Šta je novo?

lenovo-conservation mode.

pavle1234

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2017
Poruke
4
Poena
51
Kupio sam skoro Lenovo laptop, to mi je prvi laptop, do sada sam uvek koristio desktop računare. Znam da o korišćenju baterije ima 1001 teorija i da njeno trajanje zavisi od mnogo stvari, ali mene zanima nešto drugo. Lenovo ima neki svoj program koji nudi dva režima baterije - jedan je normalan, a drugi conservation, on puni bateriju do 60 posto i tu staje. Meni će laptop gotovo uvek biti na stolu, pa me zanima da li je bolje da ga punim do 100, a onda da ga isključujemm sa napajanja dok se ne istrosi (i tako u krug) ili da podesim ovaj conservation mode?
 
Nemam Lenovo laptop ali imam isti rezim rada kao ti, posto ga na baterije ne koristim a da bi bateriju odrzavao kako treba radim sledece,
stavim bateriju da se napuni do 100%, zatim laptop koristim do 40% i tada bateriju odlazem na mracno i hladno mesto. Evo i dan danas baterija radi kako treba nakon 4 godine ne koristice je preko laptopa osim kada se radi ovi ciklusi.
 
Ako planiraš da laptop uglavnom koristiš kao desktop, slobodno koristi conservative mod. Meni je, nakon 6-7 meseci korišćenja na taj način, baterija pokazivala samo 1% wear.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
2012 godine sam imao Lenovo Z570, takođe je uglavnom bio na stolu na punjaču, držao sam ga u conservation modu i battery wear level posle godinu dana je bio samo 2-3% koliko se sećam.
 
Nazad
Vrh Dno