Šta je novo?

Temperatura ploče

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
1. Da li je normalno da temperatura matične ploče bude veća za oko 10 stepeni od T procesora na leru. Procesor na leru 36C, grafika 34C, a matična 46C??? Na slici je 43C jer sam malopre podigao sistem, a sada ima tih 46C.
2. Takođe, procesor na 50% ima temperaturu 67C na CM Hyper 212Evo. Sobna temperatura je oko 30C, a u kućištu ima 5 kulera - push&pull...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    54.5 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
Prime95, 100%, na 5 minuta, išla je 72-76-73-73C ...
 
Obzirom da je Ivy (IHS ima pastu, a ne lem) i da je pakao u sobi, nije tako ni lose.
 
Nije losa ni ploca, obzirom na ambijentalnu. Nije sjajno, ali nije ni smak sveta.
Probaj da nadjes gde meri temperaturu, uzmi neki ventilator u ruku i polako "saraj" po ploci i prati ocitavanja, kad krene da spusta temperaturu vidi gde si uperio ventilator pa mozes da se fokusiras da poboljsas hladjenje tog dela ploce...
 
Nije losa ni ploca, obzirom na ambijentalnu. Nije sjajno, ali nije ni smak sveta.
Probaj da nadjes gde meri temperaturu, uzmi neki ventilator u ruku i polako "saraj" po ploci i prati ocitavanja, kad krene da spusta temperaturu vidi gde si uperio ventilator pa mozes da se fokusiras da poboljsas hladjenje tog dela ploce...

Hm, ispod grafičke kartice gde kuleri izbacuju vazduh. Spustio sam prednju 12icu i sada je plojka na 43C. Eto, rešen problem. Hvala :D
 
Pa zar nisu uglavnom ploca/vrm topliji od procesora?
Sa kloknutim FX-om je kod mene vrm bio na 73~, socket na 55~, procesor na 52~.

Lepo provetreno kuciste, ali nista nije duvalo direktno na vrm.
 
Pa zar nisu uglavnom ploca/vrm topliji od procesora?
Sa kloknutim FX-om je kod mene vrm bio na 73~, socket na 55~, procesor na 52~.

Lepo provetreno kuciste, ali nista nije duvalo direktno na vrm.

Nisam znao za to. Ali viđao sam slučajeve gde je situacija obrnuta. Prethodna 775 ploča nije prelazila 37.
 
Naravno da je prelazila,samo je SW bio nepouzdan za merenje takvih stvari.
 
Untitled.png
šta je vrm od ove 3? ova prva, najtopljija?
 
Optereti necim procesor i vidi cemu najvise raste temperatura (sem procesora, naravno). To bi trebalo da bude VRM jer je tad on opterecen - ako ploca uopste ima merenje VRM temperature.
Kako su ti postavljeni ventilatori u kucistu?
 
Optereti necim procesor i vidi cemu najvise raste temperatura (sem procesora, naravno). To bi trebalo da bude VRM jer je tad on opterecen - ako ploca uopste ima merenje VRM temperature.
Kako su ti postavljeni ventilatori u kucistu?

Prednji ubacuju, gornji izbacuju, zadnji izbacuje...
 
5 ukupno: dva napred, jedan pozadi, dva gore?
Probaj temperature bez prednjeg gornjeg (samo ga iskljuci sa napajanja privremeno). Kad pustis Prime, koliko ti izbaci najvisu temperaturu3 u onom hw monitoru?
 
Temperature su bile veće pre nego što sam ih ubacio...
 
Staviću dobru termalnu na procesor i još jedan kuler na 212evo, a na donji deo ploče koji se greje, male hladnjake (oni jeftini 50 kinti komad)... Baš mi je dosadno
 
Temperature su bile veće pre nego što sam ih ubacio...

ih ubacio? Znaci da si dodao par?
Probaj samo privremeno da iskljucis prednji (blizi prednjoj stranici) od ta dva gornja.

Temperature ti nisu lose uzevsi u obzir da ti je u sobi preko 30. Bolje nabavi klimu ako mozes, rashladi sebe (I usput ce ti i komp prodisati).

Sa dva ventilatora na Evo 212 dobijas 2-3 stepena bolje rezultate, ne vise (probao)...
 
ih ubacio? Znaci da si dodao par?
Probaj samo privremeno da iskljucis prednji (blizi prednjoj stranici) od ta dva gornja.

Temperature ti nisu lose uzevsi u obzir da ti je u sobi preko 30. Bolje nabavi klimu ako mozes, rashladi sebe (I usput ce ti i komp prodisati).

Sa dva ventilatora na Evo 212 dobijas 2-3 stepena bolje rezultate, ne vise (probao)...

Probao sam i sve su temperature iste. Mozda da ubacuje vazhuh? Ne znam, to je što je... Ne znam koliko je dobra pasta koja se dobija uz ovaj kuler?
 
Pasta je solidna. Ako ne pravi razliku demontiraj ga, manje ce se cuti komp a imaces rezervni ako neki drugi prozvizdi... Nije dobra ideja da od tih gore jedan ubacuje drugi izbacuje (isto vazi i za prednju stranu).
Ako ti ne smeta prasina nesto mizerno bolje rezultate mozes dobiti ako stavis da I zadnji uduvava, okrenes CPU kuler da vuce vazduh sa tog ventilatora a gornja dva ostavis da izduvavaju... Ali ce se tako mnogo vise skupljati prasina...
 
Pasta je solidna. Ako ne pravi razliku demontiraj ga, manje ce se cuti komp a imaces rezervni ako neki drugi prozvizdi... Nije dobra ideja da od tih gore jedan ubacuje drugi izbacuje (isto vazi i za prednju stranu).
Ako ti ne smeta prasina nesto mizerno bolje rezultate mozes dobiti ako stavis da I zadnji uduvava, okrenes CPU kuler da vuce vazduh sa tog ventilatora a gornja dva ostavis da izduvavaju... Ali ce se tako mnogo vise skupljati prasina...

Sutra stavljam i drugi kuler i ovu termalnu pastu
https://www.kupujemprodajem.com/Tit...-pasta-28441692-oglas.htm?filter_id=110419535

pa javljam bilans.

PS Auuu al' mi je dosadno :D Mada nije loš hobi :D
 
to jedino ako je vec imas, inace bacas pare.
 
Uzmi Noctua pastu, bacas pare na tog Titana.
 
Evo malko je radio na prajmu i T su nešto manje. Stavio sam još jednu 12icu na 212Evo, termalnu pastu što se dobija uz ovaj kuler (nanošenje x metod)... S' tim što je sobna T sada nekih 3-4 stepena niža nego juče. Tako da, rekao bih da je to sve što sam mogao da uradim...
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    53.9 KB · Pregleda: 64
Nazad
Vrh Dno