Šta je novo?

Delidovanje procesora

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Zna li neko ko to radi u Beogradu i kakve su cene? Koliko je riskantno raditi sam? :D
 
10e sam, 20-25 za komplet delid, arctic silver 4, relid silikonom, ja odradih sam kod čoveka, ako nije problem napisaću i detalje inače pm :-D

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Zavisi od okruženja, po ovom paklu od prethodnih dana, 30+ sobna, skinuo je kod mene sa mini Noctua coolerom, umesro throttle na 100, max je 88 sa istim naponom.

Sent from my E6683 using Tapatalk
 
Zavisi od okruženja, po ovom paklu od prethodnih dana, 30+ sobna, skinuo je kod mene sa mini Noctua coolerom, umesro throttle na 100, max je 88 sa istim naponom.

Sent from my E6683 using Tapatalk

Meni na 28C u sobi na prajmu (7min) išao do 78 ali na trenutak... i boravio je uglavnom na 71-72C. AIDA64 Extreme 85C na 'dobar dan'. T na leru su 30-35. Da li bi trebalo da radim delidovanje? U slučaju overclock-a na 4.5GHz, na koliko bi išla T, uzimajući u obzir ove podatke?
 
Najbitniji podatak je napon.
 
Stize mi za 2 nedelje, pa ako si zainteresovan javi mi se...

19250952_1429544497107071_1875155788_n.jpg

Thermal Grizli je trenutno najbolja pasta za delid...
 
@Balaburin
Je l' stiglo, prošle 2 nedelje.
Nešto delidovano?
 
ja sam radio 3 po redu i nije uspelo, zurio sam nisam imao stegu niti bar zilete... nego glupi skalpel... i ode 4770k u kantu... ali sam nasao neki 4790k made in vietnam radi na 4.5 bez problema tako cu ga i drzati! niske su temp sa H75 hladjenjem. evo slike hahahahaha
zali boze 300eur doduse, sve je to zivot...

sve sam odradio lepo samo sto sam presekao dva ona kondenzatora sta su vec... i cao djaci... kad sam radio intel 3770k on to nije imao a i radio sam sa stegom tako da su sanse da se syebe bile mizerne.... a sa 4770k u drugom racunaru nisam imao srece iako sam 3 pre toga bez greske i brzo...
029926cae0479df54aab511b0279706d.jpg
cff0665fd291a62b3393bb7420e67b9a.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Nisam najgori znači :)

I j sam spalio onomad 4790k pokušavajući da ga delidujem.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Na šta liče SMD komponente. :shock:

Ovo nije "žurba", ovo je nešto drugo.
 
@core.graphics
Te što si zeznuo nisi radio nekim od ovih delid alata/kompleta nego ručno žiletom/skalpelom?
 
pa zato sto mi djavo nije dao mira... i islo je ok, ali sam malo zakacio onaj kondenzator sta li je... i gotovo. radio sam prethodna dva sa stegom... zagrejem malo fenom processor samo malcice da je topao i lagano stegom okrenem i otpada .... ja sam syebao stvar nema sta...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Lepo lepo, vi pricate kao da ste sjebali procesor od 10 evra, a ne od 200.. Neko bi pozeleo jedan takav.. Ja prvi :D
 
Ovaj bi i kamen pokvario da mu daš :).

*Disclaimer: šala mala
 
Ima li neko od forumaša alat za delid kaby lake, može prodaja ali bolje iznajmljivanje po nižoj ceni. Može na PM kontakt.
 
Ja sam i zaboravio i nisam ni ima vremena da se javim, ali meni je stigao delid kit sa pastom, pa kome treba neka se javi na PM
 
Ima li neko da proda gram grizzly tecnog metala, nasao sam delid kit kod člana iznad, ali za pastu je prob amazon ne šalje to u srb. Thx
 
Grizli stiže sutra, ostaje pitanje da li stavljati silikon ili lepak na ćoškove ihs-a?
 
Nazad
Vrh Dno