Šta je novo?

Delidovanje procesora

Nisi dobio, jer nisi sastrugao "gumu". Zbog nje je i dalje velik razmak između samog die i IHS-a.
 
Upravo - glavnu stvar nisi uradio [emoji3]

Послато са SM-G975F уз помоћ Тапатока
 
I kad bude sastrugao biće mu iste temp... Vidiš na slici kako se lepo rasporedila pasta oko čipa... Mora tecni metal za vidljiva poboljšanja
 
04.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Odkada sam odradio to dildovanje procesora 3570K, nista specijalno nisam dobio. Koristim NT-H1 za ispod IHS, i ne dobija se mnogo, a one tecne metale nemam.
Zanima me da li da sastruzem onu crnu gumu koja je ostala na IHS? Inace radi na 4.3 GHz, oko 1.37V, temp u prime ide do 90ak C.
Pogledajte prilog 270273

Da li mi se cini ili ti je pasta "krta" ? Kao da nesto ne stima tu...
 
Krta a i mnogo je ima, dosta se razlila sa strane.
Pitanje, da li ima da se nadje bakarni IHS? Ako vec jurite rezultate i skalpirate i koljete zar nije bakar bolje resenje od ovog aluminijuma?
 
Krta a i mnogo je ima, dosta se razlila sa strane.
Pitanje, da li ima da se nadje bakarni IHS? Ako vec jurite rezultate i skalpirate i koljete zar nije bakar bolje resenje od ovog aluminijuma?
I jeste bakarni, ali je "presvučen" slojem čini mi se neke legure nikla. Ako krenes da ga ravnas i skines površinski deo video bi bakar.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Ok, mnogo je ima zbog lepka koji nije skinuo, ali kod mene thermal grizzly posle 3 meseca na 200-240°c i dalje fluidan, nije izgubio svojstva.

TuturuTu on 6X
 
Da li mi se cini ili ti je pasta "krta" ? Kao da nesto ne stima tu...

To je slika od pre godinu i nesto dana, kada sam ga dildovao skinuo sam tu pastu i stavio NT-H1, ali opet, jedva da moze da se nategne na 4.3 GHz, i to pri 1.37V i 90 stepeni u prime95. Pre 10ak dana sam zamenio i kuler, bio je Vendetta 2, sada je LC CC 120, i tu sam dobio par stepeni, ali mi sve to zajedno deluje kao natezanje.
 
Poslednja izmena:
To je slika od pre godinu i nesto dana, kada sam ga dildovao skinuo sam tu pastu i stavio NT-H1, ali opet, jedva da moze da se nategne na 4.3 GHz, i to pri 1.37V i 90 stepeni u prime95. Pre 10ak dana sam zamenio i kuler, bio je Vendetta 2, sada je LC CC 120, i tu sam dobio par stepeni, ali mi sve to zajedno deluje kao natezanje.

Skines lepak sto ti ostao, nanesi tecni i miran si.

Evo sa Toms-a kada su radili 7700K:

Screenshot_2019-05-26 De-Lidding and Overclocking Core i7-7700K with Water and LN2.png
 
Ako neko ima tečni metal viška za ovaj moj ubogi 3570k, neka se javi na pm, naravno, plaćam po dogovoru :)
 
druze ne moci se i ne bacaj pare zbog 100 200mhz ne ulazi u les
 
Nije čudna stvar. Rekao sam ti da kuler ne znači ništa dok ne delidujes procesor. Kada mu staviš tečni metal, onda će od kulera zavisiti koliko će procesor biti hladan. Stavio sam tečni metal, sada je kod mene 1.4 V, 4.4 GHz, prime 95 small fft max 82c, zatvoreno kućište, kuler LC CC 120. Doduše, pasta je ona sto stiže uz lc kuler, nt-h1 sam potrošio ranije, moguće je da bi bilo neki stepen bolje
 
Poslednja izmena:
kupih isti taj kuler cc 120,nov u Gigatronu za 2.700 dinara sa nekim popustom. bolje je dosta nego pre,sve u svemu,radi mi dobro procesor na 1.272V i 4.5ghz. ide 80-82c,tako da mozda i ne treba da delidujem,mada bih mogao. ljudovi,koju pastu ili metal da kupim za cip i sta da kupim da opet zalepim heatspreader na kraju? :)
 
Imas ovde na forumu hirurga za te stvari.Ukoliko nisi to do sada radio probaj na nekom starom procesoru prvo.A i jeftinije ti je da ti on to uradi.
 
Nije čudna stvar. Rekao sam ti da kuler ne znači ništa dok ne delidujes procesor. Kada mu staviš tečni metal, onda će od kulera zavisiti koliko će procesor biti hladan. Stavio sam tečni metal, sada je kod mene 1.4 V, 4.4 GHz, prime 95 small fft max 82c, zatvoreno kućište, kuler LC CC 120. Doduše, pasta je ona sto stiže uz lc kuler, nt-h1 sam potrošio ranije, moguće je da bi bilo neki stepen bolje

Brateee slab ti je taj, moj i5 3570K pošto ga i ja imam još zasada (čeka vlasnika) taj procesor ali meni radi na 4.5Ghz i 1.3V (tačnije 1.28V) zbog Extreme LLC i ne greje se mnogo do 70°C sa prajmom i naravno hlađen vodom na malom broju obrtaja :D. Bilo šta drugo ga ne može ugrejati više od 60°C . Jeste delidovan i probao sam sve paste sem tečnog i nije išlo sve dok nijesam pogodio "tajnu". Sve paste drže neko vreme i onda posle mesec i nešto dana pregore i on se greje :mad:.... Ali kada sam probao jednu pastu rekoh neka bude šta bude evo već godinama nemah problema sa temperaturom. Inače za kuler koristim Arctic Keramik pastu. Šteta skinut je pa ne mogu da ti slikam temperature .
 
Poslednja izmena:
Tecni metal se ne susi i ostaje dobar dugo
sve vise ljudi donose 3 generaciju Intela za delid i kad god otvorim unutra pasta se skroz skorela i pretvara se u prasinu kad skidam...
Valjda istice rok trajanja paste na toj generaciji...
 
Moze neko da mi pusti poruku ko radi delidovanje? proc i7 4770 temp 40c u idle i pod opterecenjem do 100c
 
Moraću i ja svoju furunu od 7700K da delidujem, moram da ga vozam na 5GHz kako znam i umem.
To put things in perspective, prilikom loada ode i na 90C, doduše u sintetičkim testovima, u igrama se vrti oko 86C.
 
Nazad
Vrh Dno