Šta je novo?

Drajveri od proizvodjaca ili sa AMD/NVIDIA sajta

Serbianboss

Slavan
Učlanjen(a)
07.01.2005
Poruke
1,866
Poena
360
Kao sto naslov teme kaze, sta preferirate i savetujete, da li skidati drajvere za graficke karte sa sajta proizvodjaca vase grafike (Asus, gigabyte, MSI, Sapphire) ili pak direktno sa sajta AMD ili NVIDIA-e?
Sta vam se pokazalo kao "bolje" resenje, i u cemu je ustvari razlika.

Pozdrav
 
Sa AMD ili NVIDIA sajta jer su ipak tu malo azurniji u izbacivanju drajvera sto za nove igre sto raznoraznih hotfixeva.
 
Dobro, a u cemu je ustvari razlika od drajvera proizvodja grafickih karti?
 
Pa to ti je sve isto ali da ne bi sada svako isao primera na sapphire (ili vec koju marku kartice ima) sajt pa trazio drajvere za svoju karticu oni su sve to objedinili u jedno. Jel lakse je upisati u google amd drivers i vec si na download opciji a da ides sada na sajt od proizvodjaca kartice pa da trazis svoj model, bilo bi suvise komplikovano.

Ovo je bilo najjednostavnije resenje.
 
Mislim da proizvođači grafičkih kartica nude svoje verzije drajvera kao neku vrstu garancije da grafička sa njima mora da radi. Međutim nisam video da ih ikad ažuriraju, a svi znamo da je preporuka za igre uvek imati ažurirane drajvere, tako da je bolje skidati od proizvođača grafičkog čipa.
 
Mislim da proizvođači grafičkih kartica nude svoje verzije drajvera kao neku vrstu garancije da grafička sa njima mora da radi. Međutim nisam video da ih ikad ažuriraju, a svi znamo da je preporuka za igre uvek imati ažurirane drajvere, tako da je bolje skidati od proizvođača grafičkog čipa.

Da, tako i ja mislim. Mada ne bih se slozio da ne azuriraju, nego da vise kasne sa izlaskom novijih drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno