Šta je novo?

Delidovanje procesora

Pa nije mi bas prijatno bilo kada je posle 3-4 minuta stigao na 95 :).
Doduse, bukvalno sam vratio sve na default, podigao all core na 50 i offset na 120.
Verujem da bi neko ko nije noob promenio jos par stvari.
 
Verujem da si pogledao ovaj video, al prekontroliši jel sve na svom mestu oko podešavanja.

Jesi li ga skalpirao kako treba?
 
Da, ispratio sam taj video i dobio blue screen u Windowsu.
Verujem da je cpu ok, mislim da je nesto drugo problem. Dok je CPU bio na stocku nisam mogao da ugasim/restartujem komp.
Igrao sam sada sat vremena Battlefront2 u 4k (gpu zakucan na 99% tako da verovatno nije dobar primer), temperatura cpu je bila oko 70.
 
Tek sada vidim da imas neki problem. U cemu je rec? Nije CPU stabilan?

Pustio sam sada klip sa linka za OC postavke kroz bios i prvo sto sam video kao gresku je Cache frekvencija.
Kod njega stoji 4800 Mhz a prakticno se to koristi kod boljih primeraka ili za bench.
Spusti multiplier na 45-46x pa probaj. CPU na 5 Ghz. Nemoj ici na offset vec na manual fix. LLC mozes da ostavis na 1.
Pogledaj da li imas vdroop kada pokrenes prime u odnosu na ono sto ti recimo pokazuje CPU-Z.

Za temperature me cudi jer ako si delidovao procesor to ne sme vise da se greje toliko.
U igrama posebno ne.

Da li si cooler dobro zategao?
 
Poslednja izmena:
Provericu sutra za kuler, ali sam prilicno siguran da jesam.
Radi ok tokom rada/igranja, ali se przi u prime-u posle par minuta.
Odradio sam memtest i memorija je ok. Videcu da sutra krenem od 45, pa da polako podizem.

Deluje mi da nesto nije u redu sa plocom:
- kada upalim komp jedno 5-15 sekundi stoji zakucan screen (nije moguce uci u bios, nema loading animacije)
- ne mogu komp da ugasim/restartujem iz Windowsa...ugasi se monitor, ali komp dalje radi (probao sam sve sto sam nasao na netu, samo je rucno setovanje napona pomagalo)
Sve se ovo desava i kada cpu nije OC. Poslednja je verzija biosa, default podesavanja.

Moze neka preporuka za servis u Novom Sadu?
Vec se par dana zezam sa ovim, mislim da nije vredno nerviranja.
 
Provericu sutra za kuler, ali sam prilicno siguran da jesam.
Radi ok tokom rada/igranja, ali se przi u prime-u posle par minuta.
Odradio sam memtest i memorija je ok. Videcu da sutra krenem od 45, pa da polako podizem.

Deluje mi da nesto nije u redu sa plocom:
- kada upalim komp jedno 5-15 sekundi stoji zakucan screen (nije moguce uci u bios, nema loading animacije)
- ne mogu komp da ugasim/restartujem iz Windowsa...ugasi se monitor, ali komp dalje radi (probao sam sve sto sam nasao na netu, samo je rucno setovanje napona pomagalo)
Sve se ovo desava i kada cpu nije OC. Poslednja je verzija biosa, default podesavanja.

Moze neka preporuka za servis u Novom Sadu?
Vec se par dana zezam sa ovim, mislim da nije vredno nerviranja.


Za taj los boot, probaj da ove dve opcije CPU VCCIO Voltage & System Agent Voltage fiksiras vrednost ne ostavljaj na AUTO

a sto se tice grejanja i prime95, koristi Prime 2.66v to je poslednji bez AVX instrukcija...ako je igranje primarno na tom kompu, taj stari prime je skroz dovoljan pokazatelj stabilnosti i naravno bice manje temperature, slicne onima u najzahtevnijim CPU igrama
 
Poslednja izmena:
Skini CPU vidi da nisi neki pin iskrivio,i vidi jos jednom kako si postavio tecni metal ispod IHS-a,moras rasturiti i polako sve pregledati
 
@shin-bojan

Sada trenutno ne mozes da dijagnostikujes problem precizno jer imas vise varijanti.
Mogli bi da tvrdimo da je do CPU ali nije 100% niti je do delida osim ako IHS nije dobro legao na plocicu, jedino to.
Pasta nema sta da pravi problem i da je manje i da je vise. To ne menja situaciju sa grejanjem, dace iste rezultate.

Mene vise interesuje sada ploca, cim zapucava pri boot-ovanju tu nesto nije u redu.
Obicno ili smeta neka komponenta, nesto nije kompatibilno, ili sama ploca ima bug.
Jedino ako zaista nisi slucajno pokrivio pinove na ploci. Desava se ljudima bas kao sto Nesa rece.

Jesi probao da stavis poslednji bios? Na kraju ces morati CPU da probas kod nekog drugog cisto da eliminises sumnju da bi
plocu mogao da reklamiras ili sta vec planiras.

Ja nisam iz NS-a, rado bih ti pomogao. Jedino ako ides ovamo prema Beogradu ali verujem da ti je cimanje da nosis citavu konfiguraciju.
Kome ne bi bilo.

Sto se tice OC-a, da ne bude zabune. Rekao sam ti da obratis paznju na cache frekvenciju, nju podesi na 4500 Mhz a core na 5000 Mhz.
Imas elastiku i ne bi trebalo da bude problema i nestabilnosti. Na 5000 Ghz, 8700k ne trazi mnogo napona, nekih 1.35v manje, vise, zavisno od primerka
tako da bi sa tim cooler-om mogao da ga zadrzis na zadovoljavajucim temperaturama do 70c i to na Prime95. U igrama ne bi smeo da predje 50-60c maksimum.
 
Poslednja izmena:
zna li neko ko to radi u Beogradu i kolika je cena delidovanja ?ako moze da me uputi i da kontakt...
 
NUDEcnc's Ncore V1 naked-die water block smashes through Kickstarter goal

fd90a8bd557636b2f27f9a6d6c387533_original.gif


051def2fffd74de0466f37140d2b281b_original.gif
 
da li neko zna odprilike koje bi trebale temperature biti sa delidovanim i7 8700k i noctuom nhd15?
 
^^ Zavisi sta zelis i kakav ti je primerak CPU-a. Trebale bi ok da budu temp sa tim kulerom, sve do nekih 1.35v. Mozda i do 1.4v ako ne vrtis Prime AVX.

Razmisljam da li da se upustam u delidd. Imam I5 8600k, izgleda da je ok primerak.

Prolazi ROG Realbench 8h ne deliddovan 5.0ghz na 1.28v... Na 5.3ghz bez problema prolazi Cinebench na 1.4v...
 
Poslednja izmena:
Nisi rekao samo ono glavno zbog čega se deliduje: temperature i hlađenje.
 
^^ Zavisi sta zelis i kakav ti je primerak CPU-a. Trebale bi ok da budu temp sa tim kulerom, sve do nekih 1.35v. Mozda i do 1.4v ako ne vrtis Prime AVX.

Razmisljam da li da se upustam u delidd. Imam I5 8600k, izgleda da je ok primerak.

Prolazi ROG Realbench 8h ne deliddovan 5.0ghz na 1.28v... Na 5.3ghz bez problema prolazi Cinebench na 1.4v...

Javi kada zelis da ga prodas :D
 
Da li je neko, EVENTUALNO, kupio Der8auer gotove primerke Silver delid Advanced 8600k ili 8700k?

Zar nije bolje tako?

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Kome bolje ?
Prodavcu ?
 
Ne samo njemu, već i kupcu. Jer dobija proizvod koji radi mnogo bolje nego da sam radi delid. I još plus je IHS sasvim nov, od čistog srebra.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Za tu razliku u novcu mogu da kupim 2 procesora i da ih delidujem sam, sa sve srebrom ...
 
Jeste, vidim imaju i delid/relid kit i za LGA2066 procesore.

Samo,koliko ja znam, srebro je bolje u odvođenju toplote, a najbolje rešenje je zlato, samo što bi bilo mnogo skupo...

Bakar je tek na trećem mestu što se učinka odvođenja toplote tiče...
Zanimljivi su ovi bakarni poklopci za Coffee Lake, navodno skidaju nekoliko stepeni.

https://rockitcool.myshopify.com/products/copper-ihs-for-lga-1150-1151?variant=3582216339469

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 

Prilozi

  • ice_screenshot_20180502-231808.png
    ice_screenshot_20180502-231808.png
    215.7 KB · Pregleda: 186
  • ice_screenshot_20180502-231827.png
    ice_screenshot_20180502-231827.png
    215.1 KB · Pregleda: 165
  • ice_screenshot_20180502-231838.png
    ice_screenshot_20180502-231838.png
    176.2 KB · Pregleda: 165
  • ice_screenshot_20180502-231853.png
    ice_screenshot_20180502-231853.png
    270.3 KB · Pregleda: 153
Ne, nije sve tako crno-belo kao što se tebi čini. Ti nemaš Profi opremu kao što ima Der8auer... Ti NIKAD nećeš postići iste rezultate kao on.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
A gde da kupi u Srbiji? Da uvozi? Cena plus carina plus porez. Ko da kupi i zasto da daje tolike pare!!??
 
@nenad 970 Imam te u vidu :) mada ne verujem da cu skoro prodavati.

@KOLOS Ne mogu da nadjem kutiju da vidim koji je batch :( probacu sutra ponovo. A ne skida mi se kuler.
 
Nazad
Vrh Dno