Šta je novo?

Corsair H100i V2 vs Noctua NH-D15

dule020

Slavan
Učlanjen(a)
11.10.2013
Poruke
1,025
Poena
245
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7800X3D i H100i V2
Matična ploča
ASUS ROG Crosshair X670E HERO
RAM
2x16GB CL30 G.Skill 6000MHz
GPU
Asus Strix 3080 White V2 LHR
Storage
SSD: 250GB 850Evo M2: 1TB 970Evo M2: 2TB 980Pro
Zvuk
Logitech G633
PSU
Corsair RMi 1000
Kućište
CoolerMaster H500P
Monitor
LG 34UC79G 21:9 2560x1080 144Hz
Miš & tastatura
Logitech G502 i G815
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pristup internetu
  1. Optički internet
Vec me boli glava :d Iskreno treba mi pomoc. Uzeo bi H100i V2 ali uplasih se ovde po internetu o curenju vodenih hladjenja :d Doduse nista nisam nasao za odredjeni model (H100i V2) ali opet bih zeleo ovde da pitam da li ima neko ovo vodeno hladnjenje i kakvo je? Znam da se Noctua macuje sa ovim ( i da je baja u vazdusnom hladjenju) ali opet izgled je izgled premda nisam voljan da mi curi voda... Ko moze neka pomogne :D u ovom slucaju iskustva i misljenja pa ja kako prelomim prelomio :)

Evo i slike ako neko ne zna o cemu je rec

42451498_5898dd63597b65-0494226320160901_214510.jpg
42451498_5898dd643600f0-2885625520160905_122609.jpg

NH-D15-10b.png
nh_d15_4.jpg
 
Poslednja izmena:
Najjace mi od svega sto u bios-u stoji da pumpa radi na 1450rmp dok u Corsair Linku 1900 rmp. I jos jaca fora kad stavim Perfomance rezim onda pise 2800~2900rmp a u Aidi stoji isto 1400rmp tj uopste nikakva promena se ne desava :d Nez stvarno kojoj aplikaciji da verujem. Premda u bios-u stoji da fura sve na 100% bez obzira na temp i pise da je 1400rmp
 
Pa onda bi na Noctui imao 45c :)

Slazem se da je ogroman D15, ali vredi cimanja :)

Nije bas da se ne cuje na 100%, cak ni u mom CM Cosmos kucistu, ali se pored graficke recimo ne cuje :)
Meni recimo ne hladi bas tako dobro 6700k, ali je to do mog procesora :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
taman sam pohvalio pre neki dan svoj h100i gtx i vrisnu mi pumpa izgleda. docekalo me obavestenje za cpu fan fail i za pola minuta u biosu je nagurao do 70c. porucio sam dark rock 3 koji mi deluje kao kul resenje i najlepsi mi je od svih. ne verujem da bi ikako stao dark rock pro 3 a i koliko sam video po testovima daje svega 2c nize temperature tako da se ne isplati.
u svakom slucaju me nikakva voda vise nece videti...
 
Boljka AIO pumpi :)
 
ma iskreno nisam nesto ni bio odusevljen sto drzim neku vodu u kompu :)
ajd da priupitam ovde, zna li neko da li mogu da montiram 12-icu vardara umesto ovog fabrickog be quiet posto ne znam kakav je?
 
saznao sam da mogu da se namontiraju 12-ice i kuler dolazi sa kacenjem za drugi vent tako da je odlican deal :)
 
ma iskreno nisam nesto ni bio odusevljen sto drzim neku vodu u kompu :)
ajd da priupitam ovde, zna li neko da li mogu da montiram 12-icu vardara umesto ovog fabrickog be quiet posto ne znam kakav je?

be quiet ventovi su odlicni, primarno im je da su tihi, pritisak i protok im nisu prioritet ali tihi su. Istestiraj prvo pa vidi da li ti odgovara, realno drugi vent ti ne treba po om misljenju. Meni su bequiet ventovi najbolja investicija. :)
 
hvala na odgovoru, nisam znao nista o njima ali nisam ni mislio da su losi.
nisam nikada imao problem sa bukom ali gledam da sto bolje ohladim masinu jer je mala pa sam zato razmisljao mozda o dva vardara da sto vise guraju i izbacuju sve napolje.
kuler stize za 4-5 dana pa me bas zanima kakav je :)
 
taman sam pohvalio pre neki dan svoj h100i gtx i vrisnu mi pumpa izgleda. docekalo me obavestenje za cpu fan fail i za pola minuta u biosu je nagurao do 70c. porucio sam dark rock 3 koji mi deluje kao kul resenje i najlepsi mi je od svih. ne verujem da bi ikako stao dark rock pro 3 a i koliko sam video po testovima daje svega 2c nize temperature tako da se ne isplati.
u svakom slucaju me nikakva voda vise nece videti...

Koliko si imao h100i gtx? Meni su nudili gtx za 10e jeftinije i nisam hteo da uzmem vec sam cekao v2... Kazu da v2 ima poboljsanja sva neophodna sto nije imao gtx oko pumpe

Boljka AIO pumpi :)
E znas nesto ti Erice u vezi ovih obrtaja sto imam sa pumpom... Nez da li radi dobro tj da li je tako dobro i koliko je tacno
 
Poslednja izmena:
E krastavac, bas mi je zao zbog kvara :S:
To je jedan od razloga zasto preferiram vazdusno hladjenje, nema sta da rikne. BTW, meni juce stigla Noctua. Krmaca, ogroman cooler, ludilo kako hladi.
Super je dark rock 3. Meni je onaj poklopac doduse ruzan ali lep je u crnoj boji. Ventilatori su jako tihi. Realno dobices isto kao da si uzeo noctuu i smanjio malo brzinu.
Obzirom da ga nikada necu gledati u zatvorenom kucistu isao sam na noctua varijantu, oni su mi uvek top kvalitet. Sluzice te dark rock jako lepo ;)
E da, neces imati potrebu da menjas vent.
Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@dule020
imao sam ga godinu i par meseci, odlicno je radilo, nisam nista podesavao, sve je bilo na auto... kad sam ga uzimao jos nije izasao v2 a bekako gotivim cors. nisam ni ja odusevljen aio resenjima ali imam mini itx kuciste pa sam ga odabrao zbog prostora. nadam se da ce ovaj dark rock 3 stati bez problema posto ploca ima ove svoje karakondzule...

[SAJ]ber Kurajber
ma nema veze, nisam se nesto puno ni smorio, taman da izbacim tu vodu i rizik od curenja... imao sam odavno nh-d14 ali je bas agli i ogromna je tako da sam bez nesto puno razmisljanja porucio ovaj dark rock 3. verujem da ce biti sasvim dovoljan za masinu. nisam nista oc-ovao, samo mi je cpu malo nategnut da radi na 4GHz i memorija na deklarisanih 2666 tako da se nadam da sam zavrsio sa tim.
javljam u utorak kad stigne hladnjak da li je stao i ima li promena u odnosu na ubogi h100i gtx...
 
Vardari su odlicni ventilatori, imaju fenomenalan protok vazduha, medjutim kod mene na radijatorima su pravili zujanje sto me je nerviralo, pa sam na kraju presao na Corsair.
 
meni su vardari najbolji ventovi koje sam imao i probacu svakako da nakacim dva komada da ih isprobam. imam dve 12-ice i jednu 14-icu da izduvava, cini mi se da su svi F2 modeli. noctue su isto odlicne ali iako se ne bi videle u kucistu gadne su mi samo sto znam da su takve unutra.
 
Vodite racuna da sada prave ventilatore za sto veci protok i za guranje kroz hladnjak... lopatice im nisu iste. Te izmene su i pravljene da ne bi zujali i zvrcali kad potiskuju vazduh kroz rebra hladnjaka ...
Vodite racuna o tome, Noctua barem vodi...
 
Jok ja, izbegavam AIO kad god mogu :D

Lele :d Sad mi sve jasno :D. Izgleda da cu da pordajem ovo moje vodeno sto je tek stiglo (al ozb) jer prelazim na AMD tj ne mojom voljom vec dobio i sad ne mogu da montiram ovo cudo XD
 
Medjutim rece Erik011 negde ovde na forumu da su Corsair ML120 odlicni ventilatori, i mogu samo da potvrdim da su zaista sjajni, izuzetno su necujni i pri vecem brojem obrtaja. Zaista ljudi sva preporuka ako nekog zanima.
 
Jasta, ja sam zamenio Vardarce, koje obozavam, ML-ovima. Uglavnom zbog tise operacije, performanse su jako blizu.

@Nenad
Nema na cemu :) Kolko ti bese skinu stepeni stavljanjem Vardara umesto onih plavih LED ?
 
meni su vardari najbolji ventovi koje sam imao i probacu svakako da nakacim dva komada da ih isprobam. imam dve 12-ice i jednu 14-icu da izduvava, cini mi se da su svi F2 modeli. noctue su isto odlicne ali iako se ne bi videle u kucistu gadne su mi samo sto znam da su takve unutra.
Ogavna kombinacija boja. Obe boje su gadne ali ventilatori su im bruka. Prave industrijske ventilatore u crnoj boji a ove nece da promene a prodaja bi im se duplirala bez problema.

Vodite racuna da sada prave ventilatore za sto veci protok i za guranje kroz hladnjak... lopatice im nisu iste. Te izmene su i pravljene da ne bi zujali i zvrcali kad potiskuju vazduh kroz rebra hladnjaka ...
Vodite racuna o tome, Noctua barem vodi...
Ovo je istina. Prave novu seriju ventilatora, univerzalnu. Imaju i bolji protok i veci potisak od dosadasnjih, to jedva cekam da izadje da probam.
 
stigao mi upravo dark rock 3 i ne moze da stane od ovih karakondzula na ploci, tj. kace heatpipeovi zvucnu i ovu dodatnu naponsku... nemam pojma sta da radim, svi vazdusni kuleri imaju to a voda mi se nikako ne uzima :wall:
 
macho rev.B staje bez problema, prolimatech megahalem isto. Cryorig H7 mozda. Plus sta god je na linkuispod, alpenfohn neki izgleda.
https://pbs.twimg.com/media/C4GM-uBVUAEioId.jpg

02-measurements_top_down.jpg


http://techreport.com/review/29637/asus-rog-maximus-viii-impact-motherboard-reviewed

Ima na linku i mere visina/dubine komponenti.
 
Poslednja izmena:
hvala ti, sve sam ja to kao gledao pre kupovine ali nigde nisam nasao kuda idu heatpype-ovi koji prave problem, tj. kace zvucnu i ovu daughterboard...
do sad sam gledao cryorig C1 koji mi je ok i provereno staje pa cu verovatno njega. jedino sto moram da cekam skoro do kraja avgusta a bas mi treba pc za nesto... skroz sam se smorio...
 
hvala ljudi, videcu sta mogu sada da nadjem da osposobim komp i ne cekam kraj avgusta...
 
http://www.overclock.net/t/1592008/air-cooler-clearance-for-maximus-viii-impact/20

Macho Rev.B ima kod madjara.

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/71014-asus-maximus-viii-impact-review-5.html

a ova druga slika sa hardwarecanucks linka je jedina slika gde sam video (od prolimatech megahalem-a) da se vidi kako clearuje zvucnu neki cooler veliki.

03-measurements_side_on.jpg


Na ovu slika sam mislio za dubinu, za vecinu coolera ima product sheet ili sta vec gde stoje razmere oko pipe-ova, pa mozes eventualno da procenis radaljine same.
 
Poslednja izmena:
hvala druze, nasao sam danas megahalema i stao je knap na plocu, cak skoro pa dodiruje ovu daughterboard. sad treba da sve to vratim u kuciste pa se nadam da ce biti sve u redu. nisam ocekivao da cu da se namucim ovoliko ali to je cena kada nesto nije standardnih dimenzija...
 
Nazad
Vrh Dno