Šta je novo?

Bežično štampanje - štampač daleko od rutera

uncle_eddie

Slavan
Učlanjen(a)
19.10.2007
Poruke
1,531
Poena
360
Pozdrav,
koristim Lexmark CS317dn štampač na kojem štampam putem Wifi veze sa telefona i kompjutera.
Štampač sam povezao ethernet kablom sa ruterom. Međutim, kako je štampač prililčno velik i zauzima mi dosta prostora kraj rutera gde inače nema puno mesta, razmišljam da ga premestim u drugu prostoriju. Na koji način bih mogao da povežem štampač sa ruterom, a da ne razvlačim ethernet kabl kroz ceo stan do druge sobe? Koliko sam video na netu, postoje print serveri za wifi štampanje, ali su prilično skupi - za moj model štampača preporučen mi je Lexmark MarkNet N8352 802.11b/g/n Wireless Print Server koji košta oko 50$. Štampač ima i usb ulaz, ako nešto znači...
 
Poslednja izmena:
Uzmi taj Lexmark WiFi print server i ne razmišljaj dalje...sve ostalo ti je u tom rangu cene..
 
A sta ce kad promeni printer? Da li je taj print server kompatibilan sa non-lexmark stampacima?

Neka uradi kako hoce ali od mog resenja jednog dana moze da se iskoristi za druge stvari, kad mu crkne taj lexmark moze taj adapter da baci u smece...
 
Kad bude promenio štampač prodaće i taj print server...to su kalemljenja sa AP-om i nisu za to predviđena
 
Radi mi 5+ godina bas na Lexmarku ali ajde, kako ti kazes...
 
S' te strane onda može da uzme i powerline adapter bez da se zeza sa AP-om i da prikači štampač direktno na ruter...još bolje rešenje i elegantnije
 
Da li bi u tom slučaju ovo poslužilo?

http://s.aliexpress.com/EnIjqeuY

Pretpostavljam da bih morao najpre Ethernet kablom da ga povežem sa ruterom kako bih pa podesio, pa onda ga istim kablom povežem sa štampačem?


Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da, ali to ti je 1 komad, a trebaju ti dva :D
 
Hmmm, onda mi je bolje da uzmem AP, kapiram...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno