Šta je novo?

Intel u raspadu ili..?

Koji mi? :trust:

Generalno svi koji su ocekivali da ce se nesto bitno promeniti za prosecnog korisnika po pitanju performansi u desktop scenarijima :)

Ali zamisli nekog provajdera kome ovo predstavlja na prvom mestu ogroman security problem (vidi sve ove primere), a na drugom moze doneti usporenje infrastrukture koje mozda nece biti zanemarljivo.
 
Ovo nema veze sa vezom nakon 10 godina oni sada su otkrili taj nekoj si bug, nesto smrdi ovamo

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
I kao sto rekoh...

Five days ago I received email from AWS which informed me that a reboot of one of my instances was necessary due to "updates". To pre-empt auto-reboot on 5th Jan I manually rebooted 3 days ago. Immediately following the reboot my server running on this instance started to suffer from cpu stress. Looking at cpu stats there was a very clear change in daily cpu usage pattern, despite continuing normal traffic to my server. I performed extensive review of what might have changed on my server configuration but drew a complete blank - configuration of the server did not change.

CPU usage je (kako kaze covek) sa 15% skocio na 50% pod slicnim opterecenjem/brojem zahteva. Naravno, sada je sa punim pravom kivan na Amazon, koji mu nije ni najavio ni ukazao na mogucnost da se ovo desi, i jedino resenje je da se zakupe dodatni resursi.
 
Generalno svi koji su ocekivali da ce se nesto bitno promeniti za prosecnog korisnika po pitanju performansi u desktop scenarijima :)

Ali zamisli nekog provajdera kome ovo predstavlja na prvom mestu ogroman security problem (vidi sve ove primere), a na drugom moze doneti usporenje infrastrukture koje mozda nece biti zanemarljivo.

Upravo tako, sve korsnike, sysadmine itd koji zavise od performansi tih dropleta. Sada vrlo lako moze da se desi da droplet koji je bio dovoljne snage za neki zadatak vise nije dovoljan za to i mora da se ugpraduje. E sad zamisli da imas nekoliko stotina tih dropleta koje moras hardverski da upgradujes, a sa svakim upgradom se menja IP adresa dropleta ili moze da se desi da upgrade nije pokriven API callovima pa ne moze da se automatizuje. Samim tim troskovi rastu, a ovo je samo biznis strana price.
 
Linus Torvalds :)

attachment.php


cpu-bug-2018-avoid-speculative-indirect-calls-in-linux-kernel.jpg
 
Poslednja izmena:
Realno, Intel kao lider u industriji mikroprocesora se ponaša kao kad odličan đak dobije dvojku pa se pravda da su i ostali loše uradili kontrolni.

Desktop korisnici nemaju (skoro) nikakvog razloga za brigu, a i ovo sa serverima će rešiti. Ostaće neki procenat poslova koji će imati dvocifren gubitak u performansama, ali ne sumnjam i da će se oko toga dogovoriti sa kolegama iz Amazona, MS-a i ostalima
 
Koliko sam razumeo mora ručna da se aktivira za servere, ne i za desktop mašine.
 
Фора је била да напишеш да се 8700к претворио у Целерона, јер то пали масу.
Јако је глупо што људи уопште придају значај овим причама које трају као јогурт. Шта нас брига шта се дешава са правним лицима, серверима итд., ми праве сигурносне пропусте ионако не добијамо преко новина.

Испало је ко да игра пада са 120 фрејмова на 80 после закрпе, а разлика није ни на нивоу статистичке грешке.

I dok buljis u tih 120 frejmova razmisljaj o vremenskom intervalu (cetvrt jogurta? polutka? ceo? dupli pekarski?) potrebnom XYZ random liku da ti ocisti karticu kojom si upravo obnovio mesecnu pretplatu za omiljenu zgubidanku.
 
Planiram da kupim i5-8600K i GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 5.

Da li je pametno da kupujem sad ili da sačekam da se situacija razjasni?
 
DSwX_8BU8AI_AuW.jpg:large


:D
 
Epic Services & Stability Update

Attention Fortnite community,

We wanted to provide a bit more context for the most recent login issues and service instability. All of our cloud services are affected by updates required to mitigate the Meltdown vulnerability. We heavily rely on cloud services to run our back-end and we may experience further service issues due to ongoing updates.

Here is a link to an article which describes the issue in depth.

The following chart shows the significant impact on CPU usage of one of our back-end services after a host was patched to address the Meltdown vulnerability.

MwzsHRXQLVbmJ3pusNuGwn0ZQVjo9h8nRJHJhIo4d3XFqbvUYCj8EPq5jV7zeVEEcHAkraNBesbbNDW_UAlIjvw-hZBd80rKt7ZYl35nBIcfCCVyRvW5V7M7KVejv9tvVBHfgSKr
 
Poslednja izmena:
Jedno je tužiti nekog, a sasvim drugo tužbu i dobiti. Obično ljudi isprate početak suđenja, a dok dođe do presude 99 posto čitalaca zaboravi da i postoji neko suđenje.
Dakle, daj da vidimo neku PRESUDU za ovo. Al' nešto mislim slaba vajda.

Ovi sto su tuzili nVidiu zbog 970 i 3.5 GB RAM-a su dobili. Voleo bih da rebrnu Intel cisto zbog perioda 2011-2017. Sad ih sve stiglo cak i otpisani konkurent.
 
Da, dobili su po 30$ i to samo državljani US koji su sačuvali račun :d

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ovi sto su tuzili nVidiu zbog 970 i 3.5 GB RAM-a su dobili. Voleo bih da rebrnu Intel cisto zbog perioda 2011-2017. Sad ih sve stiglo cak i otpisani konkurent.

A šta su dobili ti što su tužili nVidiu osim 30USD poravnanja i moralne satisfakcije? Jel to bilo uopšte vredno tužbe (koja je pritom bila dosta ozbiljna prodali su 4gb kao 3.5gb) :)?

Osim toga, Intel je već sudski "rebnut" nekoliko puta u zadnjih 5 godina, džabe kad im je profit i dalje veliki pa im se i ta poravnanja isplate. Da nema tražnje, ne bi oni mogli to da rade.
Pa čak i Coffee Lake je prestigao Ryzena u decembru mesecu (prema podacima sa Mindfactory, uz svu onu anti-reklamu). Dakle, neke tražnje ipak ima, a postoji i neki razlog za tu tražnju.

Sve dok veliki igrači (pravna lica) ne počnu da otkazuju ugovore sa Intel-om, nema tu nikakve promene.
 
citao nesto,

postoji komentar da se za to " znalo " a mogucnosti ( zlo )upotrebe "propusta" moGU biti da ti agenti na aerodromu brzinski pregledaju SADRZAJ privremeno oduzetog laptop-a koji je zakljucaN.

ja sam za.
 
Da, dobili su po 30$ i to samo državljani US koji su sačuvali račun :d

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Dobili su $30 nakon sudskih troskova koji su enormni, ali ono sto su takodje dobili je 0% sanse da ce onaj koje izgubio spor uraditi takvu glupost jos jednom.
 
Nazad
Vrh Dno