Šta je novo?

Corsair H100i V2 vs Noctua NH-D15

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,023
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec me boli glava :d Iskreno treba mi pomoc. Uzeo bi H100i V2 ali uplasih se ovde po internetu o curenju vodenih hladjenja :d Doduse nista nisam nasao za odredjeni model (H100i V2) ali opet bih zeleo ovde da pitam da li ima neko ovo vodeno hladnjenje i kakvo je? Znam da se Noctua macuje sa ovim ( i da je baja u vazdusnom hladjenju) ali opet izgled je izgled premda nisam voljan da mi curi voda... Ko moze neka pomogne :D u ovom slucaju iskustva i misljenja pa ja kako prelomim prelomio :)

Evo i slike ako neko ne zna o cemu je rec

42451498_5898dd63597b65-0494226320160901_214510.jpg
42451498_5898dd643600f0-2885625520160905_122609.jpg

NH-D15-10b.png
nh_d15_4.jpg
 
Poslednja izmena:
Brate. Ne da ce da ti iscuri, nego ce svaka kap da se iscedi i sve ce da ti se razlije po maticnoj ploci, grafickoj kartici, isprskace i hard diskove i a doci ce i do napajanja.
Od kratkog spoja posto je voda provodnik kompjuter ce da ti eksplodira. Da li si spreman na to?

A sad baci oko na setup i slike :

https://forum.benchmark.rs/showthre...ero-Gaming-setup-Test-stabilnosti-i-rezultati

Vodeno bar kada je rec o tim kombo all in one sistemima je bolje zbog estetike.
Od modela do modela zavisi kakav je kapacitet. Uglavnom su u klasi najboljih vazdusnih cooler-a ali naravno ima i onih koji ih
premasuju sa osetnijom razlikom.
 
Brate. Ne da ce da ti iscuri, nego ce svaka kap da se iscedi i sve ce da ti se razlije po maticnoj ploci, grafickoj kartici, isprskace i hard diskove i a doci ce i do napajanja.
Od kratkog spoja posto je voda provodnik kompjuter ce da ti eksplodira. Da li si spreman na to?

A sad baci oko na setup i slike :

https://forum.benchmark.rs/showthre...ero-Gaming-setup-Test-stabilnosti-i-rezultati

Vodeno bar kada je rec o tim kombo all in one sistemima je bolje zbog estetike.
Od modela do modela zavisi kakav je kapacitet. Uglavnom su u klasi najboljih vazdusnih cooler-a ali naravno ima i onih koji ih
premasuju sa osetnijom razlikom.

Aaa brate mili ne moras bas tako da me spustas :D Realno ne znam. I ja sam za tu opciju ali opet plasim se i zato trazim pomoc. Build ti je vrh <3 :) Ali opet nisam dobio konkretan odgovor :D Postavio sam isto slike od builda prethodnog vlasnika... Bolest ali de znam... xD
 
Nisam te spustao vec je sve to bio sarkazam. Ne znam ko ti je napunio glavu da sistemi cure, prave probleme i sl.
Normalno je da se to desi ali takvi slucajevi su bas ako si baksuz tj. u prevodu veoma mali procenat.

Ne znam sta zelis konkretno da ti kazem? Stvar je izbora. Da li ti se vise svidja estetika ili zelis da se mlatis sa tim budzevinama od hladnjaka.
Ja licno ne volim te vazdusne hladnjake od kilo i pol. Ne volim guzvu u kucistu.

Vodeno hladjenje je ok, solidno hladi koliko moze dobro da hladi AIO. Ja imam custom vodeno na drugoj masini pa je za mene to totalno druga perspektiva.
Ako ti se svidja uzmi. Jedino sto bi mozda bio problem, ventilatori hoce da prozuje posle izvesnog vremena jer nisu nekog posebnog kvaliteta. E sad, i to je individualno, desava se a mozda
se tebi ne desi a svakako mogu da se promene po zelji.
 

Gledam sad ovo ali dobro to je "prostiji" model tj princip kako je povezano sve na pumpu. U samom startu sam heto da uzmem h100i v2 i onda krece to curkanje po internetu tj op op pa naletim na to i na silne rasprave... I gledam i ne znam sta da mislim, koji potez da napravim. :d Imam dobre komponete i ne bih bas da ih bacim :D Isto tako gledam i onu grdosiju ali mi se ne svidja, premda doduse dobro se nosi sa temp. za vazdusno hladnjenje ( da leko od dobrog vec odlicno). U svakom slucaju treba mi upgrade sa 212Evo i ne znam da li da ostanem na vazduhu ili da idem na vodu posle ovih curkanja i sl... :D
 
Ja licno ne ih isao na AIO vodena. Moje misljenje je da im je jedina prednost to sto se lakse montiraju i sto nece da prave problem oko visine RAM modula. Pouzdanost i tisina su na strani vazdusnih kulera, dok su najbolji vazdusni tek malo slabiji od najboljih AIO vodenih resenja. Mozda Noctua ne pravi lepe kulere, ali su im performanse sjajne! Kome treba lepo i dobro, tu je BeQuiet, a ima i ostalih brendova, sve je stvar ukusa.
 
Postojijoš više horor priča o tim ogromnim vazdušnim hladnjacima, od savijanja i čak lomljenih ploča do kratkog spoja sa sa grafičkim kartama.
 
Meni se cini da ti nisi za ovaj poduhvat. Cim je tolika doza straha prisutna bolje je da se ne upustas na sledeci level.
Niko ne treba da te ubedjuje niti savetuje, to jednostavno sam odlucis sta hoces i kraj price.

Klip koji si okacio je banalan. Spalo crevo sa pumpe. Ako se toliko bojis onda uzmi vezice pa dodatno sve zategni.

Imam vodeno hladjenje preko 10 godina sam korisnik istih, da sam tako pristupao na nacin kakav ti zauzimas stav nikada ne bih zakoracio na sledeci napredniji level.

Pricas o komponentama, ja sam recimo moju plocu svojevremeno platio 450 evra. Samo plocu..

Evo ni ova druga konfiguracija nije za potcenjivanje. Mnogi imaju dobre komponente.

Ako ti to stvara problem, imas taj trip onda je stvar jasna. Ostani na vazdusnim sistemima dok god ne probijes tu psihicku barijeru.
 
Postojijoš više horor priča o tim ogromnim vazdušnim hladnjacima, od savijanja i čak lomljenih ploča do kratkog spoja sa sa grafičkim kartama.

Ne znam ni za jednu situaciju gde je plocu unistio pravilno namontiran kuler. Kako da izazove kratak spoj ako je fiksiran i ne pomera se? To nije slucaj sa vodenim hladjenima koja mogu da izdaju tek tako.
 
Meni se cini da ti nisi za ovaj poduhvat. Cim je tolika doza straha prisutna bolje je da se ne upustas na sledeci level.
Niko ne treba da te ubedjuje niti savetuje, to jednostavno sam odlucis sta hoces i kraj price.

Klip koji si okacio je banalan. Spalo crevo sa pumpe. Ako se toliko bojis onda uzmi vezice pa dodatno sve zategni.

Imam vodeno hladjenje preko 10 godina sam korisnik istih, da sam tako pristupao na nacin kakav ti zauzimas stav nikada ne bih zakoracio na sledeci napredniji level.

Pricas o komponentama, ja sam recimo moju plocu svojevremeno platio 450 evra. Samo plocu..

Evo ni ova druga konfiguracija nije za potcenjivanje. Mnogi imaju dobre komponente.

Ako ti to stvara problem, imas taj trip onda je stvar jasna. Ostani na vazdusnim sistemima dok god ne probijes tu psihicku barijeru.

Ja sam samo pitao za iskustva, nista vise... Da se razumemo imam x99 deluxe 2, nadam se da znas koliko samo ta ploca kosta i ne sumnjam u to, ali isto tako nadam se da razumes zasto uopste to i pitam... Nov sam u toj vodenoj prici ocu samo da znam utiske i sl. Gde god sam gledao neki review uvek je u komentarima ta rasprava. Zato sam i na samom kraju dosao do ideje da pokrenem ovde ovu temu ali izgleda da vas vataju zivci :d vise nego mene (ajd da kazemo neki prisutni strah xD)
 
To što ti nenaš ne znači ništa. Ti veliki i debeli hladnjaci traže ogroman pritisak na socket i ploču.
 
Nema poente imuzimati vodeno koje je isto ili losije od vazdusnog.
Ako hoces, onda uzmi neko nadrkano koje ce davati barem 20% nize temperature od d15.
H100i daje iste ili malcice losije termalne rezultate od d15ice, a 50% je bucniji.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
U svakom slucaju sta god uzeo, sve je upgrade za hyper evo 212 :)
 
Ja sam samo pitao za iskustva, nista vise... Da se razumemo imam x99 deluxe 2, nadam se da znas koliko samo ta ploca kosta i ne sumnjam u to, ali isto tako nadam se da razumes zasto uopste to i pitam... Nov sam u toj vodenoj prici ocu samo da znam utiske i sl. Gde god sam gledao neki review uvek je u komentarima ta rasprava. Zato sam i na samom kraju dosao do ideje da pokrenem ovde ovu temu ali izgleda da vas vataju zivci :d vise nego mene (ajd da kazemo neki prisutni strah xD)

Pa rekao sam ti da je hladjenje sasvim ok za casual namenu. Za nesto dosta ozbiljnije mora custom loop.
Evo ovako, idemo preciznije. Ako zelis da imas slicne ili bolje performanse kao najbolji vazdusni hladnjaci a da pri tom imas privilegiju da u kucistu imas red i dovoljno prostora,
dakle da estetika dodje do izrazaja onda idi na AIO. Ako se pak dvoumis jer se plasis (a plasis se i to debelo :d ) onda idi na vazdusno. Ja ne znam koji konkretniji savet da ti dam.
Ostavio sam ti link sa rezultatima, temperaturama, slikama. Sve ti je tu.

Sto se tice ploce, tvoja ploca je negde oko 280 evra i sasvim je ok i razumem tvoju brigu. Nisam te nigde kritikovao ali jesam pokusao da te otreznim.
Opet ponovicu. Hajde da zanemarimo drugi setup i Rampage IV Extreme koju sam platio gore sam vec naveo, evo Maximus VIII Hero me iznela 230 evra.
Da li sam pravio dramu ili sam se cimao sta ce da se desi? Svako ko vec u startu ima predrasude da ce nesto da se desi pa na kraju i ne cudi ako ga maler potera kada stalno o tome misli.

Ja pokusavam da pripitomim tvoja razmisljanja, da malo promenis stav a opet zavisi od tebe i iskljucivo od tebe i tvojih afiniteta. Sta ti odgovara u ovom trenutku, sta ti se svidja.
Kada sa sobom raskrstis vrlo brzo ces dobiti odgovor.

Sto se tice rasprave, malo ljudi uopste ima nekakva iskustva i malo ljudi zaista poznaje materiju dobro. Mnogo njih ima koji jednostavno troluju iz ubedjenja da je nesto tako zato sto to njima ne odgovara.
Ako ces da se cimas na svaki komentar onda nikada neces nista saznati a pogotovu ne iz licnog iskustva jer ce te to odvuci na sasvim pogresnu stranu.

Pozdrav!
 
Pa rekao sam ti da je hladjenje sasvim ok za casual namenu. Za nesto dosta ozbiljnije mora custom loop.
Evo ovako, idemo preciznije. Ako zelis da imas slicne ili bolje performanse kao najbolji vazdusni hladnjaci a da pri tom imas privilegiju da u kucistu imas red i dovoljno prostora,
dakle da estetika dodje do izrazaja onda idi na AIO. Ako se pak dvoumis jer se plasis (a plasis se i to debelo :d ) onda idi na vazdusno. Ja ne znam koji konkretniji savet da ti dam.
Ostavio sam ti link sa rezultatima, temperaturama, slikama. Sve ti je tu.

Sto se tice ploce, tvoja ploca je negde oko 280 evra i sasvim je ok i razumem tvoju brigu. Nisam te nigde kritikovao ali jesam pokusao da te otreznim.
Opet ponovicu. Hajde da zanemarimo drugi setup i Rampage IV Extreme koju sam platio gore sam vec naveo, evo Maximus VIII Hero me iznela 230 evra.
Da li sam pravio dramu ili sam se cimao sta ce da se desi? Svako ko vec u startu ima predrasude da ce nesto da se desi pa na kraju i ne cudi ako ga maler potera kada stalno o tome misli.

Ja pokusavam da pripitomim tvoja razmisljanja, da malo promenis stav a opet zavisi od tebe i iskljucivo od tebe i tvojih afiniteta. Sta ti odgovara u ovom trenutku, sta ti se svidja.
Kada sa sobom raskrstis vrlo brzo ces dobiti odgovor.

Sto se tice rasprave, malo ljudi uopste ima nekakva iskustva i malo ljudi zaista poznaje materiju dobro. Mnogo njih ima koji jednostavno troluju iz ubedjenja da je nesto tako zato sto to njima ne odgovara.
Ako ces da se cimas na svaki komentar onda nikada neces nista saznati a pogotovu ne iz licnog iskustva jer ce te to odvuci na sasvim pogresnu stranu.

Pozdrav!

E takav odgovor sam trazio :D i to se ceni :)

Ja pokusavam da pripitomim tvoja razmisljanja

krastavac teska sam ja zivotinja po pitanju tih stvari xD :d

Mislim da cu picim na AIO :)
 
ako ti ista znaci, ja imam H100i GTX koji radi godinu dana bez ikakvih problema. montirao sam ekwb vardare i do sad ih ni jednom nisam cuo... istina, ne opterecujem se temperaturama niti klokovanjem, bitna mi je tisina i sve je podeseno na auto... kuciste mi je pored glave i sve je uglavljeno unutra. bio sam po malo u dilemi kao i ti ali su jednostavno ogromni vazdusni hladnjaci i neprakticni za ciscenje... sta znam, ja bih opet isao na aio vodeno da opet sastavljam masinu...
imao sam davno noctuu nhd-14.
 
Poslednja izmena:
Ako ti buka ne predstavlja problem, corsair. Ako ti je presudno da bude tih komp -> noctua NH-D15/Cryorig R1 Ultimate/Bequiet DarkRock 3/Phanteks TC-PE-14 itd...
 
Taj Corsair daje losije rezultate od d15, zato mislim da prosto treba da uzmes jace vodeno, ako si se vec nalozio na vodu :) Ovako ces samo dobiti vecu buku i vodu u kompu.
Ako vec rokas vodu, onda uradi tako da znas zasto si je stavio, ovako mi je suludo.

Ja sam hteo da uzmem h115i, pa kada sam skontao da mi treba prevelika voltaza(van moje zamisljene komfor zone) za jaci klok, uzeo sam dosta tisi d15 i ako je slabiji od h115i.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Taj Corsair daje losije rezultate od d15, zato mislim da prosto treba da uzmes jace vodeno, ako si se vec nalozio na vodu :) Ovako ces samo dobiti vecu buku i vodu u kompu.
Ako vec rokas vodu, onda uradi tako da znas zasto si je stavio, ovako mi je suludo.

Ja sam hteo da uzmem h115i, pa kada sam skontao da mi treba prevelika voltaza(van moje zamisljene komfor zone) za jaci klok, uzeo sam dosta tisi d15 i ako je slabiji od h115i.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Stavio bi ja h115i da imam gde da stavim 280mm u cm 693. Ne znam da li ima neko bolje AIO od 240mm od h100i v2?

Ako ti buka ne predstavlja problem, corsair. Ako ti je presudno da bude tih komp -> noctua NH-D15/Cryorig R1 Ultimate/Bequiet DarkRock 3/Phanteks TC-PE-14 itd...

Ne predstavlja problem, neka daje malo znake zivota :d
 
Posto verovatno nisi nikad, kao ja npr. koristio vodeno hladjenje, onda bi isao nje njega, barem neostvarenu zelju da ispunim. :)
 
Ako si vec zapeo za vodeno, uzeo bih Thermaltake Water 3.0, videh da se montira na 240mm.
6e60c4d5406b037f7e816dd7bcb5c12b.jpg
da678f500c53ff1f7e6fa8969edb9ae2.jpg


Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Hmm nez, nekako mi se najvise svidja Corsair bez obzira sto je bucniji
 
Narucio h100i v2 kod madjara. Nek mi je bog u pomoci :d Hvala svima u temi na savetima :)
 
Ne znam sta da ti kazem da li si gleda po netu to hladjene snimci koliko hoces od pumpe kako zuji. Mozda ces ti imati srece.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja naprimer necu vodeno. Razmisljao sam se ali nema sanse. Jeste estetski lepse i to mi je jedini plus i nista vise. Tisina i temperature su mi jedini faktori koji me zanimaju a obzirom da vodeno ne moze da bude tise i ne daje ni manje temp radije cu kupiti kilo bakra i aluminijuma. To je logika kojom se vodim.
 
Ja imam dva vodena jedno Seidon 120V na drugom PC-ijui na mom Nepton 280L i sasvim sam zadovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno