Šta je novo?

Zašto su dugoročno kriptovalute bezvredne

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

morbius

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
08.03.2003
Poruke
6,398
Poena
985
Niti imam vremena, niti volim da se ovako raspisujem, ali pošto vidim da stvari u zadnje vreme idu ozbiljno pogrešnim tokom, treba da reagujem.Primećujem da se sve više naroda ubacuje u priču o rudarenju, ponajviše zato što je struja u Sorabiji relativno jeftina, troškovi života solidno niski, a i generalno volimo leba bez motike. Ranije je rudarenje bilo više dodatni hobi ljudima koji su imali druge poslove, ali neiskusni ljudi sve ozbiljnije grizu. Sve češće čuješ i da ljudi drže veće ušteđene sume u coinima, ne shvatajući da je to sve bubble. Narode, za one koji ne kapiraju,sadašnje kriptovalue nemaju budućnost, izuzev verovatno BTC koji će preživeti u nekom obliku. Sve ostale kriptovalute su i nastale kao kopija BTC-a ne bi li se na brzaka zaradilo, jer najveći novac je na startu. Zato sada i ima preko hiljadu valuta i svaka nova dodatno obezvređuje tržište koje ne propada samo zbog neprekidnog priliva novih rudara, dakle piramida u principu. Pokušavaju u poslednje vreme da vežu svoje alt kripto valute za nešto opipljivo, recimo klađenje, letovanja na ostrvu u Africi ili čak marihuanu (Denis Rodman je takav kralj), ali sam sumnjičav prema uspehu tih poduhvata.

I sad kreću naivci da se bune:

Naivac: Ti nemaš pojma! Zašto sve to kažeš?

Ja: Ne postoje nikakve šanse da će vlade i centralne banke ikad pristati da se dobrovoljno odreknu svog monopola na proizvodnju novca iz ničega. Ko god tvrdi suprotno, nema predstave o tome kako svet funkcioniše.

Naivac: Ali do sad nas nisu dirali! Kriptovalute postoje već toliko godina. I mnoge važne face u politici i biznisu kažu da ozbiljno razmišljaju o njihovoj korisnosti. Trenutno je protiv-vrednost od 100 milijardi dolara pohranjena u kriptovalutama.

Ja: To je kap u okeanu ukupne količine novca u svetu. Mogu da puste takve stvari kao eksperiment, ali nema šanse da dozvole da postanu pretnja kontroli tržišta novca. I posle poslednjeg pada kripto tržišta, to je palo na oko 80 milijardi.

Naivac: I da hoće da nas zaustave, ne mogu. Mi uvek možemo da kopamo i trgujemo.

Ja: Mogu da vas zaustave kao od šale. Samo jedan podzakonski akt vlade Kine (najvećeg proizvođača kriptovaluta) ili USA (najbogatijeg tržišta) koji kaže da kripto nisu legalno sredstvo plaćanja i vrednost će im se strmoglaviti.

Naivac: Ali kriptovalute su tako zgodno sredstvo plaćanja u modernom svetu. Tehnologija iza njih je dobra.

Ja: Tehnologija jeste dobra i jednog dana će verovatno postojati zvanične, kontrolisane kriptovalute. Ali sadašnje, divlje će biti bezvredne, kao svo WoW zlato kada se i poslednji WoW server ugasi.

Naivac: Ali sve više biznisa primaju kripto kao sredstvo plaćanja.

Ja: Netačno. Istraživanja u Britaniji su pokazala da je skoro trećina preduzeća koja su primala BTC već prestalo da ga prima, valuta je nestabilna do bola. Čak i dark web hakeri i dileri droge radije primaju keš nego BTC, suprotno onom što se obično misli.

Naivac: I ti dakle kažeš da će celo to toliko tržište sutra da propadne?

Ja: Iako je bukvalno moguće već sutra, možda se to neće desiti i još celu deceniju, zavisi kojom brzinom tržište bude raslo. Ali bubble uvek deluje najbolje baš pred pucanje. Ako hoćete da se igrate balonom, slobodno, ali budite svesni da će balon pući jednog dana, pa kako se kome zalomi. Moj otac je recimo solidno zaradio u Dafiment banci jer je podigao novac na vreme, ali znamo kako je većina prošla. Ako i vi zaradite na kriptovalutama pre sloma, nazdravlje vam, ali ako puknete, nije mi vas žao ni malo. Narode, IT tržište rada je u poslednje vreme odlično, i po meni, mnogo bolja i sigurnija investicija trenutno je učiti, nego vežbati se u rudarenju i špekulacijama kriptovalutama. Vi kako hoćete.
 
Poslednja izmena:
Naivac: Ali za posao u IT sektoru mora mnogo da se uci i radi. cesto i po 10-tak sato dnevno, nekoliko godina

Ti: Pa naravno, sta si mislio...Ako zelis da budes dobar u necemu, stalno moras uciti nesto novo i pratiti trendove.

Naivac: Ali meni je mnogo lepse da sedim u kaficu, glodjem kasicicu i cekam MOON. Potrosim par sati nedeljno da ispratim cene, isplativost, proverim opremu. I to je neki rad, zar ne?

Ti: Ne to nije rad. To je hobi, odnosno trebao bi biti

Dugogodisnji rudar/trejder: Nemate vi pojma, obojica...Ljudi ce uvek zeleti da se klade, trenutno je spekulacija sa kriptovalutama jako dobra stvar za kladjenje, i trajace dogod se ne promeni moda. Za 6-7 godina koliko sam u prici bio sam u prilici da zaradim bukvalno desetine miliona, ali zadovoljicu se i sa 10%, i kad to unovcim otvoricu IT firmu u kojoj ce raditi oni koji vole da uce, i neku drugu delatnost, recimo poljoprivrednu, u kojoj ce raditi naivcine...
 
IRS je napravio guidance povodom tax-a u USA.
https://www.irs.gov/uac/newsroom/irs-virtual-currency-guidance

ili Obama
https://www.youtube.com/watch?v=ZreHLMLl_xI

Ne verujem da bi oni tako nesto uradili da je to "sumnjiva rabota". Obicno ljudi iz East Europe ili Rusije su skloni teorijama zavere bas kao i ovaj tekst gore.
Niko tu ne prica o "zabranjivanju" kripto valuta i slicno. Naravno u Srbistanu je cak i uobicajeno da neko ima neke "cudne" poglede na svet.

Bitcoin je vredeo i manje i vise. Oscilira i uvek ce oscilirati jer je sklon raznim spekulacijama.
Takodje evo jednog poredjenja trenutnog udela u novcu
0-02-02-f28cbc3f0d6db6cc4cae75213dd92afc46ae287d189c5b6777a0bffa5896c456_full.jpg
100 milijardi mozda nije mnogo ali je odlicno za pocetak!

Tamo gde idemo nece nam trebati banke. (ova fotka je sa ulice pored moje zgrade)
IMG_0040.jpg


Naravno ja mogu da razumem ljude kojima je krivo jer su propustili priliku ili ljude koji su izgubili novac pa hejtuju. :)
 
Poslednja izmena:
Sto se outlawa tice, mislim da bi Amerika napravila solidan problem sebi...Legalno su prodavali zaplenjene BTC-e na aukcijama, legalno su uzimali pare menjacnicama da otvore biznis sa BTC, legalno uzimaju pare od poreza na prihod onima koji isplacuju sebi dolare od majninga/trejdinga.
 
IRS je napravio guidance povodom tax-a u USA.
https://www.irs.gov/uac/newsroom/irs-virtual-currency-guidance

ili Obama
https://www.youtube.com/watch?v=ZreHLMLl_xI

Ne verujem da bi oni tako nesto uradili da je to "sumnjiva rabota".

Jes' i to što kažeš. Nema šanse da bi američka vlada uradila nešto na štetu sopstvenih građana.

TrumpCare-for-Everyone.jpg


Tamo gde idemo nece nam trebati banke.

Interesnantno. Jesi li pitao banke šta misle o tome?

Naravno ja mogu da razumem ljude kojima je krivo jer su propustili priliku ili ljude koji su izgubili novac pa hejtuju. :)

Samo da si ti nama tako uspešan, ne slušaj druge, sigurno su zavidni.
 
...troškovi života solidno niski, a i generalno volimo leba bez motike...
Primeti se na forumu da je opet počela pomama za sajber-rudarenjem, mislim da je kratka suština u ove dve stvari. Posle Jezde-Dafine i svih fazona 90-ih godina stvarno mi je neverovatno koliko ljudi grize na neke nove piramida šeme.
 
to, samo sipaj fud, ja cekam 1800 :d

al pazi kad neam nista da izjavim za dnevnik.

Zasto samo 1800$? To mislis sada za vikend? Onda OK...Bice to mnogo manje, to je plan do avgusta kako se cini. Kako drukcije oteti ljudima i pare i BTC :)
 
Dugorocno, sve je bezvredno ukljucujuci i nase zivote.

Taj argument ti je busan kao svajcarski sir.

Sto se tice banaka i bandita gore, previse su pametni da bi zabranili bitcoin, zasto zabraniti kada se kripto svet moze jako lepo kompromitovati ili prilagoditi sopstvenim potrebama, pogledajte samo zcash.

Mislis li da su na vrh dosli macem i ognjem?

Ima odlican vic koji kaze "Smilovao se bog i dosao da jevrejima najavi veliki potop za nedelju dana, a njihov vodja njima "Jevreji, imate 7 dana da naucite da disete pod vodom"".

Kada bi smo mi imali 5% inventivnosti onih na vrhu, bili bi smo svetska sila, nije nam niko kriv.
 
kad smo kod otimanja para, dinar 120!

ne dam im ni evra!

I to je teska klasika...Kad treba otkupiti psenicu i kasnije suncokret, kukuruz itd, dinar jak kao stena. A kad treba prodati djubrivo i seme, gle cuda, dinar naprasno oslabi...
 
Narode, za one koji ne kapiraju,sadašnje nacionalne valute nemaju budućnost u ovom obliku i vrednosti, izuzev verovatno juana koji će preživeti zbog brojnosti Kineza. Sve ostale valute su i nastale slicno kao dolar od 1972. - ne bi li se na brzaka zaradilo, jer najveći novac je kad stampas za nista papire koji kao vrede nesto, umesto da imas zlato kao pokrice. Zato sada i ima preko dvesta bezvrednih nacionalnih valuta od kojih svaka dodatno obezvređuje tržište koje ne propada samo zbog toga sto svi stampaju novac bez pokrica drzeci relativne odnose valuta manje vise istim, dakle piramida u principu.

Elem, sta bi sa onim mojim ethereumom sto treba da ti platim casu vode?? Ti rece da ne vredi nista, tako da si u cistom dobitku ;)
mozda ce jednog dana propasti kriptovalute,ali jednog dana ce propasti i dolar, i evro...s tog aspekta, nista sem zemlje i plemenitih metala ne vredi jer ce propasti. Dakle, po tom kriterijumu logika ti je u startu manjkava i za odbacivanje, nezavisno od drugih argumenata.
 
Poslednja izmena:
Narode, za one koji ne kapiraju,sadašnje fiat valute nemaju budućnost, izuzev verovatno juana koji će preživeti u nekom obliku zbog brojnosti Kineza. Sve ostale fiat valute su i nastale kao kopija dolara ne bi li se na brzaka zaradilo, jer najveći novac je kad stampas za nista papire koji kao vrede nesto, umesto da imas zlato kao pokrice. Zato sada i ima preko dvesta bezvrednih nacionalnih valuta od kojih svaka dodatno obezvređuje tržište koje ne propada samo zbog toga sto svi stampaju novac bez pokrica drzeci relativne odnose valuta manje vise istim, dakle piramida u principu.

Ali kada propadne novac kao sto predvidjas, propasce i kriptovalute, pa ce se placati klikerima, brasnom, naftom, konzervama i alatljikama...Nemoj ni pomisliti da ce gospodari sveta to dozvoliti...Posto nemaju verovatno ni brasna ni konzervi a ni klikera u podrumima, barem ne ekvivalentno njihovom sadasnjem bogatstvu. Kripto u sadasnjem obliku moze biti naslednik novca samo ako i kada vlasnici sveta zamene novac za njih pa ukinu novac...Nema sanse da se desi tranzicija bez njihovog amina. Pre ce doci do globalnog rata nego da oni ostanu bez bogatstva. To je takva igra, a kao sto rekoh, u ratu tesko da ce kripto vredeti pisljiva boba...
 
ajde se uozbiljimo. dugorocno ce nas sve u radu zameniti roboti, tako da je pitanje da li ce novac u ovom obliku koji danas poznajemo uopste biti moguc. ono kao rad = novac. mislim to je vec danas besmisleno.

kapitalizam je danas dosao u fazu kada se u potpunosti odvojio od rada. cist profit se danas smatra radom.
 
Poslednja izmena:
Ipak, radije bih imao distopiju "Vrlog novog sveta" kakvoj tezimo nego "1984" koju smo vec videli.
 
Ali kada propadne novac kao sto predvidjas, propasce i kriptovalute, pa ce se placati klikerima, brasnom, naftom, konzervama i alatljikama...Nemoj ni pomisliti da ce gospodari sveta to dozvoliti...Posto nemaju verovatno ni brasna ni konzervi a ni klikera u podrumima, barem ne ekvivalentno njihovom sadasnjem bogatstvu. Kripto u sadasnjem obliku moze biti naslednik novca samo ako i kada vlasnici sveta zamene novac za njih pa ukinu novac...Nema sanse da se desi tranzicija bez njihovog amina. Pre ce doci do globalnog rata nego da oni ostanu bez bogatstva. To je takva igra, a kao sto rekoh, u ratu tesko da ce kripto vredeti pisljiva boba...

Ne nuzno. U situacijama kad propadne papirna valuta, morace postojati neki medijator u trgovini. Najverovatnije ce to biti plemeniti metali. Ali ljudi ima isuvise za trenutnu kolicinu plemenitih metala, tako da ce morati da se koristi jos nesto. Tu su kriptovalute u prednosti jer za razliku od bezvrednog papira (teoretski) koji se moze stampati u neogranicenim kolicinama, njih ima odredjeni broj i ne mogu biti ekspandirane. Tu lezi ogromna prednost.

Jedini lek za danasnje obolele papirne valute, posebno dolar i evro, bi bio delimicni zlatni standard. A ko god zna ista o ekonomiji i prati desavanja,zna da su dolar i evro u ozbiljnim problemima.
 
Poslednja izmena:
Cilj svetskih mocnika jeste da se populacija smanji na 1-2 milijarde ljudi :) a i 3 svetski uskoro, Zivi bili pa videli :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Interesantan opening post. I dalja razrada teme.

Evo nekih mojih razmišljanja slobodno ih potopite ako ne valjaju.

Prvo, čista ekonomija. Potražnja i ponuda. Rudari rudare, stvaraju novčiće(red slova i brojeva) koji su dobili na vrednosti jer rudari troše svoje vreme i novac(resurse) da ih stvore.

Sledeći korak, neko ko nije rudar hoće novčić. Mora da plati više nego što je rudar potrošio da stvori novčić. Prvi profit se pojavljuje. Odmah i prvi market špekulator koji kupuje od rudara nadajući se da će prodati krajnjem korisniku za više nego rudar. Cena raste jer više ljudi kupuje nego što prodaje.

Na scenu stupaju i prvi investitori u špekulante. Cena dodatno raste jer se može kupiti još više, sa novcem investitora, a rudari ne mogu da postignu jer se sve manje novčića stvara.

Sada rudari povećavaju kapacitete ulažući novac u čistu proizvodnju, a ne korišćenje hardwara koji su već posedovali. Pod, najniža cena, raste u skladu sa tim.

Pojavljuju se menjačnice jer je cena dovoljno narasla da je vreme da se prvi rudari opare. Menjačnice uzimaju %. Što dodatno povećava cenu jer se sad i % menjačnice mora uračunati.

Sada kada je cena prešla $1.000 na scenu stupaju kriminalne grupe koje konačno imaju fantastičan način da operu novac. Kupujući i prodajući sami sebi.

Sada na ceni od $1.500 ulaze u priču Ruski i Kineski bogataši koji konačno imaju način da izvuku novac iz ekonomija tih zemalja i prebace gde god žele a da im niko ništa ne može.

Ove poslednje dve stavke povećavaju cenu novčica jer su ovi novci za takve bogataše sitnica.

I sad vi meni recite, gde je tu poenta novčića koji treba običnom čoveku da olakšaju život? Zar to nije bila ideja? Ideja koju su kidnapovali investitori, špekulanti i kriminalci.

Da li sam nešto pogrešio?
 
Narode, za one koji ne kapiraju,sadašnje nacionalne valute nemaju budućnost u ovom obliku i vrednosti, izuzev verovatno juana koji će preživeti zbog brojnosti Kineza. Sve ostale valute su i nastale slicno kao dolar od 1972. - ne bi li se na brzaka zaradilo, jer najveći novac je kad stampas za nista papire koji kao vrede nesto, umesto da imas zlato kao pokrice. Zato sada i ima preko dvesta bezvrednih nacionalnih valuta od kojih svaka dodatno obezvređuje tržište koje ne propada samo zbog toga sto svi stampaju novac bez pokrica drzeci relativne odnose valuta manje vise istim, dakle piramida u principu.

Ne kapiraš da bi bez dužničkog, inflatornog novca, današnji svet bio nemoguć. Zamisli recimo da smo nastavili da koristimo valutu čija je količina ograničena, recimo zlato ili BTC. Sa uvećanjem proizvodnje generalno, vrednost zlata se povećava, zato što se količina zlata ne uvećava. I ti rešiš da kupiš auto recimo, ali kako tvom zlatu vremenom cena raste, ti si stimulisan da ga štekaš, jer ćeš kasnije moći za istu količinu zlata da kupiš dva automobila. Kad svi štekaju, nema ni investicija i proizvodnje. Inflatorni novac te tera da trošiš i ulažeš, a država puštanjem novog novca u opticaj reguliše stopu inflacije i time vrednost novca.

Elem, sta bi sa onim mojim ethereumom sto treba da ti platim casu vode?? Ti rece da ne vredi nista, tako da si u cistom dobitku ;)
mozda ce jednog dana propasti kriptovalute,ali jednog dana ce propasti i dolar, i evro...s tog aspekta, nista sem zemlje i plemenitih metala ne vredi jer ce propasti. Dakle, po tom kriterijumu logika ti je u startu manjkava i za odbacivanje, nezavisno od drugih argumenata.

Zar se Etherium nije strmeknuo? Sudbina mu je da prati ostale alt coine. Inače i zlato ima vrednost samo zato što se mi slažemo da ima vrednost. Bez toga je običan žuti metal.
 
ajde se uozbiljimo. dugorocno ce nas sve u radu zameniti roboti, tako da je pitanje da li ce novac u ovom obliku koji danas poznajemo uopste biti moguc. ono kao rad = novac. mislim to je vec danas besmisleno.

kapitalizam je danas dosao u fazu kada se u potpunosti odvojio od rada. cist profit se danas smatra radom.



za one sa jeftinijim ulaznicama> onaj genije koji se setio da spusti dinar na 120 kad je setva - taj zapravo radi. taj stvara visak. seljak proizvodi. proizvodnja danas ne pokrece svet. pokrece ga "cisti visak".

jedna zanimljivost. kada cena na trzistu dosegne neku ekstremnu vrednost, pa onda recimo budale kupuju, a pametni prodaju - to se isto u zargonu kaze "setva".
 
Poslednja izmena:
Ne kapiraš da bi bez dužničkog, inflatornog novca, današnji svet bio nemoguć. Zamisli recimo da smo nastavili da koristimo valutu čija je količina ograničena, recimo zlato ili BTC. Sa uvećanjem proizvodnje generalno, vrednost zlata se povećava, zato što se količina zlata ne uvećava. I ti rešiš da kupiš auto recimo, ali kako tvom zlatu vremenom cena raste, ti si stimulisan da ga štekaš, jer ćeš kasnije moći za istu količinu zlata da kupiš dva automobila. Kad svi štekaju, nema ni investicija i proizvodnje. Inflatorni novac te tera da trošiš i ulažeš, a država puštanjem novog novca u opticaj reguliše stopu inflacije i time vrednost novca.

Zar se Etherium nije strmeknuo? Sudbina mu je da prati ostale alt coine. Inače i zlato ima vrednost samo zato što se mi slažemo da ima vrednost. Bez toga je običan žuti metal.

Po tvojoj logici, svet se nije razvijao do savremenog doba uopste (paradoks) jer je radije svako stekao nego kupovao,znajuci da ce zlato skociti.
Moguc je svet bez duznickog novca, jer svako trosenje iznad prihoda na duze staze generise kolaps ekonomskog sistema. Realno je samo ono zaduzivanje koje dovede do ekonomskog rasta veceg od iznosa zaduzenosti na dugorocnom nivou.

Jedina razlika bi bila da bi ljudi kupovali ono sto im zaista treba,a ne ono sto zele (bar ne u vecoj meri). Tako, kod automobila, ako bi procenio da bi ti automobil doneo vise koristi (u vidu novca/posla koji obavljas, ili ustede vremena), od stete (gubitak na vrednosti zlata), ti bi ga kupio. To bi znacilo da ne bi svaka susa vozila auto samo da ne bi isla pesice 1km, jer ima da da 500e za isti, plati registraciju i auto.

Nema veze sto je eth pao, jos bolje za tebe, jeftinije ce da te izadje casa vode :D
al sad sa ovom konstatacijom da i zlato ima vrednost samo zato sto se mi slazemo da ima vredost...vec ulazis u filozofiju i mentalnu onaniju, a oba malo veze imaju sa stvarnim svetom. Takav relativizam/anarhizam koji zastupas bi znacio da nista na ovom svetu nema vrednost. Buduci da je teznja ljudi za materijalnim dobrima objektivna stvarnost od kad postoji ljudski rod, tvoje tvrdnje kao da se bave nekim drugim bicima,a ne ljudima.

p.s. zlato ima najvecu vrednost zbog svojih objektivnih kvaliteta, poput KONACNE KOLICINE, retkosti, lakoce obrade, elektroprovodljivosti koja je ako se dobro secam, najveca bas kod zlata, lepote i nerdjanja (bar ne lakog iako je metal), i jos drugih faktora. Zlato ima vise slicnosti sa kripto nego fiat valutama.
 
Poslednja izmena:
Srebro je najbolji provodnik toplote i elektriciteta. Zlato je tek na 3. mjestu.
 
''Dugorocno'' jako nepreizna rec!
Ni jedan novac na svetu nije bezvredan a pogotovo onaj koji vise nije u upotrebi.
Kriptovalute su samo jedna grana blockchain tehnologije i sluze kao uvod u ono sto ta tenologija moze da donese.

Naivac: Jel ima neki posao da sedim i pipam plastiku prstima po ceo dan za 2000e?
Ja: E pa nema, ja radim na mesalice za 300e.

Naivac: Jel moza kombinacijom eletricne energije, najnovije kompjuterske tehnologije, namenskim prostorom, znanjem u IT i uz to da se ulozi novac, da se zarade pare?
ja: Decko jesi li ti cuo za Jezdu i Dafinu! to ti je to
 
Primeti se na forumu da je opet počela pomama za sajber-rudarenjem, mislim da je kratka suština u ove dve stvari. Posle Jezde-Dafine i svih fazona 90-ih godina stvarno mi je neverovatno koliko ljudi grize na neke nove piramida šeme.

jel ti znas sta je piramidalna sema? ili si to cuo od nekoga?
 
Srebro je najbolji provodnik toplote i elektriciteta. Zlato je tek na 3. mjestu.

ali zato srebrno nije dobro kao valuta za skladistenje... ne toliko kao zlato zbog oksidacije (kako li se vec strucno kaze)



Zapoceo si temu, teorije zavere hehhe.
:)
Salu na stranu, moram priznati da sam se prepoznao u jednom "naivac/ja"... I malo mozda poleteo brze nego sto bi trebao..
Samo sto ne gledam na ovo kao mogucnost bogacenja.. Vec kao mogucnost da se malo zaradi, kako bih to ulozio u borovnice..
Sa druge strane bio bi ovo i mali hobi jer sam oduvek voleo da pratim berzu.. Pa ovako ne sto i naucim... A sa druge strane kad otplatim opremu mogu bar sa malim delom i da se igram..

Kada smo vec kod toga, da li iko ovde primenjuje neke tehnicke analize ?

P.S. Malo mi ovo nije jasno pa bih voleo neko da mi objasni..
Jedino federalne rezerve stampaju novac koje nemaju, BEZ posledice inflacije..
Jer kada drzava stampa novac, skace i inflacija.
Sada imamo BIT COIN koji je neko napravio i cena mu drasticno skocila... To je kao da je neko odstampao pare i pustio u opticaj, bez ikakve posledice, samo zato sto je neko napumpao cenu.. Meni ovo sve deluje kao pranje para... Najbrzi nacin da se neko enormno obogati.. Jos ako cena dodje do 20.000 ili 50.000 kao sto neki prognoziraju.. Pa to ce biti milijarde i milijarde..
Ili ja to pogresno razumem..
 
@perafilozof
U startu ti je razmisljanje pogresno. Rudari ne stvaraju nista, niti svojom opremom uticu na kolicinu generisanih crypto valuta vec je ta kolicina predodredjena samim kodom date crypto valute.
Na mining treba gledati kao na predodredjenu i fixnu inflaciju odredjene valute.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno