Šta je novo?

MS Cyclops III

stefkoss

Cenjen
Učlanjen(a)
14.12.2012
Poruke
692
Poena
170
Uzeo sam ovo kuciste, dali mi mozete reci kako da mu ubacim napajanje kad je sve zatvoreno? Dali se ispod moze ubaciti jos nesto sem napajanja?
attachment.php
attachment.php
attachment.php
 
Ubacis napajanje tako da uvlaci vazduh s poda(ili koje god povrsine gde stoji).
Ubacujes u kuciste tako sto skines zadnju(desnu) stranicu.

Dole mozes ubaciti Hard Diskove, mozda iza ploce ima i bracket za SSD.
To sto vidis na donjoj strani kucista je filter za prasinu, kroz koji napajanje uvlaci hladan vazduh.
 
Hvala ti puno, ali nigde ne razumem gde imam da skinem zadnju desnu stranu, nigde ne vidim saraf ni nista, mislio sam dole ubaciti visak kablova, napajanje, i ssd.
 
Deder slikaj otpozadi, nemoguce da ne moze da se skine i druga stranica.
 
Pa ima 2 srafa identicna kao za skidanje leve stranice na desnoj stranici?
 
Mislite ovako da ga otvorim i da ga ubacim sa lijeve strane? Imate li ideja gdje ubaciti ssd?
Moze li mi neko reci koja je svrha napajanja ako uvlaci vazduh od vanka, mislio sam da puva i hladi pc iznutra.
Dali znate sta znaci ovaj kabal "speaker" sto sam dobio, i dali je potrebno i njega staviti na maticnu?
(Klik za vecu sliku)
IMG_20170712_144116.jpg
IMG_20170712_144242_HHT.jpg
 
1) Da. Drugacije i ne moze sem ako se ne masis brusilice ili busilice :). Sto se tice SSD-a: pogledaj drugu sliku na pocetku teme. Iznad onog poklopca koji odvaja napajanja od ostatka kucista imas dva vertikalna mesta za montiranje SSD-a. Evo i primer.
2) Pogresan si razumeo koncept. Napajanje uvlaci vazduh okoline svojim ventilatorom i izbacuje ga na stranu napajanja gde se povezuje naponski kabl. Kako god da okrenes napajanje nece moci da uduvava nikakav vazduh u kuciste. Ostaje samo da odaberes da li ce da uvlaci vazduh iz kucista i izbacuje napolje ili sa poda i izbacuje napolje.
3) To nije samo kabl vec kabl sa zvucnikom. To je da bi cuo "bip" "pip" i ostale zvucne signale (uglavnom) neispravnosti pre nego sto se butuje u windows i zvucna kartica preuzme posao.
 
Poslednja izmena:
Ne moze iz kucista da uzima vazduh jer nema rupa na PSU cover-u.

Jedino da izbusi.
 
Da li si apsolutno i 100% siguran :)? Eno mi ga Seasonic kuci ziv i zdrav i jos se nije samozapalio, a okrenut je da (zbog prasine sa poda) usisava iz kucista, a ne sa poda....
Do PSU covera ima lufta 1-1.5cm sto je sasvim dovoljno da moze da usisava vazduh, stavise pomaze strujanju vazduha preko diskova u Widow kucistu...
 
Poslednja izmena:
Nisam 100% siguran jer nisam probao, ali mi je nelogicno da se okrece na gore i da uzima vazduh odatle kada ima filter i moze uvek da ima hladan vazduh sa poda, uz povremeno ciscenje od prasine.

Doduse Seasonic je kvalitetan, ne greje se, a i on ima S12ii 520, pa nek montira i tako ako zeli..

Edit:

Ako napred ima npr. 14-ticu koja duva na hardove, zar nece tu ici topao vazduh od hardova?
 
Poslednja izmena:
ja cu ga stavit kako vi kazete, pa se dogovorite :) ..
 
Nisam 100% siguran jer nisam probao, ali mi je nelogicno da se okrece na gore i da uzima vazduh odatle kada ima filter i moze uvek da ima hladan vazduh sa poda, uz povremeno ciscenje od prasine.

Doduse Seasonic je kvalitetan, ne greje se, a i on ima S12ii 520, pa nek montira i tako ako zeli..

Edit:

Ako napred ima npr. 14-ticu koja duva na hardove, zar nece tu ici topao vazduh od hardova?

Ne disipira hard 200W pa da sa njega dolazi topao / vruc / vreo vazduh ;). A i da dolazi, seti se da je do skora vecina kucista imala napajanja montirana gore i usisavala su svu toplotu nastalu unutar kucista.
Logicnije jeste da uvlaci sa poda, i da tako cini vazdusni tok sam za sebe, ali meni bolje radi posao ovako. Dovoljno govori i sto su proizvodjaci na kucistima ostavili rupe za srafove tako da mozes da okrenes napajanje na obe strane.


@stefkoss

Stavi kako god ti lakse, nijanse su u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Interesantno, ovaj moj Chieftec u full load izbacuje mlak vazduh, moracu da probam kad imam vremena da ga montiram tako da vidim kakva ce biti situacija.

Ipak je SS kvalitetniji, a i ovaj Chiefec je pravljen da bude silent.
 
Mislim da neces videti razliku, sem sto neces morati da cistis PSU filter toliko cesto.
 
U suterenu sam pa ima malo vise prasine nego inace, recimo jednom nedeljno rukom pokupim prasinu sa filtera i jednom u par meseci izduvam kompresorom komp, ukljucujuci i napajanje.

Filter(isti kao na BW i Cyclopsu) je gust, dobro skuplja prasinu, iz samog napajanja gotovo nista ne izlazi, za razliku od CPU hladnjaka iz kog izlazi dobra kolicina.

Edit:

Hvala @Ostoja
 
Poslednja izmena:
Razlika 8 stepeni u napajanju ako je PSU okrenut na dole sa PSU Shroudom?
0fa1d4b40e9d019af3a5d57ee11ac93b.jpg
Svakako cu probati, nemam nista sa cim bi merio temperaturu, tako da ce biti subjektivno, u istom danu cu stresirati cpu+gpu sa napajanjem okrenutim na dole i na gore, pa cu napisati na ovoj temi.
 
Poslednja izmena:
Pa razumljivo je, ako je unutrašnja temperatura u kućištu bila oko 42 stepena, a temeperatura u sobi oko 25. Hladi napajanje 15 stepeni tolpijim vazduhom kad uvlači iz kućišta.
 
Simpatican test, smeta mi samo sto nisu naveli koliko ventilatora je u kucistu kao "izduv" a koliko kao "usis", mada jesu spomenuli da su im fiksirali brzine da ne uticu na test. Video sam da ima bar po jedan napred i nazad.
U prvom kucistu mi se cini da onaj Cors ne moze da dise kad je ventilator u kucistu jer je shroud preblizu, manje vise knap ulazi mrezica ventilatora na lim (na ~2:30). I tu je razlika 8 stepeni.
U Fractal kucistu je 4, ali bez shroud-a.
Samo mi nije jasno kako su dobili u testu u fractalu I sa R9 390 da je veca temperatura napajanja kad usisava sa poda, nije mi logicno :).
 
Zato sto vent uvlaci vazduh u napajanje bez ikakvog filtera?
To je svakako indirektno filtriran vazduh od strane gornjih/prednjih filtera.

Mnogo je veci protok vazduha tako, a sav topao vazduh od graficke ide pozadi pa ne pravi problem.

Kad sam koristio FX na 4.2GHz i stock hladnjakom, sklonim gornji filter automatski se prepolovi buka od stock hladnjaka :D
 
Poslednja izmena:
I dalje mi nema logike jer je temperatura u kucistu veca od temperature ispod kucista :).
 
Zato sto vent uvlaci vazduh u napajanje bez ikakvog filtera?
To je svakako indirektno filtriran vazduh od strane gornjih/prednjih filtera.

Mnogo je veci protok vazduha tako, a sav topao vazduh od graficke ide pozadi pa ne pravi problem.

Kad sam koristio FX na 4.2GHz i stock hladnjakom, sklonim gornji filter automatski se prepolovi buka od stock hladnjaka :D
Samo si skinuo gornji filter?
 
Da, ali tad su gornji ventovi kod mene sluzili za intake, jer inace ne bih mogao da klokujem procesor na stock hladnjaku :D
 
Imam sledece pitanje.
Naime,kada je upaljen svetli plava lampica pored power dugmeta, sto je valjda ok.
Ali blinka s vremena na vreme i crvena. Dali je to ok?
 
Ok je, crvena pokazuje da HDD ili SSD nešto radi u tom trenutku.
 
To ako blinka, znaci da zle sile u tim trenucima pokusavaju da zaposednu tvoj racunar, ne bih stajao blizu njega tada.
.
.
.
.
Sala mala, to je HDD lampica koja blinka kad je HDD pod opterecenjem, po meni nema neku posebnu korist.
Ako te nervira mozes da otkacis sa ploce njene kablove. Ne secam se sad koliko ih ima i da li je to standardno, uglavnom svaki kablic koji je povezan sa tom lampicom ima na sebi "HD led", "HDD led"..
 
Poslednja izmena:
Sala mala, to je HDD lampica koja blinka kad je HDD pod opterecenjem, po meni nema neku posebnu korist.

Probaj da ga resetujes bas u trenutku kad sija HDD lampica, pa da vidis koliko je nepotrebna :D.
Izbegavati nasilno gasenje, resetovanje, sta god dok HDD ima neku aktivnost, obicno zbog toga dodje do korupcije fajl sistema. Nekad bezazleno, nekad slupa sistem (retko).
 
i sta ste odlucili na kraju? da kuler od napajanja uvlaci vazduh iz kucista ili da uvlaci odozdo?

kako najbolje da stavim dve 12ice? kontao sam da ovaj odozgo uvlaci i duva u cpu i graficku, a na front da stavim skroz dole jedan da izbacuje vazduh. u planu je da radi tako 00-24h
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno