Šta je novo?

Intel u raspadu ili..?

citao nesto,

postoji komentar da se za to " znalo " a mogucnosti ( zlo )upotrebe "propusta" moGU biti da ti agenti na aerodromu brzinski pregledaju SADRZAJ privremeno oduzetog laptop-a koji je zakljucaN.

ja sam za.

Da, verovatno vudu magijom... Nije zgoreg da se informises pre nego sto pocnes da pises ovakve nebuloze...
 
U SAD troškovi ne padaju na teret onog koji je izgubio.

"Aside from the settlement fund, which is unlimited, the defendants have agreed to pay as much as $1.3 million in attorneys’ fees and expenses. They have also agreed to pay incentive awards of up to $25,000 in total to the 23 named plaintiffs."

Mala cifra, ali Nvidia je bila odgovorna za troskove, uz ASUS, EVGA i Gigabyte.
 
Poslednja izmena:
"Aside from the settlement fund, which is unlimited, the defendants have agreed to pay as much as $1.3 million in attorneys’ fees and expenses. They have also agreed to pay incentive awards of up to $25,000 in total to the 23 named plaintiffs."

Mala cifra, ali Nvidia je bila odgovorna za troskove, uz ASUS, EVGA i Gigabyte.

Razumem ja to ako je deo pogodbe. Ono što sam ja rekao je ako suđenje dođe do kraja odnosno presude. Kod nas izgubljena strana plaća i svoje i druge strane i sudske. Envidija se nagodila, jer bi nagrabusili da su proglašeni krivim.
 
Upravo zato kod njih postoji more besmislenih tužbi po app principu.
 
Da, verovatno vudu magijom... Nije zgoreg da se informises pre nego sto pocnes da pises ovakve nebuloze...

lol......
mislim da su informacije kojima raspolazes obrnuto srazmerna .... koje koristis....

ili se podrazumeva po tebi da se niko ne informise tako dobro kao ti ? .....

p.s.


mogli bi malo ti moderisu post zbog vredjanja...... da ne bude da nekima brisu postove bez razloga a neko pise sta hoce ( ooff topic/ vredjanje / flejmovanje)
............
New AMT Vulnerability
F-Secure researchers found a new vulnerability in AMT that could allow anyone to bypass BitLocker encryption, BIOS password, TPM Pin, and login credentials on most laptops in less than a minute.

“The attack is almost deceptively simple to enact, but it has incredible destructive potential. In practice, it can give a local attacker complete control over an individual’s work laptop, despite even the most extensive security measures,” said Harry Sintonen, the F-Secure security consultant who discovered the bug.

Normally, when you reboot a machine and try to access the boot menu, you should encounter a BIOS password. However, most users don’t set one. Even if the users do set-up a BIOS password, the attacker can access the Intel Management BIOS Extension (MEBx). This functionality typically comes with the default “admin” password, unless it’s been changed by the PC vendor or the user.

The attacker could then change the MEBx password, enable remote access via AMT, and set the user “opt-in” to “none” in order to compromise the machine. This allows the attacker to control the machine remotely afterwards, as well as access the machine’s network. As a real world example of how this could be used, this could allow, for instance, border agents to gain access to your laptop remotely after they confiscate it temporarily in the airport to check its contents...........
 
Poslednja izmena:
Ti mislis da je Intel cutao o propustu zbog TSA agenata na US carini? Jesi li realan? :p
 
Ti mislis da je Intel cutao o propustu zbog TSA agenata na US carini? Jesi li realan? :p

ako pod Ti mislis na mene velika mi je cast sto mislis da sam ja autor clanka u vodecim svetskim kolumnama.
 
Spomenuo si taj scenario pre ovog poslednjeg posta takodje, ili gresim.
 
Spomenuo si taj scenario pre ovog poslednjeg posta takodje, ili gresim.

ako mislis na

"citao nesto,

postoji komentar da se za to " znalo " a mogucnosti ( zlo )upotrebe "propusta" moGU biti da ti agenti na aerodromu brzinski pregledaju SADRZAJ privremeno oduzetog laptop-a koji je zakljucaN."

onda ne gresis
 
Ja ne znam čemu se vi čudite, sve ima propuste i dok ne izleti od nekog, nečega, to vam je kao doping, svi vrhunski sportisti su dopingovani samo za neke to nikad necemo saznati [emoji41]

Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Linux-Kernel Archive: Re: [RFC 09/10] x86/enter: Create macros to restrict/unrestrict Indirect Branch Speculation

Re: [RFC 09/10] x86/enter: Create macros to restrict/unrestrict Indirect Branch Speculation
From: Linus Torvalds
Date: Sun Jan 21 2018 - 16:36:05 EST


On Sun, Jan 21, 2018 at 12:28 PM, David Woodhouse <dwmw2@xxxxxxxxxxxxx> wrote:
> On Sun, 2018-01-21 at 11:34 -0800, Linus Torvalds wrote:
>> All of this is pure garbage.
>>
>> Is Intel really planning on making this shit architectural? Has
>> anybody talked to them and told them they are f*cking insane?
>>
>> Please, any Intel engineers here - talk to your managers.
>
> If the alternative was a two-decade product recall and giving everyone
> free CPUs, I'm not sure it was entirely insane.

You seem to have bought into the cool-aid. Please add a healthy dose
of critical thinking. Because this isn't the kind of cool-aid that
makes for a fun trip with pretty pictures. This is the kind that melts
your brain.

> Certainly it's a nasty hack, but hey â the world was on fire and in the
> end we didn't have to just turn the datacentres off and go back to goat
> farming, so it's not all bad.

It's not that it's a nasty hack. It's much worse than that.

> As a hack for existing CPUs, it's just about tolerable â as long as it
> can die entirely by the next generation.

That's part of the big problem here. The speculation control cpuid
stuff shows that Intel actually seems to plan on doing the right thing
for meltdown (the main question being _when_). Which is not a huge
surprise, since it should be easy to fix, and it's a really honking
big hole to drive through. Not doing the right thing for meltdown
would be completely unacceptable.

So the IBRS garbage implies that Intel is _not_ planning on doing the
right thing for the indirect branch speculation.

Honestly, that's completely unacceptable too.

> So the part is I think is odd is the IBRS_ALL feature, where a future
> CPU will advertise "I am able to be not broken" and then you have to
> set the IBRS bit once at boot time to *ask* it not to be broken. That
> part is weird, because it ought to have been treated like the RDCL_NO
> bit â just "you don't have to worry any more, it got better".

It's not "weird" at all. It's very much part of the whole "this is
complete garbage" issue.

The whole IBRS_ALL feature to me very clearly says "Intel is not
serious about this, we'll have a ugly hack that will be so expensive
that we don't want to enable it by default, because that would look
bad in benchmarks".

So instead they try to push the garbage down to us. And they are doing
it entirely wrong, even from a technical standpoint.

I'm sure there is some lawyer there who says "we'll have to go through
motions to protect against a lawsuit". But legal reasons do not make
for good technology, or good patches that I should apply.

> We do need the IBPB feature to complete the protection that retpoline
> gives us â it's that or rebuild all of userspace with retpoline.

BULLSHIT.

Have you _looked_ at the patches you are talking about? You should
have - several of them bear your name.

The patches do things like add the garbage MSR writes to the kernel
entry/exit points. That's insane. That says "we're trying to protect
the kernel". We already have retpoline there, with less overhead.

So somebody isn't telling the truth here. Somebody is pushing complete
garbage for unclear reasons. Sorry for having to point that out.

If this was about flushing the BTB at actual context switches between
different users, I'd believe you. But that's not at all what the
patches do.

As it is, the patches are COMPLETE AND UTTER GARBAGE.

They do literally insane things. They do things that do not make
sense. That makes all your arguments questionable and suspicious. The
patches do things that are not sane.

WHAT THE F*CK IS GOING ON?

And that's actually ignoring the much _worse_ issue, namely that the
whole hardware interface is literally mis-designed by morons.

It's mis-designed for two major reasons:

- the "the interface implies Intel will never fix it" reason.

See the difference between IBRS_ALL and RDCL_NO. One implies Intel
will fix something. The other does not.

Do you really think that is acceptable?

- the "there is no performance indicator".

The whole point of having cpuid and flags from the
microarchitecture is that we can use those to make decisions.

But since we already know that the IBRS overhead is huge on
existing hardware, all those hardware capability bits are just
complete and utter garbage. Nobody sane will use them, since the cost
is too damn high. So you end up having to look at "which CPU stepping
is this" anyway.

I think we need something better than this garbage.

Linus


 
Poslednja izmena:
I tako, Intel objavio rekordni kvartal i akcije odoše na vrednosti na kom nisu bile još od kraja 2000. :d
 
Dok cloud provajderi shize i luduju, a OEM proizvodjaci kosu cupaju. Ja sam morao revert BIOSa da uradim jer su takvo sr... napravili sa patchem da mi se racunar zabadao ili BSODovao jednom dnevno (a pre toga godinu ipo dana radio kao zmaj)...
Nije mi trziste nekad jasno, po kom to prinicipima skace i pada...
 
Neobavestenost i nebriga + lazne informacije uzimaju svoj danak.
Mislim da bi Intel, da se kojim slucajem bavi obucom, uspeo da proda zimske cizme sa rupom na djonu!
 
Rezultati su svakako za kvartal koji je zavrsio krajem decembra, pre nego sto se pocelo nasiroko pisati o propustima. Takodje, veliki igraci nabavke planiraju dosta unapred, tako da nije bilo ni realno ocekivati da se odmah nesto oseti. Q1 je tradicionalno losiji od Q4, ali treba videti da li ce pad biti veci od "sezonskog".

Edit: Sada videh i rezultate, najveci rast je ostvarila DCG divizija, koja je i najvise pogodjena Meltown-om.
 
Poslednja izmena:
Trenutna vrednost akcija je posledica velikih otpuštanja širom Evrope kada je Intel zatvorio desetine lokalnih predstavništava u Americi i Evropi i otpustio hiljade zaposlenih. Kada kompaniji ide loše, uvek se ide na otpuštanja, jer investitori to vide kao signal da će prinos na akcije, usled smanjenja troškova, biti veći.

Pitanje je da li će se Meltdown/Spectre odraziti na vrednost akcija ili eventualna istraga protiv CEO-a Intel-a na kratak rok. Ako zaista kao što se priča Cloud provajderi krenu da odustaju od Intel čipova (šta će drugo da kupuju?) onda bi to moglo da ima posledice, posebno što Intel nema neki drugi značajan izvor prihoda već sav rast prodaje potiče od servera (datacenter). Dronovi, automobili i slične gluposti nisu nešto gde Intel ima perspektivu - tu će vladati ARM, kao i do sada...

Najtragičniji je Intel CEO koji dodatno otežava situaciju svojom glupavom prodajom akcija u najgorem mogućem trenutku...
 
Poslednja izmena:
:d :d zamisli da moram da objasnjavam zasto ce Intel u narednih nekoliko godina da napusta cpu biznis i da ga na kraju proda AMD-u! :d
 
Trenutna vrednost akcija je posledica velikih otpuštanja širom Evrope kada je Intel zatvorio desetine lokalnih predstavništava u Americi i Evropi i otpustio hiljade zaposlenih. Kada kompaniji ide loše, uvek se ide na otpuštanja, jer investitori to vide kao signal da će prinos na akcije, usled smanjenja troškova, biti veći.

Ne mora kompaniji uopšte da ide loše da bi otpuštala, naprotiv, talasi otpuštanja radne snage su vrlo česti u uspešnim godinama kada upravni odbori pokušavaju da napucaju maksimalnu cenu akcija kako bi ostvarili svoj stock option. Te dobijene akcije sa napucanom vrednošću onda prodaju nazad firmi koju vode kroz stock buyback. Iako je to očigledno insider trading i posredno pljačkanje firme koju vode, sve je potpuno legalno i uobičajena praksa danas.
 
Gresis i to debelo... sad ce Marti da ti objasni par stvari :)

Intel CCG beleži konstantan pad prihoda od 2011 godine, a rast se bazira pre svega na DCG-u, pa posle dolaze NSG, IoTG itd; ali to je trenutno zanemarljivi rast u odnosu na DCG.

DCG sa druge strane raste, jer kompanije poput MSFT-a svoju strategiju rasta baziraju na Cloud-u... Svakako da Intel može jako teško da pad CCG-a i eventualno usporenje rasta DCG-a kompenzuje kroz NSG, IoTG i ostale grupe koje imaju veoma jaku konkurenciju na tržištu i relativno mali apsolutni udeo u prihodima INTC-a. Previše je mali udeo tih grupa, sve i da bi rasle double-digit stopom, ne mogu da kompenzuju eventualni pad DCG-a, ako bi bio u rangu pada CCG-a od 2011. pa do danas. Mislim ajde da vidimo to čudo, mada nešto nisam ubeđen da je to više izvodljivo - BK je već dugo CEO i priča stalno o automobilima i dronovima, a te grupe ne briljiraju baš...

Ne znam šta je tu sada čudno - sve to se dešava već 5 godina kod Intel-a, a projektovane stope rasta su veoma umerene i dugo se prihod vrteo oko 55 milijardi, da bi tek poslednje dve godine stigao 60 milijardi zahvaljujući DCG-u. Usporenje rasta u CCG-u i nepostojanje mobilne strategije su osnovni uzroci što je Intel TMG toliko zaostao za TSCM-om i Samsung-om.

Poenta je da, ako zbog nekih problema kao što su Meltdown i Spectre uspori rast i u DCG-u ceo Intel će se vratiti opet na prihode iz 2012. godine što znači dalja otpuštanja, a možda i TMG spin-off.

Srećom po Intel to se uskoro sigurno neće desiti, jer jednostavno ne postoji alternativa proizvodima Intel DCG-a - niti će je biti u skorijoj budućnosti.
 
Poslednja izmena:
Ne mora kompaniji uopšte da ide loše da bi otpuštala, naprotiv, talasi otpuštanja radne snage su vrlo česti u uspešnim godinama kada upravni odbori pokušavaju da napucaju maksimalnu cenu akcija kako bi ostvarili svoj stock option. Te dobijene akcije sa napucanom vrednošću onda prodaju nazad firmi koju vode kroz stock buyback. Iako je to očigledno insider trading i posredno pljačkanje firme koju vode, sve je potpuno legalno i uobičajena praksa danas.

Whatever, nije bitno da li joj ide dobro ili ne (Intel-u poslednjih godine ne ide dobro posebno u klijent delu ili mobilnom delu koji više i ne postoji osim funky biznisa sa Apple-om koji nije baš održiv) - poenta je da akcije rastu kada se objave strukturne promene... Nema to nikakve veze sa insider tradingom - to je nešto drugo i btw lako se utvrđuje, pa sa time nema mnogo zezanja.

Moja poenta je bila da rast akcija u poslednjih par meseci ne mora da ima veze sa poslovnim performansama već može da uzroke vuče iz neprestanih strukturnih promena koje se dešavaju kod Intel-a (otpuštanja, gašenje grupa i proizvoda, zatvaranje lokalnih ofisa itd..).
 
Poslednja izmena:
Objasni, ne stidi se:test:

ce ti ja objasnim,

nema bre narod da placa ni dazbine sa ovim platama ( privatnike koji radidu na kontajnerima ce izuzmemo za sad' ), mlogo mi glupavo da sa platom zagarantovanom iza koje gi stoji drzava ( minimalac ), ne moze da se plati ni drzavni namet ( dadzbine ) a kamoli da se baci narod u kupovinu Intel procesora ( o knjigama da ne govorimo ) tako da je Marti Misterija pogodio u bikovo oko, bar sto se nas tice ( nas, ne Vas ;P ), ima In tel da gi propadne skroz ako se mi pitamo.

and now something completely different

nznm kako Vi al' ja u mom okruzenju jednostavnih, postenih, kompjutersko orijentisanih ljudi, fokusiranih na prezivljavanje, koji zele da im ne secka facebook i minecraft, u pokusaju da opravdam cenu procesora ( cega ??? ) od 24.000din nailazim na duboko ne razumevanje i poglede ispunjene nevericom, kao i sumnjom da nisam normalan.

u najblazu ruku.

verovatno i nisam, jerbo ocekujem da se ovaj post o predskazanju propasti Intel-a od strane dobro obavestenih krugova obrise u rekordnome vremenu.

ako mi dozvolite da citiram jednoga pisca koji je uspesno predvideo propadanje Intel-a :

Čak i pošto su mu se oči otvorile, bio je u stanju da samo postepeno razaznaje svoju okolinu. Imao je utisak da je u ovu sobu izronio iz nekog sasvim drugog sveta, nekog podvodnog sveta duboko ispod nje. Koliko se nalazio u tom podvodnom svetu, nije znao. Od trenutka kad su ga uhapsili nije video ni tame ni dnevne svetlosti. Osim toga, sećanje mu više nije bilo neprekinuto. Bilo je trenutaka kad mu se svest, čak i ona vrsta svesti koja se ima u snu, zaustavljala i nastavljala se posle intermeca praznine. No da li su se ta intermeca merila danima ili mesecima, ili samo sekundima, nije mogao da dokuči.

Перо му је било са уживањем клизило по глатком папиру и остављало за собом, крупним и уредним великим словима:

ДОЛЕ ВЕЛИКИ БРАТ !!!

dole veliki brat.jpeg
 
Poslednja izmena:
Nisam znao gde da pustim, treba nam jedna tema za "transfere" izgleda.

Covek koji je dva puta bio zasluzan da AMD sustigne (cak i prestigne) Intel sa K8 i Zen, sada je u Intelu.

Jim Keller leaves Tesla for Intel
 
Intel se opasno pojačava, ne pamtim kad je ovako zadnji put bilo. Mada istini za volju Keler je tip čoveka koji se vrlo kratko zadržava u bilo kojoj kompaniji. Čim završi posao on odlazi i verovatno će tako biti i sa Intelom.

Sent from mTalk
 
Nazad
Vrh Dno