Šta je novo?

Windows 10 Insider Program

@sam633
Ne znam kakve veze sad ima servis koji drzim sa ovim problemom? Nemam "neki" servis, vec servis od kog zivim vec 15+ godina. Instalirao stotine racunara i nikad ovakav problem nisam imao osim ako je hardver neispravan.
Pazi, moguce je i da je neki softver kriv za zakucavanje, ali ja ne znam koji je jer bih morao danima to da istrazujem. Mogu na drugom racunaru ali nikako na ovom "master" desktop-u koji mi je broj jedan za rad.
Softver koji koristim nije nista posebno. Aktivan je 360 Total Security, Chrome, qBittorent. Probao i uTorrent, isto. Periodicno koristio Soulseek i jDownloader ali se zakucavao i bez njih. U tome je i problem, sve radi savrseno dok ne stane.
Primetio sam i da Shadowgun Deadzone dosta losije radi, ima bas frame dropova da te glava zaboli. Na 1709 sve ok.
Cekam zvanicno da izadje pa cu da uradim upgrade. Pre toga slika sistema da ne bi gubio vreme sa podesavanjima.
 
Svaki third party AV i nova verzija Win 10 su prvi sumnjivac.
 
Kao što sam i rekao danas je pušten Cumulative Update 17133.73.
Takođe ništa od update-a za non-Insider bar ne ove nedelje.
 
U praksi je 17133.xxx skoro "Spring Update Rs4" ali dok MS ne kaže da je tako, nije završeno, još ga nešto tvikuju. Izašao je samo KB4100375 koji dovodi build na 17133.73.

Neće biti gotovo još jedno 2 nedelje:
17133.JPG
 
Poslednja izmena:
E to je ono sto njemu nije jasno. Nije zavrsen jer se ne moze skinuti sa Microsoft sajta, i dalje pise Falls update. To znaci zvanicno i to ti ne mozes da "uklaviris"? Sta li to znaci uopste...
A sad sam video da su nasli " blocking bug" i to je ono sto sam ja imao, zakucavanje. Dokaz da nije spreman.
 
Poslednja izmena:
Čuvene reči "It ain't over til it's over" i "It ain't over until fat lady sings" Yogi Berra.
 
Bas to, ono sto je on dao da se skine i koristi me je kostalo vremena i zivaca jer niti je Final, niti je testirao zato bi moderatori morali malo da sredjuju temu da se ne bi kacile neproverene stvari ovde. Mada ok, ovo je globalni bag i ja sam imao tu nesrecu da me zadesi ali opet.
U vezi KB4100375, gde si to video, na sajtu MS (Update Catalog) ga nema? Kod mene je sad 16299.371, sve update-ovano.
 

:D

Jeste. Odnosno, iskompajliran je ceo windows koji nosi verziju 17133.1 i koji (trenutno) predstavlja osnovu, samim tim je RTM.

Dakle, pored živih očiju i podatka ispred nosa (products.cab koji je namenjen MCT-u, zamislite fajl je direktno sa M$ sajta), terate kontru, samo da biste terali kontru. Kladim se da ga niste niti otvorili, niti videli šta piše, crno na belo. ;) Jedna lepa velika gomila OS-a, na svakom jeziku, spakovani u ESD.

Veliki proizvođači računara moraju gotovu stvar da dobiju ranije i pripreme ih za prodaju. U ovom konkretnom slučaju, trenutno gotova stvar je upravo 17133.1. Kupca, kad upali računar i učita windows, ništa ne sprečava da primi zakrpu koja zajedno sa osnovom (17133.1) predstavlja GA. Budući ISO takođe ne mora nužno da bude RTM, jer se GA već desio u prošlosti sa W8.1, kao što sam već napisao. Kako stvari trenutno stoje, zbog dodatnih zakrpa na pomenutu osnovu, w10 1803 biće upravo GA. I opet se vraćamo na poćetak, da mora postojati neka stvar koja prethodi General Avaibility ili GA. A to je upravo gotov i iskompajlirani windows, spreman za korišćenje, bio zvaničan ili ne. Kao što su gotovi:

6.1.7600 RTM koji je kasnije postao W7 SP1 i koji je odmah dobio zakrpu i postao W7 SP1 U.
6.3.9600 RTM koji je izašao i nedugo zatim dobio zakrpu(e) i postao GA. Nakon toga su izašli Update1, Update2 i Update3 koji se mogu skinuti i kao ESD.
10.0.17133.1 RTM koji će verovatno dobiti CU zakrpu i postati GA.

Naravno, kao i uvek, u odnosu na trenutnu opisanu situaciju, M$ može da prekrši neka sopstvena pravila i dovede korisnike u još jednu zbunjola situaciju.
 
Poslednja izmena:
Niko ne kaze da nisi u pravu, jeste to RS4, ali kao sto vidis, napisano je da je pronadjen "Blocking Bug" zbog kojeg je odlozeno izbacivanje te verzije jer mora da se ispravi. Oni su to otkrili za vikend a ja sam u cetvrtak ujutru vec imao problem:
https://forum.benchmark.rs/showthre...ider-Program&p=5457553&viewfull=1#post5457553
Telemetrija je bila ukljucena pa su mozda i od mene dobili Feedback o problemu, ko zna. Znam samo da je do sistema, nikako do softvera koji koristim a ni do masine.
 
Mogu da se složim sa tim. :)

Situacija se ovog puta jeste promenila donekle, ali još jednom, i nije nepoznata. Što ne znači da će za 6 meseci biti isti slučaj i ubuduće.

Kao i za svaki proizvod, uvek se vaga, da li isti možemo proglasiti gotovim. A mi ovde imamo gotov proizvod, koliko god to (možda) smešno zvučalo.
 
Poslednja izmena:
:D

Jeste. Odnosno, iskompajliran je ceo windows koji nosi verziju 17133.1 i koji (trenutno) predstavlja osnovu, samim tim je RTM.

Dakle, pored živih očiju i podatka ispred nosa (products.cab koji je namenjen MCT-u, zamislite fajl je direktno sa M$ sajta), terate kontru, samo da biste terali kontru. Kladim se da ga niste niti otvorili, niti videli šta piše, crno na belo. ;) Jedna lepa velika gomila OS-a, na svakom jeziku, spakovani u ESD.

Veliki proizvođači računara moraju gotovu stvar da dobiju ranije i pripreme ih za prodaju. U ovom konkretnom slučaju, trenutno gotova stvar je upravo 17133.1. Kupca, kad upali računar i učita windows, ništa ne sprečava da primi zakrpu koja zajedno sa osnovom (17133.1) predstavlja GA. Budući ISO takođe ne mora nužno da bude RTM, jer se GA već desio u prošlosti sa W8.1, kao što sam već napisao. Kako stvari trenutno stoje, zbog dodatnih zakrpa na pomenutu osnovu, w10 1803 biće upravo GA. I opet se vraćamo na poćetak, da mora postojati neka stvar koja prethodi General Avaibility ili GA. A to je upravo gotov i iskompajlirani windows, spreman za korišćenje, bio zvaničan ili ne. Kao što su gotovi:

6.1.7600 RTM koji je kasnije postao W7 SP1 i koji je odmah dobio zakrpu i postao W7 SP1 U.
6.3.9600 RTM koji je izašao i nedugo zatim dobio zakrpu(e) i postao GA. Nakon toga su izašli Update1, Update2 i Update3 koji se mogu skinuti i kao ESD.
10.0.17133.1 RTM koji će verovatno dobiti CU zakrpu i postati GA.

Naravno, kao i uvek, u odnosu na trenutnu opisanu situaciju, M$ može da prekrši neka sopstvena pravila i dovede korisnike u još jednu zbunjola situaciju.
"KB4100375 Windows 10 Insider Fast/Slow/RP Build 17133.73 - Apr.10 " znači samo za taj Insider build. Zakrpa za sve 17133.xx buildove. Ne znači ni da jeste ni da nije finalna verzija de bude dostupne regularnim, non-insider korisnicima. Tu je fora, ko hoće može da skine i updejtuje ili clean install.
 
Mogao si da ispraviš post da bude razumljiv, ovako teško.

I ne.

Ako staviš novu kopiju windows-a, kao i proteklih par decenija, čuveno "clean install" 17133.1, zakrpu KB4100375 nećeš dobiti preko windows update.

Ako želiš svesti na fore i forice, široko ti polje. Ja sasvim sigurno neću. Pojasnio sam zašto, crno na belo. I da se može promeniti, ali da to nije normalna situacija, ni pod tačkom razno.

Kako vreme prolazi, po ko zna put, zapravo je M$ koji se igra forica sa nama, jer se pominju glasine o 17134.1, što je svojevrsni FAIL i za svaku osudu, jer sve bilo spremno. U stilu, kao što je Timothy John Byford rekao:"Najviše se plašim onog našeg, lako ćemo".

Na kraju krajeva, i opet se ponavljam, za mesec-dva će biti refresh ISO-a, verovatno i ESD, pa ćemo zbog kratkog pamćenja, ovu priču zaboraviti.
 
Poslednja izmena:
Ma to sto ce promeniti numeraciju nije neki problem, daj samo nek radi kako treba. Ako nadju bag i isprave ne verujem da cemo cekati mesecima na Spring update, krajem Aprila ce izaci sigurno.
 
Ma to sto ce promeniti numeraciju nije neki problem

Nemojmo toliko banalisati, nisu ovo dečije igrice.

To znači i potpuno nov iskompajlirani windows i nova baza (RTM) za sve, nije samo update u pitanju. Ako su OEM proizvođači dobili 17133.1 (gotovo nemoguće da nije tako), koji je i okačen na server, to znači da oni moraju celu stvar da rade ispočetka. Taj (dodatni) rad mora da neko plati i naplati. To je samo jedan od razloga, zašto ovo i nije normalna situacija, ako se desi.

Ako nadju bag i isprave ne verujem da cemo cekati mesecima na Spring update, krajem Aprila ce izaci sigurno.

Ne mislim na prvobitan izlazak, već na onaj kasniji refresh. Poput: 16299.15 -> 16299.64 -> 16299.125


To nije M$.
 
Poslednja izmena:
Ma to su bildovi koju su u radu kod MS, nikada nisu prevarili. Uzme 3 -4 dana da MS distribuira svaki build.
Btw, Microsoft više ne prepoznaje RTM, prošlo je to. OEM dobijaju u isto vreme kao i ostali.
 
Poslednja izmena:
attachment.php
 
Nazad
Vrh Dno