Šta je novo?

Delidovanje procesora

Da li vredi raditi delid bez tecnog metala?Konkretno na 4790k,sa pastom Thermal Grizzly Kryonaut ili MX4?
 
ma delid obavezno preporucujem svakome
 
Ako su stavili ispod ihs pastu losiju od arctica od 500 din mogu komotno da zatvore firmu.

Ne verujem da je toliko losa situacija.

Edit:

Ako se vec sece cpu, neka se stavi nesto ozbiljno [emoji4]
 
Poslednja izmena:
Kap najboljeg tečnog metala je empirijski dokazano 1000 din ili čak manje ako se cenkas. Znači nema razloga da ne staviš to.
 
Da li vredi raditi delid bez tecnog metala?Konkretno na 4790k,sa pastom Thermal Grizzly Kryonaut ili MX4?

Suština je smanjiti rastojanje između ihs-a i jezgra.. tako da bi ćak i sa fabričkom bilo bolje, da je postavljano sa manjom toleranciom u razmaku.
 
Sto nisu jednostavno nalemili i napravili neku fensy bakarnu kapu moze i zlatna ne bih se bunio :)
 
Kada deliduješ CPU i skineš pastu sa die, tu naneseš jednu kap tečnog metala od grizlija. Toliko je potrebno da se razmaže da idealno pokrije die. Pošto se ne prodaje na kap već na gram i 5 grama špric, potrebno je kupiti od nekoga kome je ostalo i iskoristiti jednu kap pa prodati dalje onu količinu koja ti ostane. Mene je koštalo 1000 din a da sam se cenkao mogao sam da smanjim razliku između cene po kojoj sam kupio 5g i prodao dalje. Isto važi i ako kupiš ti prvi novo, samo dalje prodaš. Traženo je to a posebno sada kada izlazi nova generacija cpu.
 
Sasvim lep video...mada mi malo preterano zvuči 21 stepen poboljšanja kod 7900x samo zamenom fabričke paste!! P.s. odlična stvar ovi delide kitovi.

https://youtu.be/OKhfZd5HDkY

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
E baš taj delid die mate 2 i uhu silikon se na forumu ovde iznajmljuju za 1000 din( ili kako se ko iscenka). Stvarno sve ide bezbedno i temperatura glat za 20c dole. Nije prevara. Dovoljno je pogledati monstruoznu brojku termalne provodljivosti tog čuda od tečnog metala
 
U full loadu se sigurno dobija tolika razlika, pogotovo kod tih teskasa od 8+ jezgara.
 
Što viši napon, veći je dobitak u temp.
 
Tecni metal i za grafike odlicna stvar, samo je priprema malo detaljnija i pazljivija zbog blizine velikog broja kondenzatora :)
 
Da li neko mozda radi uslužno delidovanje + tečni metal? :) imam jedan 3570k, pa me zanima koliko bi to orijentaciono kostalo? I da li se kod 3570k dobija nešto?
Edit: Zanima me da li je taj tečni metal postojan, tj pre 2 godine sam kupio jednu 7970 kojoj je bio stavljen taj tečni metal, ali se baš grejala... Kada sam skinuo hladnjak, taj metal se kao 'povukao' i ostalo je otprilike 15% kontakta sa hladnjakom. Jedva sam ga sastrugao, stavio noctuu I od tada lepo radi. Pitam ovo zbog eventualnog stavljanja metala na cpu, da li će posle godinu, dve sa se desi isto?
 
Poslednja izmena:
Pise da je Sold Out...

Nego kaze vako: skinem Arctic Alpine 64 kad ono Arctic Silver totalno zabetonirao... bukvalno skrama neka ostala,koju sam strugao sa cpu i hladnjaka...

U firmi imam na tone 100%-tni nano aluminijum i razmisljam se kako da iskoristim to...
Znaci treba mi materijal-gel koji ce drzati "na okupu" nano alu. Zna li neko sta se moze koristiti?
 
Pise da je Sold Out...

Nego kaze vako: skinem Arctic Alpine 64 kad ono Arctic Silver totalno zabetonirao... bukvalno skrama neka ostala,koju sam strugao sa cpu i hladnjaka...

U firmi imam na tone 100%-tni nano aluminijum i razmisljam se kako da iskoristim to...
Znaci treba mi materijal-gel koji ce drzati "na okupu" nano alu. Zna li neko sta se moze koristiti?

Mozda sam nesto propustio, sta planiras da uradis?
 
Ja kada sam gledao nije bilo sold out a nisam mogao da prodjem proceduru da narucim.
Nema veze. Trazicu neki drugi tool. Ako neko bude imao link nek baci da pogledam sta ima od ponude.

Sto se tice tvog eksperimentisanja, ih, kakve su meni ideje padale na pamet. Ja sam recimo odavno "planirao" da izlijem IHS od srebra da to probam, ili da
napravim vodeni block sa srebrnim dnom. Itd.. Da ne duzim.. Zlato je jos bolji provodnik ali je operacija poprilicno skupa a i cisto zlato je previse mekano.

To mora neki hemicar da ti objasni ako je to uopste moguce izvesti, verovatno da jeste ali ja nisam strucan za te stvari..
 
Osim sto je mizerno bolji termalni provodnik od bakra, mnogo je skuplji, a ljudi svakako prave te blokove vec 15-20 godina. Srebrni IHS je vec u masovnoj proizvodnji ;)
 
Mozda sam nesto propustio, sta planiras da uradis?

Da smuckam dobru custom pasticu...

PCBeast: Korisceni Rockit Cool 88 CPU Köpfen+ relid Tool + Liquid Pro Flüssigmetall + Uhu Hochtemperatur Silikonkleber = 55e
 
@ Erik
Moja ideja i datira iz tog nekog vremena. Za to mizeran bas nisam siguran ali hajde. Sto se mene tice ja sam za ekstremne stvari, ili zlato il' nista :)
Ma ko ce da se bakce oko toga, sipas i ne mislis.

Srebrni IHS je sada u masovnoj proizvodnji a onda kada smo mi o tome u uzem krugu nas hardverasa i nekih OC-era "planirali" pitanje je
da li je iko imao ideju uopste. No, to nije ni bitno. Nego mene zanima posto cvarci na onoj tvojoj pijaci? :D

P.S. Duke, sto bi rekli Crnogorci, a dje je to? Hm.. Polovno. Sad ces me mozda pogresno razumeti ali imam odbojnost od polovne robe ma sta god da je.
Ali hajde razmislicu jos. Pasta mi ne treba imam nekoliko komada. Interesantno, i OHO lepak daju :) Cujemo se na P.M. ;)
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo kako sam žiletom zeznuo IMC:

005.jpg 006.jpg
 
Poslednja izmena:
Jeste. Memorija radi samo u single channel.
 
Malo je to teze odraditi sa home lemilicom kako treba jer je vrv zakacio vise od 1 voda. Treba mu profi alat za to i iskustvo + moguci problem naleganja IHS-a...
 
Nazad
Vrh Dno