Šta je novo?

Windows 10 Insider Program

Konačno Win Pro for Workstation bez Watermarka bliži se polako finalnoj verziji.
 
Stiže novi insajder sve bolji i bolji..........:banana:
 
Po čemu je bolji?
 
Uf, sa onog pastebin-a mi nista nije jasno sta da se skine (mada gledam sa telefona sad.l).

Prosto izabereš šta ti treba.

Recimo, ako ti treba Enterprise x64 na engleskom, samo kopiraj i nalepi link:

http://fg.ds.b1.download.windowsupd..._b29e04378851530e9321e0a779f1ee9f6562694c.esd

Taj ESD možemo pretvoriti u ISO sa (samo stavi ESD u folder gde si raspakovao "esd-decrypter-wimlib-37 by abbodi1406" i pokreni decrypt.cmd:

https://www24.zippyshare.com/v/nywm8rym/file.html

Napomena, ovo uraditi pod w10. Mislim na konverziju ESD -> ISO.

ESD fajl se može skinuti sa bilo kog računara.

Ako je final sto nije izasao na MS sajtu?

To što nije izašao, ne znači da nije na server-u, svima dostupan. :D

Nema više takozvanih "insajder RS4" izdanja, zato je final.
 
Poslednja izmena:
ESD je samo spakovana LZMS arhiva i kao takva najmanje zauzima. Neki LZMA koji je M$ napravio sa sebe. Možeš otvoriti ESD preko (poslednjeg) 7zip-a i "zagledati", ako želiš.

Takođe, ne zaboravimo da postoji SHA1 u imenu fajla, kojim možemo da verifikujemo ESD fajl.
 
Poslednja izmena:
Ok, ali ako ima ovo RS4 u imenu, znaci da nije final? Ili je vrlo blizu.

To je samo oznaka za RedStone 4.

Ako te mrzi da pravis samo proguglaj ovaj fajl:
17133.1.180323-1312.RS4_RELEASE_CLIENTCOMBINED_UUP_X64FRE_EN-US.ISO

Ne.

Nemojmo to raditi.

Ne postoji SHA1 za taj izvor, što znači da svako može da uvali šta hoće u ISO, pa i malware.

Barem se na bench-u očekuje poštovanje nekih standarda.

Po nazivu vidi se da je napravljen preko UUP-a, jedino što je validno, jesu delovi ESD-a od UUP-a koji imaju SHA1, ako se dobro sećam.

Vec napravio ali meni ispalo "17133.1.180323-1312.RS4_RELEASE_CLIENTCONSUMER_OEMRET_X64FRE_EN-US". Izgleda da sam OEM napravio?

Nema veze, to je Retail/OEM.
 
Poslednja izmena:
Imao sam dva zakucavanja, po logu izgleda da je Facebook Gameroom i Shadowgun Deadzone problem. Uradio update BIOS-a, svi drajveri zadnji i desilo se jos jednom. Posle igrao malo i nije se desavalo. Takav problem nisam imao na falls update.
 
Update, juce se zakucao jednom i po gresci bi trebalo da je do grafickog drajvera. Bio instaliran sa update-a iz februara 2018, pa sam skinuo zadnji sa Intelovog sajta koji je noviji i za sada ok. Pratim dalje.
 
Opet zakucao, nista ne valja ovaj 17133.1, imao sam svaki Win 10 do sada i nikada nisam imao ovakve probleme. Zna li se kad izlazi pravi final posto moram da se vratim na prethodnu verziju ili da probam Final ako bude izasao skoro? Uzas.
Ovo imam od gresaka:
Kod:
The program SearchUI.exe version 10.0.17133.1 stopped interacting with Windows and was closed. To see if more information about the problem is available, check the problem history in the Security and Maintenance control panel.
 Process ID: 14f8
 Start Time: 01d3ce619f8cce53
 Termination Time: 4294967295
 Application Path: C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy\SearchUI.exe
 Report Id: b00aee5f-fa34-4cc6-a346-e01c777083e9
 Faulting package full name: Microsoft.Windows.Cortana_1.10.7.17133_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy
 Faulting package-relative application ID: CortanaUI

Izgleda da je ovaj put Cortana napravila problem i Search box, mada je ne koristim jer mi je regija na Serbian. Sad cu da eleminisem "malu" :smash:
 
Poslednja izmena:
Shvati da je ovo final. Neće biti drugog. To što ti ne priznaješ za final je samo tvoj problem. Products.cab za MCT lepo sadrži 17133.1 i nalazi se na serveru, spreman za "zakrpljeni utorak". Eventualno možda bude nekog ZDP-a. Sve je ovo posledica WaaS.
 
Poslednja izmena:
Juče uspešno instalirao Spring Update kao član Release Preview Ring-a. Za sada radi skroz okej, kapiram da će biti bolje kada stigne ažuriranje driver-a sa podrškom za ovaj novi update.
E sada zanima me ova funkcija Timeline, kako ona pamti šta sam sve pregledao, gde skladišti te podatke? Prvenstveno mislim na to da li zauzima HDD kada snima istoriju prethodnih 30 dana? Jel može da mi odgovori neko od iskusnijih insider-a koji duže koriste ovaj RS4?
 
Opet zakucavanje, greska:
Kod:
The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID 
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
 and APPID 
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
 to the user G4560-PC\ALF SID (S-1-5-21-2895134252-805522071-826345233-1001) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

Ja u zivotu nisam imao problema sa Windowsom ovoliko. Ne znam sta je uzrok i voleo bih da ga resim. Ako ne da se vratim na predhodni jer ovo se ne moze koristiti a racunar mi treba.
 
Ne vredi, ne znam sta je uzrok zakucavanja, lakse mi je i brze da stavim Falls update, zavrsio za manje od sat vremena i nema problema. Sta su uradili ne znam ali moracu da sacekam neko vreme pre update-a.
 
Ne znam šta te muči sem možda nekog specifičnog hardwwera-drajvera ali 17133.1 radi lepo.....
 
Ma on radi lepo i brzo dok se ne zakuca. Nemam neki poseban hardver, Intel G4560, koristim njegovu grafiku HD 610, SSD 120GB i 1TB hard disk. Sve testirano i ispravno 100%. Uradio update BIOS-a, drajveri zadnji. Imam neke zvucnike na USB koji imaju svoju zvucnu pa Realtek nisam ni koristio. Na Falls update nikakav problem, isti hardver i softver.
Kada se zakuca, kursor se pomera misem ali tastatura ne reaguje. Mnogo cudno. Jedino da nisam lepo ISO napravio, ko zna.
 
Ako budeš reinstalirao Windows instaliraj samo drajvere za ploču i ništa više pa vidi kako se ponaša. ISO najbolje da skineš odavde https://uup.rg-adguard.net/ Ovo je menni najbolji izvor za skidanje Windowsa. :D
 
Poslednja izmena:
Ma on radi lepo i brzo dok se ne zakuca. Nemam neki poseban hardver, Intel G4560, koristim njegovu grafiku HD 610, SSD 120GB i 1TB hard disk. Sve testirano i ispravno 100%. Uradio update BIOS-a, drajveri zadnji. Imam neke zvucnike na USB koji imaju svoju zvucnu pa Realtek nisam ni koristio. Na Falls update nikakav problem, isti hardver i softver.
Kada se zakuca, kursor se pomera misem ali tastatura ne reaguje. Mnogo cudno. Jedino da nisam lepo ISO napravio, ko zna.

Moguće je i to, zvanični ISO nije ni pušten.

Zezanje sa insajder i pre nego što je zvanično pušten, nije baš preporučljivo na računaru koji ti je bitan za rad. :smash:
 
Poslednja izmena:
Kao da sam tačno znao, ko će i šta će kakve gluposti nadrobiti, upravo iznad mene. :)

Ljudi, kristalno je jasno, šta će Vam stići ovog utorka. Neće biti nikakve promene, sve je spremno za 17133.1, koji i sami možete da skinete, a o SHA1 u imenu fajla, da ne pričamo. Isti taj fajl će skinuti i windows update.

Ako ste toliko dokoni "insajderi" i da znate sve unapred, a niste ni pipnuli stvar, onda budite toliko i dokoni da ishešujete bilo kojom jednosmernom kriptografskom funkcijom, fajlove iz ESD-a i napravljenog ISO-a. (unutar instal.wim ili install.esd)

Može i unutar UUP-a.

Ako aludirate na nekog ko se predstavlja kao "abbodi1406", napisaću samo jednu stvar. On/ona je toliko poznat, koliko i jedan poznati nadimak sa tri slova i počinje na D, tako da znaju svoj posao. :)

Djaf, ono što mene više brine, sudeći po bench-u, imaš neki servis računara. Postoje neke stvari koje se ne mogu demantovati, pa i u matematičkom pogledu. Nema tu mesta ličnim osećanjima, ovo je možda jeste, a možda nije final, a možda je "nepravi" final i tako dalje. I još jednom, možda bude odmah neki ZDP (zero day patch), ali to takođe nema smisla, jer bi to bila kumulativna zakrpa. Bolje je iskompajlirati windows sa njom. Međutim, i to nije opcija, jer je sada kasno za to.
 
Poslednja izmena:
Možda update i ne bude u utorak, prosto mi je neverovatno da nisu nigde najavili datum izlaska. Nikada do sada nisu samo tako puštali update. Većinom je išla neka najava. Pa možda bude još neki patch pre puštanja build-a.
 
Problem je, to bi bio neki novi build, samim tim i različita verzija od 17133.1.

Biće refresh-a svega sigurno. ESD, ISO, itd. Ali tek za mesec-dva.
 
Nazad
Vrh Dno