Šta je novo?

Intel u raspadu ili..?

Sada su poprilicno jeftine
 
U Intelu treba sveža krv, neko sa petljom da iskoči iz ovog kruga cedjenja suve drenovine. Stvarno sam mislio da će u roku od 2 godine, kada je AMD izašao sa Ryzen procesorima da odgovore sa nekim inovativnim rešenjem nove arihitekture. Intel može ovako još 10 godina ali stvarno su izgubili momentum.
 
Pritiskaju ih sa svih strana

1-1080.2165baf2.jpg


Mada ja mislim da će se oni vratiti vrlo brzo. Teško da će ikada biti na nivou iz 2016, jer je konkurencija sve veća. Ali mislim da će uskoro imati bolju ponudu u svim segmentima.

Smanjuju i dividende
 
Veoma prosto kad budu imali proizvodnju na nivou TSMC to je to. Ne da će vratiti deo cpu tržišta nego će napraviti haos na gpu polju.
 
menja se format naziva za procesore. još uvek se ne zna kakav će tačno biti novi format

 
blizu rusije. odlično.
 
Ko prstom u doope...nekad stvarno pomislim da iza strateške odluke neke velike kompanije stoje ustvari "vladari iz senke"...a nisam sklon zaverama
 
Malo sam razočaran tom vešću jer sa određenim entizijazmom pratim ponudu novih mini pc.
Ulažu mnogo u GPU i najavljuju da će u sledećoj generaciji imati iGPU jači od Radeon 780M što je prava stvar za NUC.
Sa druge strane seku troškove i lako će pokrenuti proizvodnju ako se na to odluče.
 
ASUS će nastaviti sa Intel NUC za sada.

 
Do pre par godina kada sam proucavao malo o Intelu dok sam sklapao novi racunar, video sam da Intel vise ide ka tome da gruva broj jezgara a zanemaruje zagrevanje.
 
3MiB L2 keša po jezgru ne zvuči loše.

 
Samo da napisem da onaj ko je dozvolio da se u 2024. prodaju n6000 i sl. cipovi, zasluzuju sluzbu u Strazburu. Zelim im sve najgore, svakom inzinjeru i ko je radio na ovom smecu. Eto
 
Nazad
Vrh Dno