MicroSD card slot Support for up to 128 GB
Services Google Drive

Network and connectivity
Network speed LTE Cat. 4, 150Mbps DL/50Mbps UL
Networks GSM: 850/900/1800/1900; WCDMA: Band 1, 2, 5, 8; LTE: Band 1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40

Audio
Connector 3.5 mm headphone jack
Speakers Single speaker
Amplifier Smart amplifier (TFA9891)

Display
Size and type 5.2” IPS LCD
Resolution HD (1280 x 720, 16:9)
Material 2.5D sculpted Corning® Gorilla® Glass
Brightness 500 nits, laminated
Features Sunlight visibility improvement, polarizer

Camera
Primary camera 13MP PDAF, 1.12um, f/2, dual tone flash
Front-facing camera 8MP AF, 1.12um, f/2, FOV 84 degrees

Connectivity and sensors
Connectivity Micro USB (USB 2.0), USB OTG, Wi-Fi, Bluetooth 4.1
Sensors Accelerometer (G-sensor), ambient light sensor, e-compass, fingerprint sensor, Hall sensor, gyroscope, proximity sensor, NFC (sharing)

Battery life
Battery type Integrated 3000 mAh battery






:wave:
 
Ovaj soc je definitivno stedljiv imam oko 60ak instaliranih app, dostavnjih je podeseno sa nalogom i omogucen je sync..

Povremeno sam koristio i bt, wifi non stop, gps na high , mobile data non stop ukjucen, google backup ukljucen, ekran je na auto tj ambient ali podesen na oko 60% , telefon se jedva i zagreje primetio sam da je topao kada se snima video i igraju igrice ovako malte ne je mlako pozadi znaci u ovim uslovima ne preko 40c [emoji1]

Malo SS [emoji43]

a47f1d15155432b916e47de706876f14.jpg


2ed96b27a2306def04ef9f7620d75d72.jpg


f94a81ed65fd7494143842585590f2e3.jpg


Zanimljivo je i tobda u developer opcijama ima oem unlock a recovery izgleda isto kao na nexusima, jasno je da je Nokia jako malo cackala , sve je skoro stock.

Da dodam jos i ovo baterija je puna za oko 2h , nece preko 1.5A da se puni, sta znam nije lose :)

ae4414fe7117a56a0bfdf461f457ec8b.jpg
 
Poslednja izmena:
Ma verujem da si progledao ali ja nebih ovo poredio sa 950 :)
Jednostavno ne mogu fllag da poredim sa mid range.

No da se vratimo na srz, danas sam izvukao preko 7h SOT-a , ekran je zaista dobar sobzirom da je 720p, proc hladan ugreje se malo pozadi pri igranju igrica i snimanju videa, nisam primetio neka vecaci zesca usporenja..
Ss sam kacio u nokia 5 temi, nebih ovde vise da zatrpavam.

Jedina mana na n5 je taj eq, nema ga! E sad mozda ga je junska security zakrpa nekako poremetila ali tesko, eto jedino mi to zasmetalo.

Evo kesiranje , mada sam neke app danas gasio ni sam ne znam zasto, neka navika...

21d02377feb8c3356585a7de5ae3500b.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
7 sati sot?! to je monstruozno. vrh. 950 nema smisla porediti ni sa jednim android mid / low end telefonom
 
Da dodam fp radi bez greske, registrovao sam 3 prsta, prvo nisam ni znao da mogu vise od jednog :D prvi fon mi je sa fp...

Unlock bl sada nema smisla, kada se pojavi 8mica e onda ce neki mod biti dostupan za osve slabije pa ce onda to biti zanimljivo xd

Ovo gvnce cu sigurno koristiti do kraja god, ovaj fon je bolji za selfi nego nesto da uslikas zadnjom kamerom, pravi fon za mlade :D

A ova G tastatura mi tako ide na zivce! Prvom prilikom pasce instalacija prelepe i korisne xperia tastature ✓

Sent from my Nokia 5
 
bolje ti je da isti prst registruješ više puta (iz više uglova) da bi bilo bolje očitavanje
 
nisu prave nokie. da li je išta prava nokia? (x files theme)
 
Dejane, jesi li proveravao da li je n5 zaključana na telenor?
 
Dejane, jesi li proveravao da li je n5 zaključana na telenor?
E dobra ideja, isprobacu veceras, mozda mogu i preko nekog koda da vidim dal je locked!?

@DjoleMC nema led, a mozda i ima ali je disableovan !? Ima neka app da proverim hw?

Edit: probao neki led tester, ocigledno nema led [emoji1]

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Ne znam kako bi drugačije proverio osim ubacivanjem kartice. Ako se setiš i ako ti nije problem ti probaj, jer ako je otključana idem ženi da uzmem jednu i prebacim se u telenor. Jesi li u Pančevu uzeo?
 
@DjoleMC nema led, a mozda i ima ali je disableovan !? Ima neka app da proverim hw?

Edit: probao neki led tester, ocigledno nema led [emoji1]

Sent from my Nokia 5

U najavama su rekli da ce biti... Onda za te pare uzimam redmi note 4, krastavac

A bas mi se svidja ova nokia, sa senzorom za otisak prsta napred.
 
Ne znam kako bi drugačije proverio osim ubacivanjem kartice. Ako se setiš i ako ti nije problem ti probaj, jer ako je otključana idem ženi da uzmem jednu i prebacim se u telenor. Jesi li u Pančevu uzeo?
Ne mada sam hteo ali nisu ga imali na stanju, pa sam u Bgu kod Beogradjanke za 15min sve gotovo ako nema guzve.
Javljam ti veceras, cim se vratim sa posla.

@Djole ja nisam video te najave, mozda za 6icu !? Izgleda pokusavaju ono sto apple zeli sa 3.5mm da nestane XD

Sent from my Nokia 5
 
Poslednja izmena:
Ok, hvala unapred.
 
pazi, moguće je da oni krše nečiji patent ako stave taj notification led, a nisu se još sporazumeli sa tim, pa zato neće da ga stave na internacionalnoj verziji. u kini ih baš briga :D
 
Radi i na mts mrezi, znaci ovi iz telenora nisu zakljucali [emoji56]
0aff544deff256c17f9628a7764bf768.jpg


Sent from my Nokia 5
 
Hvala puno komš'o. :wave:
 
Ok cena :) povoljniji su od Telenora uz slican paket (po ceni) za skoro 3000din

Cak nude telefon uz prepaid koji je registrovan u vipu za 27100din oko 225eura (malo je mnogo ali ok ko hoce tako)

Zanimljivo je kako su podesili i u stvari jako malo para je razlika izmedju vipa i telenora LOL ako ja npr poredim koliko dajem za telefon i paket ukupno za 24meseci.


Telenor (moj primer)

Prenesi Surfuj + L uz 30% popusta i 10GB neta x 24 meseci iznosi 24x1150 = 27600din
Telefon na rate 24x930 = 22320din
Ukupno: 49920din

Vip

Neo 2 24x1699 = 40776din
Telefon na rate 24x375 = 9000din
Ukupno: 49776din

LOL opet povoljniji VIP :d

Mozda ne znam ali daje li vip neki popust u ovoj kombinaciji ili neki preplatu za 0din? ako daje ispravite me onda je bolja ponuda u vipu...
 
Poslednja izmena:
IMA 10% popusta za tel ako se placa u kesu

Послато са 7044X уз помоћ Тапатока
 
Jedino sto me VIP nervira je ovo sa bojama telefona - uvek uzimaju samo one najneutralnije, najbezbednije, najlakse za prodaju.. Imaju samo crn, a ona plavo-ljubicasta ubedljivo najbolja boja za Nokiu 5. Nije im ovo prvi put.
 
Dex, ima li ovo cudo DT2S..?

Sent from my TA-1024 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dex, aj please ako ti nije prob baci jedan Geekbench rezultat. :)

Sent from my HUAWEI P9 lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno