Šta je novo?

koji monitor da kupim?

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
pre nekog vremena sam presao sa lcd kocke 17 na led wide 18.5 inca i nisam zadovoljan. losa su mi slova,pikselovana su,sve je lose. prodacu ovo djubre,a vi mi preporucite,ne znam sta da kupim a da bude dobro. na ovom monitoru imam neki screen tearing dok igram dotu 2,ne znam zasto,ali kao da ima veze s tim sto ovaj podrzava max 75hz. hocu monitor koji moze da radi na 85hz stabilno,koji podrzava to osvezavanje. i da nije manji od 22 inca. da mi bude fluidna slika,da nema osecaja da je trom i da koci. kako god okrenes,polovan cu uzeti i ne bih dao vise od 5.000din,mozda i 6k. hvala,pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Ljudi! Ovde se misli na brzinu panela, tj. sposobnost piksela da se adaptiraju na promene (ono gray-to-gray i sl.) i to se izrazava u vremenskim jedinicama 4-5ms i sl. Neki stariji su imali 15-20ms a ja imam jedan Dell, rekao bih da je 40-50ms (bas je star, 2002. godine) i to je za igre bas lose, ali je OK za office pa i za filmove (za to je bio i namenjen). Refresh rate je vec nesto drugo ali pola sveta se igra na 60Hz i ne zali se. On ocigledno ima problem sa sporoscu panela.
Pa upravo sam to rekao iznad tebe, to se zove response time.


Nislija, moguce da se kod tebe smanji response time sa povecanjem hercaze, nije nemoguce, a na 60Hz ne mozes osetiti da ti ista secka, a pogotovo ne Windows.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Samo nemoj da uzmes onaj koji si linkovao, nego gledaj da bude 1920x1080p :d
 
Curved monitori se uzimaju na 30+ inca.
 
Nema svrhu uzimati, zakrivljeni ekrani sluze da ti olaksaju kad gledas u veliku dijagonalu iz bliza.

24" nije velika dijagonala.
 
Mhm dobro, dobro.. Onda ne znam sta bi mogao da uzmem.. Gledao sam pored ovih i Dell E2417H, ali je njemu odziv 8ms.. Budzet mi je oko 24k, a svidja mi se ovaj gore samsung serija s sto sam napisao.. Mislio sam za promenu da uzmem zakrivljeni i obavezno da bude 24inca, do sada sam koristio 22inca full hd..
 
Ako imas AMD grafiku koja podrzava FreeSync, monitor iz mog potpisa ti ima 75Hz+IPS+FreeSync, best buy definitivno, naravno ako mozes da predjes preko probijanja i glow-a od kojih pate IPS monitori.
 
Koliko si platio monitor?
 
Ne vredi pricati, stvarno.

Prelistao sam oglase, gomila FullHD monitora za taj novac..

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
čovek ne voli da pita. zna najbolje.
 
ma pusti tu rezoluciju...tih 2 ms i opcija za overdrive mi vise vrede u igri. kad podesim na 5,smanjuje mi "ghosting" i tacno se oseca kako bolje radi. ghosting vazi samo dok pomeras kameru,znaci u pokretu se oseca.
 
e, ako se oseća...
 
U planu je kupovina Dell Ultra Sharp U2412M monitora pa bih voleo čuti šta imate da mi kažete o njemu i njegovim karakteristikama, odnos cena kvalitet... Inače služio bi za grafičke programe od ArchiCad-a do Maya
 
Nazad
Vrh Dno