Šta je novo?

Delidovanje procesora

kosta garantovano
 
Nišlija je mladi kočoperni petlić, nema on tu prekaljenu auru besmrtnika kao Kosta - zvezda vodilja u budućnost aj tija.
 
 
pozdrav drugari,jeste da malo trujem forum sa pisanjem na vise tema o istom ali mi je relativno hitno - moze neka preporuka za dobrog skalpera u beogradu?treba mi da skalpiram cell IHS na ps3ci,ozbiljno se kuva...iskljuceno sve do paste ispod IHS-a,tj siguran sam hiljadu posto da je do toga...pokusao bih sam ali niti imam alat (heatgun,mali sekac) niti iskustva a po svima to je medju zeznutijim stvarima za skalpiranje...

moze i preporuka za proveren servis koji ne naplacuje boga oca,s' obzirom da bi dobili samo plocu,ps3 da rastavim i sastavim,ocistim umem i sam..hvala unapred!
 
Nisi zaboravio, hvala. :)

Koristiš AVX offset?
 
Drzim ga na 5.0ghz bez avx offset-a @ 1.3v. Dodao sam 0.02v za svaki slucaj. Za sada radi stabilno, nisam imao ni jedan problem. Prosao je ROG bench preko noci kao i x264 custom cpu test.

Prime95 nerealno przi procesor, mislim da nema potrebe da mucim cpu bez potrebe. A i gde po ovim vucinama da vrtim Prime :) to cemo na zimu. Racunam da je Prime avx 29.4 stabilan 5ghz @ nesto malo ispod ili =1.4v.

Nisam zaboravio :) nego sam morao na tavan da idem po kutijicu.
 
Ako se neko i dalje pita za procesore poslednjih godina:

DliWegaU4AAUW39.jpg:large
 
Malo da prikažemo slikom:

(Sendi Brđ)

Dlm3UVBV4AINICd.jpg:large
 
Moze neki info ko radi Delid? :)
 
i mene zanima,planiram neki ajvi da uzimam,a jos nisam ni PS3 sredio...
 
Drugari da malo ozivimo temu. Dosta sam istrazivao i dosta tutorijala pogledao i odlucio sam da se upustim u ovu pricu.
CPU je i7 6700k, a koristio sam:
-Der8auer delid die mate 2 za otvaranje
-Thermal Grizzly Conductonaut tecni metal za CPU i IHS
-Silikon do 120C za izolaciju kontakata blizu jezgra i za zatvaranje

Malo sam se uplasio zato sto me pri prvom bootu sacekala poruka "New CPU detected, press F1 to set up". Ne znam da li je ovo zbog toga sto masina nije radila 7 dana ili sam mozda previse stegao hladnjak (h115i). U svakom slucaju nakon ulaska u bios i potvrde podesavanja sve radi kako treba (za sada). Nakon sledeceg pokretanja se nije bunio.

Sta reci, rezultati u temperaturama su FENOMENALNI, -20C u full load! :guitar:

Screens:
Idle.jpg
AIDA 64 stress test 11min.jpg
 
Potpuno normalno da Asus ploca to javi posle vadjenja i vracanja procesora u soket. Nece ti pitati to vise do sledeceg vadjenja procesora :D

Uzivaj u 6700K sa tecnim metalom :)
 
Da li neko iz Beograda ima da radi/iznajmljuje Delid? Ako ima neka mi se javi na pm, treba ponovo da menjam pastu na 7700K, posle skoro 2 godine Coollaboratory Liquid Ultra je prosto prestala da funkcionise. Uzeo sam pastu, samo treba neko da opet otvori procesor...
 
mogu ja da ti otvorim CPU ali ako hoces da ga lepis onda ces morati sam to da uradis.
 
Hvala na ponudi, vec sam porucio preko Fante DER8AUER Delid Die Mate 2 za 22e. Stize za 2-3 dana. Svakako ce mi trebati i za kasnije, pa reko bolje da kupim jedan sa sebe ipak.

Sto se tice lepljenja, nisam ga lepio ni prosli put kada sam radio delid, medjutim nisam ni ocistio fabricki lepak koji je bio tu, misleci da nema sanse da uvati ponovo, ali eto, ocigledno da jeste, sad je bukvalno kao da i nije delidovan :D Bila mi frka da skidam taj lepak jer mi je nekako delovalo da bi onda sav pritisak koji pravi IHS isao na cip, a taj lepak je bio taman debljine da napravi malo razmak izmedju, ako me razumete...
 
ako nisi skidao taj lepak, onda delidom verovatno nisi skoro nishta ni uradio. fora je i da se poveca pritisak na jezgro, a ne samo pasta da se zameni.
obavezno skini stari lepak, a ako lepish ponovo IHS, lepi pod pritiskom, ali ne nekim preteranim, i miran si.
naravno, ne preterivati posle sa natezanjem kulera/bloka.
 
Probacu onda tako, vrlo verovatno da zbog toga i nisam imao zeljene rezultate.

Kazi mi jos samo koju pastu preporucujes za sam IHS, klasicnu pastu (imam Noctuu NT-H1 i MX-4) ili ovu Liquid Ultra? Kuler je NH-D15.
 
Druze nije tebi to uhvatilo opet nego je tebi taj tecni metal uhvatio IHS. Stari siliokn ne moze opet da se zalepi kada se razdvoji.
 
jos jedan 8700k zaklan od Balaburinove ruke... covek zna znanje... tek treba da se dotera i isproba sve u biosu jer su trenutno podesavanja pre delida ali evo na brzaka cisto jedan test. trebali smo odmah da ga koljemo...

4.7 @ 1.20v - nisam smeo vise na fabrickoj "pasti".

non-delid:
non-delid.jpg

delid:
delid.jpg

i evo jedan na 5Ghz:
5Ghz.jpg
 
Poslednja izmena:
48413345_2236723083027809_3473377633239040000_o (2).jpg odradjen 7700 :D
57935924_2423662434333872_7857017608556511232_o.jpg
 
Pozdrav svima jel ima neko Delid die Mate X hteo bih da delidujem i9 7900x. Treba mi alat i treba mi neki profesionalac koji je to ranije radio pa ako nije problem da se doticni javi u pm :).
 
Odkada sam odradio to dildovanje procesora 3570K, nista specijalno nisam dobio. Koristim NT-H1 za ispod IHS, i ne dobija se mnogo, a one tecne metale nemam.
Zanima me da li da sastruzem onu crnu gumu koja je ostala na IHS? Inace radi na 4.3 GHz, oko 1.37V, temp u prime ide do 90ak C.
20180125_175726.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno