Šta je novo?

Promena jezika na App Store

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Na polovnom iphone 5s telefonu, sa Švajcarskog tržišta, napravio sam Apple ID sa lozinkom i postavio hrvatski jezik, jer srpskog nema. Međutim, kad odem na App Store, ono tamo nemački jezik. Nađem aplikaciju, konkretno, Whatsapp, pritisnem LADEN, pa INSTALLIREN, međutim, iskoči prozor sa porukom "Prijavite se na iTunes Store. Ja se prijavim sa Apple id i lozinkom, a onda iskoči poruka: "Diese Apple-ID wurde noch nicht im iTunes Store verwendet"... ?
 
Poslednja izmena:
Moras da napises bar neke osnovne informacije.

Da li si nekad nesto kupovao (mislim i na free aplikacije) preko Apple ID-a?
Da li si se logovao na iCloud sa tvojim Apple ID nalogom?
Koji iOS?

Pretpostavka je da si odradio i verifikaciju Apple ID naloga.
 
Nije prebacio zemlju. Ideš u settings pa se izloguješ sa svog Apple id naloga, restartuj telefon, uloguj se ponovo da promeni region.
 
Slazem se da nije promenio region ali se ovakva poruka pojavljuje i kad nije verifikovan nalog :)

Fenomenoloski je interesantno sta je radio a uvek je najpametnije da se izloguje sa svih servisa, restartuje telefon i ponovo loguje :)
 
Za region sam već bio postavio Srbija. Bez odjavljivanja sam promenio u region Hrvatska, ali ništa se nije dogodilo. Malopre sam sa gugl naloga prebacio telefonske kontakte na icloud, pa se nadam da se prilikom odjavljivanja neće ništa izbrisati. Na telefonu je iOS 9.1, ali vidim da je preuzet 10.3.2 iOS i pita me da ga instaliram. Ne znam da li 5s bolje radi na najnovijem iOS-u, ili ima problema, pa nisam pustio instalaciju. Nisam do sad instalirao sa App Store-a, ali mi nije jasno zašto posle pokušaja instaliranja izlazi poruka "Prijavite se na iTunes Store", bez obzira što je na nemačkom jeziku.
 
Nesto je tu malo nelogicno i nadam se da nema veze mutljavinom oko telefona.

Za pocetak se izloguj sa App Store-a i iCloud-a (iako nisi napisao da li si se na iCloud logovao). Podigni iTunes-a i skini na komp neku aplikaciju.

iOS 10 radi sporije od iOS 9 ali je na tebi izbor da li zelis da ga menjas. Ne kazem da lose radi ali je definitivno sporiji.

Ja bih se prvo izlogovao iz navedenih servisa, prebacio slike na komp, uradio backup preko iTunes-a i onda isao na Erase All Content and Settings (pretpostavka je da nemas jailbreak na telefonu; ako imas, nemoj to da radis) i ponovo isao na Set up as new (takodje se nadam da nije nesto oko telefona "radjeno").

Kod kupovine si vec trebao da odradis restore ili da ides na pomenutu opciju.

Kad ovo resis, lako je da se prebacis na najnoviji iOS. Pre toga malo pogledas utiske o tome sta donosi desetka i kako 5s na njemu radi.
 
Poslednja izmena:
Telefon nema jailbreak, nije čak bio ni kodovan za neku mrežu, već je kupljen u prodavnici, a dobijen je na poklon... Ne razumem gde je ta komanda Erase All Content and Settings, ali pretpostavljam da treba da resetujem telefon komandom: Setings/general/reset i da krenem u novo inicijalno podešavanje telefona? Da li u tom slučaju mogu da koristim postojeći Apple ID i lozinku ili da pravim novi? Da li je možda bolje da u novim podešavanjima izaberem engleski jezik, odnosno, koji region i neka druga podešavanja koja garantuju da neće biti problema. Pretpostavljam da kad sve proradi, moze da se izabere i hrvatski jezik, kad već srpskog nema jer telefon će koristiti osoba koja ne vlada engleskim jezikom.
 
Ovo sto sam ti napisao se upravo nalazi na Settings/General/Reset. Uradi backup preko iTunes-a.

Logicno je da koristis Apple ID koji si vec napravio. Meni je lakse da izaberem engleski kao jezik i uvek to koristim a za region mozes da stavis Serbia.

Ispostuj, pre svega toga, samo jednu stvar, preko iTunes-a, na kompu, loguj se sa tvojim Apple ID nalogom i skini neku besplatnu aplikaciju.
 
Probao sam da skinem Fejsbuk, ali mi je izašla poruka:
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    115.1 KB · Pregleda: 82
Da li si verifikovao Apple ID preko mail-a koji dobio od njih?

Cesto se to odnosi na Payment information.

Idi na sajt

https://appleid.apple.com

Ako si verifikovao nalog, edituj profil i proveri da li si uneo Payment information (iako nije moguce da ga napravis a da ne izaberes neku opciju, makar to bilo i none).


Ako ne radi, napravi lepo novi nalog preko telefona ili preko weba

https://appleid.apple.com/account#!&page=create
 
Poslednja izmena:
Ako resetujem telefon na fabričko podešavanje, da li će i dalje ostati verzija iOS-a 9.1, ili možda, neka iz vremena kad je telefon kupljen? Kod androida se, koliko znam, prilikom reseta na fabrička podešavanja uvek dobije poslednja verzija softvera koja je bila instalirana. Ja nemam potrebe da bekapujem uređaj zbog nekih podataka, osim zbog iOS-a 9.1, da ne dobijem neku stariju verziju, pa da da u sledećem apdejtu, možda, moram da pređem na najnoviju verziju, koja recimo ne odgovara 5s modelu?
 
Ako uradis ovo sto sam ti rekao, ostaje ti trenutni iOS a to je 9.1. Stariju verziju sigurno ne mozes posto ih Apple vise ne potpisuje.
 
Poslednja izmena:
Šta da radim što mi povremeno iskače prozor sa predlogom da apdejtujem na verziju 10.3.2 tj. kako da se oslobodim nametanja apdejta. A ako izvršim apdejt, da li bih, ako napravim backup 9.1 softvera, na icloud-u, mogao da vratim tu verziju, ponovnim resetom telefona i preuzimanjem bekapa iOS-a 9.1 sa icloud-a?
 
To ne mozes. Ako podignes na 10.3.2, ne mozes da se vratis na iOS koji imas u ovom trenutku.

Prvo odradi ovo sto je najlakse i regulisi Apple ID a onda ces posle da se zanimas sa update-om.

Postoji nacin kako da sprecis da ti provera novije verzije iOS-a ali ti je sve ovo, pre toga, bitnije.
 
Mada možeš slobodno i da ga apdejtuješ na najnoviju verziju, neće raditi ništa lošije. 5S je i dalje dobar telefon ;)
 
Izgleda da ima nešto oko tih "Payment information", ali ne znam kako da editujem profil, tj. stavim ono "none" za varijantu plaćanja. Znači ako ne uspem da editujem Apple ID, jedino mi ostaje da telefon resetujem na fabričko i napravim novi Apple ID i lozinku? Samo da li da to radim opet preko telefona ili preko računara, na tom sajtu gde sam i proveravao dosadašnji Apple ID? Ja sam, prošli put, za Apple ID izabrao puni naziv google web mail-a, pa ne znam da li taj e-mail u novom nalogu mogu koristiti, da mi pošalju verifikaciju na nega?
 

Prilozi

  • Untitled1.png
    Untitled1.png
    104.5 KB · Pregleda: 42
Ne mozes da koristis isti mail za novi Apple ID.

Probaj na iPhone-u da ides na Settings pa na tvoj Apple ID (App & iTunes Stores) i onda View Apple ID. U okviru toga idi na Payment information i proveri da li imas None opciju.

Kako si pravio Apple ID? Da li si isao preko telefona, krenuo da skines neku free aplikaciju i onda ti je ponudio da napravis nov Apple ID? Na taj nacin dobijas opciju None, kao Payment method.

Proveri i da li si uneo dobar ZIP kod za adresu koju si postavio.
 
Poslednja izmena:
Apple ID sam pravio sa telefona, ali nisam krenuo da skidam neku free aplikaciju. Ako je to neophodno moraću iz početka. Nisam uspeo da promenim podešavanja Apple ID-a, ni na telefonu (nevidim opciju View Apple ID), a ni na Web-u. Znači moram se odjaviti sa iclouda, da bih mogao da resetujem telefon na fabrička podešavanja, pa da krenem sa pravljenjem novog Apple ID-a. Da li Apple ID mora biti u formi e-mail-a, koji će, ujedno, služiti i kao mejl za slanje verifikacije i ostalog, od strane Epla? Da li ima neko kratko uputstvo, za pravilno pravljenje Apple ID-a. Hvala na dosadašnjim odgovorima.
 
Trebao si na taj nacin posto tako dobijas None opciju u okviru Payment information.
Imas tutorijal na isrbija forumu.
Sustina je da krenes da skidas free aplikaciju i, kad te pita za Apple ID, ides na pravljenje novog. Pre toga pripremi adresu, telefon i zip kod.
Apple ID mora da bude u formi mail-a.
Zapisi odgovore na sigurnosna pitanja i postavi i rescue mail adresu.

Moze Apple ID da pravis i preko weba na adresi koju sam ti postavio u jednom od postova.

Obavezno se izloguj sa iCloud-a.
 
Rešio sam svoj problem pravljenjem novog Apple ID-a, ali ovaj put, po uputstvima sa sajta iPhone-Srbija. Još nisam apgrejdovao iOS 9.1 na, sad već ponuđenu verziju 10.3.3, jer nisam siguran da li to valja činiti... Koliko sam zaključio sa interneta, ne bi trebalo da bude problema sa najnovijim iOS-om, ali ipak bih da pitam, šta se, eventualno gubi, ali i da li se nešto značajno dobija sa 10.3.3. verzijom na iPhone 5s telefonu. Tim pre što već nailazim na problem da prebacim muziku sa iTunes-a na telefon, jer se u interfejsu verzije 12.6.2.20 iTunes-a ne vidi my device, tj. ikonica telefona, gde bih mogao da prevučem pesme koje sam ubacio u bibilioteku muzike Ajtjunsa. Da li je problem sa "zastarelim" iOS-om 9.1 ili u nečem drugom? Ja sam napravio sigurnosnu kopiju sa iOS 9.1 sistemom, pa se pitam da li bih mogao da je vratim sa icloud-a, kada bih instalirao iOS 10.3.3? Takođe me interesuje da li se prilikom pravljenja sigurnosne kopije zadržava svaka verzija napravljene kopije sistema sa podešavanjima i aplikacijama ili se prilikom pravljenja nove sigurnosne kopije na icloud-u zadržava samo poslednja napravljena kopija? U tom smislu, da li je moguće sa icloud-a izmestiti, negde na kompjuter, recimo kopiju sa iOS 9.1 sistemom i posle je, nekako, vratiti na icoloud, a sa njega na telefon? I za kraj, da li se sa verzijom 10.3.3 dobija podrška za srpski jezik?
 
Pokušao sam da instaliram verziju 12.3.2 iTunesa, nadajući se da će moći da se sinhronizuje sa iOS-om 9.1, ali mi se javlja poruka da ne mogu da otvorim iTunes library jer je ona napravljena sa novijom verzijom iTunesa, koju sam prvo deinstalirao da bih instalirao 12.3.2 verziju. Šta sad da radim? Da li sa telefona mogu nekako da očistim iTunes library, pa da, ponovo u 12.3.2 verziji, na računaru, prebacim pesme u iTunes i pokušam da ih sinhronizujem sa telefonom?
 
Nazad
Vrh Dno