Šta je novo?

Krpi KDE plasmu sto pre

  • Začetnik teme Deleted member 9456
  • Datum pokretanja
D

Deleted member 9456

Guest
Krpi KDE plasmu sto pre
Будущий Программист feeling heartbroken.
22 hrs

Today I saw something that really surprised me my friend hacked into linux more easier than Windows using the same weakness point in Windows "SMB" WHAT DO YOU THINK ???!
Morgan Cox > WHAT DO YOU THINK

I think your friend should have updated their system - after all the flaw has been known about for about 6 weeks and patches were realised straight away for all main distros - So like Running Windows 7/8/10 you would be at similar risk.

https://blog.qualys.com/securitylabs/2017/05/26/samba-vulnerability-cve-2017-7494
However Linux users are not at risk of Pety, unlike Windows users (who have not updated)

https://www.theguardian.com/world/2...omware-attack-strikes-companies-across-europe
Будущий Программист Yes you're right this hack was during the wannacry attacks he tried to hack Windows like the ransomeware and tried it with linux . But what l'm worried about is that he used just about 10 seconds to hack linux with a tool named ''nmap'' but when it comes to Windows it was very complicated . By the way l'm linux fan
 
Mozda ce neko reci sta ova matora dalbuda prica ali ja vise ne razumem ove sto prave Neon i plasma 5. Kad sam instalirao Neon LTS i user edition bazirane na Ubuntu 16.04 instalirao sam i Kdepim. Setovao nesto oko podsetnika za rodjendane u kalendaru, koristio akregator za rss. Sad odjenom vise ne znam sta treba raditi, odjednom synaptic im ne valja, apt update pokaze nema update, njihov plasma updater pokazuje ima update. Ajde da se uzdam u komade ali sad odjednom Kdpim ostaje na staroj verziji a svi prateci programi i zavisnosti su na vecoj verziji i na kraju to sve ne radi i synaptic zeli da obrise te fajlove. Na kraju kraje i kroz terminal morao sam da uklonim Kdepim i sve pratece fajlove. Ja ne razumem, oni prave plasmu 5, oni treba da zakrpe sve propuste, ovo gore to ih neki mladi rus pita-zeza jer je izbusio distro kao sir. Kako neko ko pretenduje da bude ozbiljan lider koji pravi KDE i plasmu 5 moze sebi da dozvoli da odjednom ukine Kdepim a koliko je dosad bilo propusta to je strahota, jednom su sve repozitorijume ostavili otkljucan i svako je mogao da pridje i da ubaci sta zeli. Zanima me misljene ostalih korisnika KDE i plasme 5 da li se uopste vise ispalti da se bakcem sa KDE i plasmom 5 uz ovoliki haos koji ta grupa developera proizvodi.
 
Plasma je jednostavno objasnjiva, poceli su 1000 stvari a zavrsili su ih jedno 50. Na svu srecu koristim je toliko da mi je i ovih 50 funkcija dovoljno.

Otkad sam presao na i3 tiling, shvatio sam koliko je izvjestacen nacin koriscenja modernih okruzenja, sve se moze uraditi sa daleko manje resursa, a da pri tome koriscenje racunara bude daleko brze i bolje iskustvo.
 
Poslednja izmena:
KDE ima određene bubice kada su konfiguracioni fajlovi u pitanju. Na primer, ja nisam mogao da promenim /etc/locale jer KDE setuje neke svoje vrednosti koje se navodno podešavaju u System Settings ali je to strašno bagovalo. Na kraju sam morao da označim taj KDE conf fajl što podešava locale sa .bak ekstenzijom čime sam naterao KDE da isčita sistemsko podešavanje. Verujem da je moj problem sa krešovanjem plasme slične prirode kao i problemi koje ti imaš.
 
Joj zbog tog sa Locale zamalo da izbacim racunar kroz prozor, promijenim ja rucno, Plasma promijeni za mnom i tako u krug.
 
KDE ima određene bubice kada su konfiguracioni fajlovi u pitanju. Na primer, ja nisam mogao da promenim /etc/locale jer KDE setuje neke svoje vrednosti koje se navodno podešavaju u System Settings ali je to strašno bagovalo. Na kraju sam morao da označim taj KDE conf fajl što podešava locale sa .bak ekstenzijom čime sam naterao KDE da isčita sistemsko podešavanje. Verujem da je moj problem sa krešovanjem plasme slične prirode kao i problemi koje ti imaš.
Nije to pogledaj sta oni imaju u repozitorijumu, vuku fajlove iz Neon repozitorijuma i Ubuntu repozitorijuma
4: 16.08.3-0neon + 16.04 + build22 -------> Kdepim je ova verzija
4: 17.04.2-0neon + 16.04 + xenial + build5 ---> ostali fajlovi su novija verzija
Poslao sam im to ali od developera dobijam sulude predloge, da obrisem LibreOffice, da obrisem skype koji nemam, da obrisem i386 fajlove, jednostavno nisu u stanju da urade posao i kako izgleda nema u tom timu
nikakvog plana ni kratkorocnog ni dugorocnog niti podele ko sta radi. Bice na kraju: mnogo hteo, mnogo zapoceo, cas samrtni njega je omeo... Razumem ja da je distro besplatan ali to ne znaci da treba da se segace sa korisnicima...mislim da su sebe precenili sa plasmom 5 i da ih ceka lagano odlazak u istoriju...KDE 4 kleo sam se u njega, ovo sad vise nemam volje...
 
Za lokalizaciju u Manjaru KDE ne smem ni da pisem, sve ajd neka bude. Lokalizovan na sprski i sad kad instaliram iz Octopi i odaberem da to radi u terminalu sve je na srpskom i mora da se otkuca password na normalnoj en tastatri a onda pitanje Д/н mora da se kuca Д ili н. Pa dobro ali kad radim istalaciju iz AUR-a koji je naprasno nestao iz Octopi otvorim terminal pitanja isto Д/н ali sad cvrc mora da se kuca Y/n i na kraju kad sve zavrsi moram da odem na /tmp i ponovo odradim instalaciju pripremljenog fajla.

Mauntovanje particija iz kontrol panela koje je @calexx koristio (ja nisam ni znao za to) to je po njemu u plasmi 4 radilo sad u plasmi 5 ne radi, ja sam uvek mauntovo kroz fstab...itd....
 
Mučio sam se ceo dan da podesim KDE da mi bude OK i na kraju skapiram da ne mogu da fajlove kopiram na desktop.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mučio sam se ceo dan da podesim KDE da mi bude OK i na kraju skapiram da ne mogu da fajlove kopiram na desktop.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Kako to? Samo stavi drugi layout.

g7UR8up.gif
 
Oprosti im boze neznaju sta rade...Evo sad sam u roku pola sata radi 3x update i upgrade Neona. Nikako da se usaglase sa komadom apt i plasma update programom. Na kraju nisam mogao da dignem GUI, usao u recovery i opet update jedno 140 fajlova. Neki lik mi je postova wiki po kome ispada da sam ja sam npr. stavio onog balonju sto indeksira a to cudo dolazi sa instalacijom u svakom KDE distrou, kdepim jesam i nije mi jasno da neko moze da tupi toliko a lepo se vidi da su im verzije neusaglasene sto sam gore i napisao. To me podseti na wiki za nas dan drzavnosti gde pise 2 dana a onda neko preveo iu prevodima pise 1 dan.
 
Da ne ispadne da tupim a star sam i tvrdoglav a tamo naucnici koji prave KDE i plasmu pisu svasta slike pokazuju sve
Screenshot_20170714_094933.png

Screenshot_20170714_095031.png



Kao sto se vidi iz prilozenog Kdepim je 4: 16.08.3-0neon + 16.04 i to je zbirno pakovanje i ono referencira na fajlove 4: 16.08.3-0neon
E sad pojedinacna pakovanja programa su verzija 4: 17.04.2-0neon + 16.04 + xenial
I sad ja im lepo napisem a oni meni udare filosofiranje, u Manjaru lepo pise da je Kdepim razbijen u vise pakovanja, pise da moze i ceo da se instalira ali je ne vidim kdepim pakovanje u octopi, ne znam kako je to reseno. Ovde u Neon plasmi dolazi do kolizije update i upgrade treba da apdejtuje pakete ali cvrc dolazi do kolizije jer zbirni paket je niza verzija od pojedinacnih paketa. Zabelezeno je negde da je prvobitna instalacija uradjena preko zbirnog paketa i onda nastaje haos, na kraju morao sam sve da deinstaliram jer je nastao haos oko sukoba paketa razlicitih verzija.

Screenshot_20170714_095127.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh Dno