Šta je novo?

Windows 10 Insider Program

CountMike

Old but gold
Učlanjen(a)
01.07.2012
Poruke
11,340
Poena
1,105
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 9 7900x Arctic Liquid Freezer III 360
Matična ploča
ASrock B650 Pro RS
RAM
Kingston 6000 2x16GB.
GPU
Gigabyte, AMD Rx 6600xt
Storage
Kingston KC3000.1TB. Samsung 970 Evo Plus, 500GB. Samsung 960 Evo 250GB, , Cruical P1 1TB, Lexar NVME 2TB
Zvuk
On board Realtek 870
PSU
Seasonic 750W
Monitor
3 x 27"
Laptop
HP 630
Mobilni telefon
Samsung A12
Pristup internetu
  1. Mobilni internet
Announcing Windows 10 Insider Preview Build 16241 for PC & Build 15230 for Mobile

https://blogs.windows.com/windowsex...41-pc-build-15230-mobile/#mOLcloFfh3gFF9xT.97

What’s New in Build 16241 For PC
Windows Shell Improvements:

Recover your pin and password from the lock screen: Self Service solutions empower end users, unburden helpdesk/IT admins, and save organizations money. Cloud Self Service Password Reset (Cloud SSPR) has been a really popular Azure AD Premium (AADP) feature and now we want to take this great capability one step further – Windows Integration. If you’re using an AADP or MSA account and you find yourself stuck at the login screen, you can now reset your password and PIN straight from here. Just click the “Reset password” (for password) / ”I forgot my PIN” (for PIN) link and you’ll be prompted to go through the AAD or MSA flow to reset it. Once reset, you’ll be returned to the login screen where you can login with your newly minted credentials.
Itd. itd.
 
Ovde mozete na miru diskutovati o Insider programu i Preview verzijama.

Crossposting,flejm,prozivke,etiketiranja: momentalni perma ban.

Unapred zahvalan
 
Ja sam imao do skoro pre 2~3 builda Insajder ali kada sam video da sa svakim novim buildom sve gore i gore ne radi mi ni Chrom ni Mozila a na zadnji onda nisi mogao ni da preimenujem ni fajl jer pucketa winexplorer ne znam kako to objasniti ja ga batalio potpuno mi je bio neupotrebljiv. Sada ne znam kakvo je stanje niti me mlogo interesuje. Mnogo oni to komplikuju a dobre funkcije su izbacili one sa fontovima sad se to mora pomoću reg fajlova rešavati.....jednom rečju crap.
 
Ja sam imao do skoro pre 2~3 builda Insajder ali kada sam video da sa svakim novim buildom sve gore i gore ne radi mi ni Chrom ni Mozila a na zadnji onda nisi mogao ni da preimenujem ni fajl jer pucketa winexplorer ne znam kako to objasniti ja ga batalio potpuno mi je bio neupotrebljiv. Sada ne znam kakvo je stanje niti me mlogo interesuje. Mnogo oni to komplikuju a dobre funkcije su izbacili one sa fontovima sad se to mora pomoću reg fajlova rešavati.....jednom rečju crap.
Ma daj bre, na toj mašini sve mora da radi ko' sat. Jedine probleme koje sam imao sa insider build-ovima je da se po neki teže instalirao.
 
Meni se od update na novi build pojavljuje da će da mi licenca uskoro istekne. Gledao sam Msoft support ali nisam našao kako da sredim ovo.

Licenca bi trebalo da je digital i da je vezana za moj Msoft nalog? Imam samo opciju da unesem product key. Da li negde u Msoft nalogu mogu da dobijem key za trenutni insider build koji imam?
 
Meni se od update na novi build pojavljuje da će da mi licenca uskoro istekne. Gledao sam Msoft support ali nisam našao kako da sredim ovo.

Licenca bi trebalo da je digital i da je vezana za moj Msoft nalog? Imam samo opciju da unesem product key. Da li negde u Msoft nalogu mogu da dobijem key za trenutni insider build koji imam?

Sta ti pise pod Activation ? Jel ovako = bez obzira dal si nainsajderu ili na stable, insajderima je win legalica, ja menjao jedno 3x plocu sve je cool i dalje.

Capture.JPG
 
Isto tako i meni piše, ali me zbunjuje ovo što iskače da će uskoro isteći. Nekad baš iritira, Inače je 1703 a 16241.1001 build

Kako da ubijem ovo što mi iskače?
Izlazi novi build mozda i za sat vremena...

Sent from my Nokia 5
 
Jok, ništa od toga:
update1.JPG
 
Evo instaliram sada, samo da napravim ISO prvo jer posle je kasno.
 
Vidi, vidi sve radi kako treba mada je uzelo sat vremena.
 
Vidi, vidi sve radi kako treba mada je uzelo sat vremena.

Imao sam danas neke random restarte i to dok je komp bio u idle ... sad vidim nema One Drive-a u tool baru, reci mi koja ti verzija One drive-a?

Odradicu mu ddu i sveze gpu drajvere pa cu pratiti dal ce i dalje pucati.
Evo opet ..

3gRKSii.jpg


A juce sve bilo cool.
 
Poslednja izmena:
One Drive je 17.3.6955.0712, ako nije, ažuriraj preko Store-a.
 
Poslednja izmena:
Pa to mu piše u About na njemu, nego si me ti podsetio da ga updete-ujem a pre toga je bio samo 17.23 broj.
 
I nek vam je Bog u pomoć...
 


:eyebrows: za par godina odlazi mis u zaborav ...
 
Steven Hawking ima to već odavno.
 
HDD matori mi rusi win10 insajder , sta da radim, sad sam ga skinuo sa molexa i sata i sve ok sa sistemom... pre toga skidao je neka dva filma i pri chekiranju fajlova rusio sistem,, takodje bas dosta je lampica bila crvena , tj onak status za ucitavanje tj aktivnost hdd-a na kucistu.
HDD jeste mator ali radi, nema bad sektora itd ...
 
prihvatio si eula...
 
bas je random, nekad radi nekad ne... mora da ga je zbunio nesto win aero tweaker, nisam trebao da tweakujem w10 , iovako je doteran za korisnika.

Sent from my Nokia 5
 
Bez poznatih bugova? Je li ovo RTM?
 
iskljucio sam telemetriju, da li mogu da updateujem insider tako ili da ukljucim telemetriju pa opalim update?

Sent from my Nokia 5
 
Nazad
Vrh Dno