Šta je novo?

Cudan problem sa RAM memorijom, DDR3

Brushalter

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.03.2017
Poruke
42
Poena
5
Ploca Biostar TA890GXB HD, procesor Phenom 2 X4

Ram moduli su identicni ali od razlicitog proizvodjaca (po 2GB, 1600, DDR3), jedna je neka kvalitetnija GEIL (mrzi me da gledam specs) a druga neki kinez ubi boze sa istim specifikacijama

SVAKI put kada izvadim struju iz napajanja ili nestane struje (srbija), ili slicno (sad sam zbog temperatura cistio procesor i kuler i stavljao novu termalnu), ova GEIL prestane da radi, dakle ne podize mi ploca BIOS dok ne izvadim GEIL iz maticne i nema sile da upali.

ostavim je da se ladi 2-3 dana, vratim je u komp i opet imam 2x2GB normalno i GEIL nastavi da radi i sve super

What gives i sta mogu da uradim po tom pitanju ? Ne treba mi jaci kompjuter jer Phenom i posle 4-5 godina kida za stvari koje meni trebaju (2d Grafika i crtanje) a igre sam odavno batalio i stvarno ne bih upgrade a sto se tice windows 7 i svih potreba 4 GB je idealno, sa 2 GB se vec vidi da stuca (ne mogu da otvorim 2 Adobe programa sa sadrzajem odjednom a da lepo radi)
 
Da li se desava iskljucivo kad PC ostane bez struje, a sve dok je normalno pod naponom radi?

Da li si probao da im menjas mesta, da li si uradio poslednji bios za plocu i da li si oba modula imao od pocetka ili si i koji naknadno uzeo?
 
naknadno dodao kineza

desava se kada napajanje ostane bez struje duze od 10-15 minuta (ovde kod mene cesto nestane struje na minut i onda se ne desava)

probao da menjam mesta - ova Biostar ploca ima dva bela i dva crvena slota, crveni su iskljucivo za bonus memorije, prvo se popunjavaju beli slotovi te mu fakticki dodje kao da ima 1 i 2 slot. Bilo gde ako ubodem GEIL nakon tog nestanka struje, bios se ne podize (sve proradi, kuleri, ploca upali LED, vidi se i LED na dugmetu kucista) samo nece da se podigne

Ako li probam crvene slotove (eksperimentiso sam iako pise u uputstvu da se ne popunjavaju pre belih) e onda pisti kod za "neispravan ram", inace ovako ne pisti kad ubaguje GEIL

BIOS jeste poslednji (update je tipa, 2012ta)

cudna stvar je sto istog dana nece da proradi - a imalo bi smisla da je istog dana, jer bi se do tad RAM razmagnetisao u slucaju da je popunjavanje istog problem. Tek ako sistem radi bez tog shtapa par dana, onda mozes da ga vratis nazad i da ponovo proradi

Najmanji mi je problem da uzmem drugu ram memoriju istih specifikacija nego bih voleo da znam razlog, ubi me radoznalost :)
 
Najmanji mi je problem da uzmem drugu ram memoriju istih specifikacija nego bih voleo da znam razlog, ubi me radoznalost :)

Kod mene su 2 razlicita modula (vidi u moja masina) i sve radi godinama besprekorno.

Najbezbolnije ti je da sa nekim drugarom zamenis ram module da probas kod tebe ili jos bolje zamenis taj na koji sumnjas sa njim na par dana da vidis kako ce da se ponasa, najmanji problem je da uzmes novi ram, a sta ako je problem u ploci, ovako bi znao ako zabode kod njega, ram je, ali ako se desi da kod tebe nece, moze da bude problem u ploci.
 
Nazad
Vrh Dno