Šta je novo?

Intel u raspadu ili..?

Da pojasnim za one koji misle da su upućeni i stvarno neupućene, 720p test igara je gubljenje vremena kako za onog ko radi test tako i za čitaoca. Potpuno nebitna stavka i odavno su trebali da izbace tu rezoluciju.
Dakle u igrama nema razlike u radu između intel i AMD procesora. Samo još da mi se pojasni ta razlika u office koje se mnogi hvataju...
 
Da pojasnim za one koji misle da su upućeni i stvarno neupućene, 720p test igara je gubljenje vremena kako za onog ko radi test tako i za čitaoca. Potpuno nebitna stavka i odavno su trebali da izbace tu rezoluciju.
Dakle u igrama nema razlike u radu između intel i AMD procesora. Samo još da mi se pojasni ta razlika u office koje se mnogi hvataju...

Potpuno si u pravu...samo što nisi...što je viša rezolucija grafička preuzima priču i zato su AMD i Intel isti...naravno da je 720p deplasirana pošto je niko ne koristi ali pokazuje raliku u brzini procesora...suma summarum za svkodnevni rad nema razlike, za sintetiku ima.
 
potpuno je u pravu,720p je potpuno gubljenje vremena.ako hoces da opravdavas samom sebi sto si dao tolike pare na intel cpu mozes ici na nize rezolucije ili neku nastelovanu sintetiku,koga zanima realizam gledace bencheve u igrama i rezolucijama koje bi zapravo koristio,te 720p samo prosto nema ali nikakvu poentu.720p je tu okacen kao satro relevantna rezolucija,verovatno jer je podmazano od strane samog intela.
 
potpuno je u pravu,720p je potpuno gubljenje vremena.ako hoces da opravdavas samom sebi sto si dao tolike pare na intel cpu mozes ici na nize rezolucije ili neku nastelovanu sintetiku,koga zanima realizam gledace bencheve u igrama i rezolucijama koje bi zapravo koristio,te 720p samo prosto nema ali nikakvu poentu.720p je tu okacen kao satro relevantna rezolucija,verovatno jer je podmazano od strane samog intela.

Aj ti lepo pročitaj šta sam ja napisao pa onda komentariši moj komentar :)...jesam li lepo napisao da se 720 p ne koristi i da je to samo sintetika....i da su u običnom životu razlike nepostojeće...ali stoji da je 720p pokazuje "snagu" proceosra više od 1080p ili 2k ili 4k....tako da nema mesta jedu :)...an kraju krajeva svako uzima što misli da mu odgovara :)...ja recimo nikada nisam imao intel ali to ne znači da ovo što sam napisao nije tačno.
 
napisao si da jeste i nije u pravu,a covek je apsolutno u pravu.i ima mesta "jedu" jer se i dalje sire dezinformacije i kriva slika zbog fanbojizma i to sad vec preko ciste semantike.odrastite.
 
napisao si da jeste i nije u pravu,a covek je apsolutno u pravu.i ima mesta "jedu" jer se i dalje sire dezinformacije i kriva slika zbog fanbojizma i to sad vec preko ciste semantike.odrastite.

I jeste i nije kao i ti....zavisi šta gledaš...gde bi svima kraj bio kada bi svet bio crno beli....ali ajde dosta je bilo...
 
Dobro, posteno nije losa ideja, ako je razlika mala ili uopste ne postoji, a bude mogao da se vozi win7 nece biti lose, mada videcemo kako ce veliki MS reagovati na ovo.
 
Kakve veze ima proizvodni proces sa operativnim sistemom da mi je znati. I kako možete da pomislite da će biti moguće koristiti Windows 7?!?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Odlična vest.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
@ qryak
Adored je objasnjavao na svom tube kanalu, ali ovde mu se ljudi smeju, a covek je sve lapo objasnio!
 
Ima ove veze.

Intel Preps New H310 Chipset Revision With Windows 7 Support For Coffee Lake

A i TSMC je tu da im zakuca još koji ekser u kovčeg. Vest od pre par meseci, ali ovde nije diskutovano o tome. TSMC je prestigao Intel kao najveći proizvođač čipova na svetu.



Intel nikada godišnje nije prodao čipove u vrednosti od 265 milijardi $ kao što se tvrdi u na početku ovog videa, već je to (bila) tržišna kapitalizacija kompanije. Nakon toga je besmisleno dalje gledati taj video.

Intel jeste izgubio primat u poluprovodnicima, ali ne od TSCM-a, već od Samsung-a. TSMC je 4. po veličini u tom segmentu.
 
Poslednja izmena:
Ko je treći?
 
Samsung, Intel, TSMC je redosled. https://www.electronicsweekly.com/blogs/mannerisms/ten-best/top-ten-semiconductor-companies-2018-05/. Po mom misljenju, trka za 5 i 3nm je Samsungova, TSMC jeste odlican, ali ipak mislim da ne mogu sa Samsungom da se takmice.

AMD polako ali sigurno osvaja trziste, sto su Ryzenom i Epycom zasluzili. Intel je pecen, cemu svi trebamo da se radujemo, jer cene su realno mnogo bolje kao i napredak otkad smo dobili Ryzen(koliko samo rebranding generacija intel core arhitektura na naprednijim nanometarski cipovima, zali boze muzenja). Intel sigurno sprema udarac sa Dzimom Kelerom za kormilom, ali koliko vidim prognoze su tek za 2 godine. Eh kad bi samo neko jos Nvidiu udario malo kao sto su udarili Intel...
 
Sa velikom verovatnocom Intel preskace 10nm za desktop cpu. Bice 7nm, 10nm ostaje za mobile.
p.s. za sada racunajte da je info iz klase rekla-kazala
 
Poslednja izmena:
Neznam jel bilo:
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/al5j1n/amd_amends_wafer_supply_agreement_with/efbtmg2/

Intel invested in both of these platforms, without knowing which would be viable for each node. They bet wrong on 10nm multi-pattering but due to costs could not afford to switch to an EUV process. To complicate matters further, ASML is the only company in the world to offer a production capable EUV lithography tool. Intel would have needed to place their orders years in advance to meet their production needs.

TL;DR - semiconductor manufacturing is fucking complicated and mistakes are unforgiving. Even with excellent long term planning, you can easily fall behind.


Pušing rođo :D. The have f*cked up.

Doduše, i AMD bi bio u istoj kaši da je ostao sa GloFlo. Ovako GloFlo radi IO module na starijem procesu, a neko drugi x86 chiplete. Disperzija rizika i bolji time-to-market.

S obzirom da se ponuda smanjuje u 2019., cijene neminovno idu gore. Srećom pa je memorija pojeftinila.
 
Poslednja izmena:
Tesko da se moze reci da Intel propada.. Dostigli su jedan maksimum u dosadasnjoj tehnologiji i ocigledno da u novoj paleti svojih proizvoda ce morati da ponude neke ozbiljnije inovacije za raliku od sitnog sminkanja koje su u poslednje vreme praktikovali. Tesko da ce AMD preuzeti primat u ovoj oblasti, ali svakako ce naterati Intel team da malo vise poradi na inovacijama ukoliko nameravaju da i dalje budu lideri!
 
Izgleda da se do daljeg družimo na desktopu sa 14 nm.

D47FpkkWwAEmef-.jpg:large
 
Katastrofa. A Krzanich je bio "fab guy" koji je doveden da resi probleme sa fabovima. Ostavio haos iza sebe.
 
Poslednja izmena:
Novija slika što se tiče desktopa:

2002687634.png
 
Nazad
Vrh Dno