Šta je novo?

Apple iPad 9.7 2017 vs Samsung Galaxy Tab S2 9.7

pietronni

Cenjen
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruke
33
Poena
159
Potreban mi je tablet u prvom redu za citanje stripova i uopste multimediju ali citanje je prioritet svakako.

Vec par godina imam Asus memo pad HD7 i njim sam zadovoljan ali polako pocinje da me nervira sto vece fajlove 400-500mb npr.u cbr ili pdf formatu ili otvara jako sporo ili nece da otvori uopste zbog male memorije od 1GB.

Vise naginjem iPadu jer do sada nisam imao nijedan Apple uredjaj al mi se cini da ni ovaj Galaxy Tab S2 nije los a otprilike kostaju isto.

Najradije bih uzeo iPad Pro 10.5" i da budem miran nekoliko godina ali mi je 600 i kusur evra malo mnogo za sekundarni uredjaj.

Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
Od ta dva bih uzeo onaj koji manje košta. Pa nek je razlika u cenu i 5-10€, što davati ako ne moraš!?
Pa razlika u ceni je 10 evra sto je smesno kad vec dajem 300 i kusur evra za tablet.
Ideja je dobiti best bang for the bucks, zato sam i otvorio temu,da se javi neko ko ima jedan ili drugi uredjaj i prenese iskustva iz prve ruke.[emoji2]

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
imam ipad, asus memopad 7, ali nemam iskustva sa tim 10" android tabletima...

što se tiče ipada, fantastičan ekran, baterija 10 sati čitanja bez problema, i neke stvari koje možda već i znaš...hendlovanje fajlova može da bude smorno jer ne možeš kao na androidu da napuniš fajlove na memoriju ili karticu i posle otvaraš gde hoćeš...sve to mora drugačije...nije nepremostiv problem ali eto, ume da smara...ima programa koji preko wifi šalju fajlove na ipad, ali sve je to dodatno zezanje...meni je olakšano jer imam qnap nas pa preko qnap aplikacije ubacujem u ipad šta god hoću od fajlova sa nas...ako hoćeš nešto direktno sa ipada da daunloduješ i tu ćeš imati problem zbog nedostatka file menadžera pa i to mora okolo naokolo...i da, da bi uopšte koristio ipad moraš da napraviš apple nalog što je dosta komplikovanije nego na androidu gde ubaciš google podatke i voziš...

meni bi recimo značilo da koristim whatsapp i viber na ipadu jer često hoću da nešto šerujem sa nekim nešto zanimljivo ali kad sam poslednji put probao ni jedan ni drugi nisu bili kompatibilni sa ipadom, ne verujem da se u međuvremenu nešto promenilo...na asus tabletu koristim viber već dugo...

u svakom slučaju, kad sam kupovao ipad 3 android tableti od 10" nisu baš bili konkurentni, ali da danas kupujem tablet uzeo bih neki samsung ili sony od 10", ne bih ponovo uzeo ipad, ako ti to nešto znači...
 
Moj ti je savet da ustedis za ipad 2017 cak i ako ce ti biti potrebno vise vremena nego za taj Samsung. Najbolje da probas iz prve ruke po radnjama pa procenis.
 
I ja imam istu dilemu
Na KP Ipad 330 S2 340
Mislim da Ipad nije nikad bio ovoliko konkurentan sa cenom
I sada kuckam sa tab S , ali nekako nam je jedan tab u kuci malo pa razmisljam da uzmem jos jedan.
Ja bih iskreno pre uzeo Ipad ali me muci to sto ni na Iphone nisam uspeo da se naviknem pa sam ga prodao .

Sent from my SM-T700 using Tapatalk
 
Znao sam da je na Ipadu/Iphonu teze koristiti aplikacije tipa Viber ili Instagram, ali da je teze prebacivati ili downloadovati fajlove na njega sa PC-ja u odnosu na android uredjaj stvarno nisam.[emoji33]

U stvari iPad je usao u uzi izbor samo zbog konkurentne cene u odnosu na Galaxy tab jer sam I ja gledao oglase na KP koje je gledao Marinac.

E sad, nije tolko los ni ovaj Galaxy - prednost u odnosu na iPad su amoled ekran, 3gb Rama, bolji odnos iskoriscenosti ekrana, bolja kamera I procesor a mana mu je slabija baterija kao I cinjenica da nisam siguran koliko je prijatan za duze citanje, narocito nocu.

Tek sad nisam pametan,iPad je ovogodisnji model a Samsung iz 2015.

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
Ja sam nedavno bio u sličnoj dilemi. Pisao sam o tome. Meni nije bila opcija kupovina sa KP pa sam na kraju uzeo Samsung Galaxy A 10.1
Tableti koje ti gledaš su bolji, a moje lično mišljenje da je iPad najbolji uređaj od navedenih. Ja sam shvatio da ću više vremena utrositi na iPad opsluživanje nego na korišćenje a i nisam hteo da mi upravo takav, sekundaran uređaj (meni lično) promeni ceo "ekosistem" u kom sam dugo (Android).
 
iPad bez konkurencije za tablete, a to ti kazem kao neko ko uopste nije zaludjen apple uredjajima... Fenomenalna sprava, vredna svaki dinar.
Baterija vrh, ekran vrh (uvece ukljucis Night Shift da ekran isfiltrira plave zrake, kao flux na windowsu npr), brz kao munja. Ja imam Air prve generacije, i dalje kida kao prvog dana.

Ne razmisljaj o Samsung tabletu uopste.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
@Altru, Ducka : Hvala sto ste mi skrenuli paznju na cinjenicu da je jednostavna stvar kao sto je copy-paste fajlova ovde abnormalno zakomplikovana. Kad covek vidi ovo

https://tunesgo.wondershare.com/ipad-transfer/transfer-files-from-pc-to-ipad.html pocne da se pita da li su ti u Apple-u uopste normalni. Meni je ovo minus.

Zatim, na stranu sto su u ovaj ipad nagurali hardver star par godina, ono sa cim imam najveci problem je kvalitet ekrana u odnosu na ranije Ipade:

https://www.laptopmag.com/articles/9-7-inch-ipad-screen-not-laminated Osakatili su ekran da bi novi Ipad bio konkurentan s cenom.

Ispade da je jedina prednost ovog ipada baterija i eventualno bolji kvalitet izrade tj,vise izgleda premijum, mozda je cak i bolje optimizovan na znam, sve ostalo je na strani Galaxy S2 taba:

bolji ekran, mogucnost kastomizacije koja je meni bitna jer volim da se igram, vise memorije tako da sam trenutno skloniji S2 Tabu.

Ostaje mi samo jos da obidjem radnje i pogledam uzivo ove uredjaje.
 
Jedini tablet koji vredi kupiti je iPad, pogotovo sad kad su unapredili totalno korisnicko iskustvo sa iOS 11. Ostali nisu vredni pomena.

Tablet = iPad
 
@Altru, Ducka : Hvala sto ste mi skrenuli paznju na cinjenicu da je jednostavna stvar kao sto je copy-paste fajlova ovde abnormalno zakomplikovana. Kad covek vidi ovo

https://tunesgo.wondershare.com/ipad-transfer/transfer-files-from-pc-to-ipad.html pocne da se pita da li su ti u Apple-u uopste normalni. Meni je ovo minus.

Zatim, na stranu sto su u ovaj ipad nagurali hardver star par godina, ono sa cim imam najveci problem je kvalitet ekrana u odnosu na ranije Ipade:

https://www.laptopmag.com/articles/9-7-inch-ipad-screen-not-laminated Osakatili su ekran da bi novi Ipad bio konkurentan s cenom.

Ispade da je jedina prednost ovog ipada baterija i eventualno bolji kvalitet izrade tj,vise izgleda premijum, mozda je cak i bolje optimizovan na znam, sve ostalo je na strani Galaxy S2 taba:

bolji ekran, mogucnost kastomizacije koja je meni bitna jer volim da se igram, vise memorije tako da sam trenutno skloniji S2 Tabu.

Ostaje mi samo jos da obidjem radnje i pogledam uzivo ove uredjaje.

Ako ti je bitno da se igras onda ipad nije za tebe ali napisati da je S2 bolji je u najmanju ruku smesno.
 
Galaxy Tab S2 kad se pojavio bio je flagship u odnosu na ovaj budzetski low end Ipad 2017 s delovima iz 2015. i osakacenim ekranom.

^
Po cemu Galaxy S2 ima bolji ekran keve ti?

Citaj malo recenzije za iPad 2017 pa ces videti sta kazu o ekranu koji se ugradjuje u isti i o njegovom kvalitetu naspram ekrana u drugim verzijama Ipada, ne samo ekrana u Pro verzijama vec i recimo u ipadu air 2, koji je neposredno prethodio ipadu 2017.

s4_p4 je napisao(la):
Ako ti je bitno da se igras onda ipad nije za tebe ali napisati da je S2 bolji je u najmanju ruku smesno.

Ti se smej onda ! Gde si video da mi je bitno da se igram ?

Ako ja treba samo za kopiranje fajlova na ipad da izgubim tri puta vise vremena nego sto mi za to treba na androidu ili da smisljam kako neki fajl da downloadujem i opet gubim vreme, onda cao i zdravo dragi ipade, za mene je bolji Galaxy Tab.
 
Zasto si onda dosao da trazis savet.


ps.jesi ovo ti napisao.." mogucnost kastomizacije koja je meni bitna jer volim da se igram"
 
Poslednja izmena:
kakve veze imaju kastomizacija i igranje igara? voli da se igra sa launcherima, ikonama, widgetima itd...ne znam što se napali čoveka, sad se malo zainteresovao, saznao neke stvari, i valjda shvatio šta mu više leži...ne znam kakav je taj samsung, ali ispade da je maltene neupotrebljiv, što verovatno nije tačno...da ne pričam da na ipadu i dalje moram da koristim gomilu iphone aplikacija na onolikom ekranu...
 
@s4_p4: nisi dobro shvatio, mislio sam "da se igram" onako kako ti je Altru objasnio: instaliram, brisem, rutujem i tako to, otprilike kao na telefonu.

Nacelno, i dalje mislim da je iPad (ne iPad 2017) bolji od ostalih tableta ali ovde poredimo 2 konkretna modela.

@Altru: hvala jos jednom sto si mi skrenuo paznju na hendlovanje fajlova, nisam imao pojma o tome, sad sam se definitivno zainteresovao za taj "problem"

Sledece nedelje cu definitivno obici radnje da uzivo pogledam ove tablete pa cu preneti utiske ovde.

cheers
 
Na to igranje sam i mislio.I ptice na granama znaju da su takve stvari kod Appla nemoguce bez JB tako da ne vidim poentu potezanja istog pitanja po 238695 put.
 
vidi ovako, ja sam skoro bio u dilemi šta da uzmem... imao sam galaxy s tab od 10" i znam šta može. znam da nije za čitanje. meni je trebao tab za čitanje, prema tome uzeo sam jedino što je dobro za čitanje, a to je ipad. za čitanje ti treba 4:3 odnos stranica, visoka rezolucija, i dobra baterija. sve to ipad ima. e sad što se tiče prebacivanja fajlova, tu sam u istom sosu kao i svi ios mučenici, dovijaš se ovako i onako... ja sam to generalno rešio sa one drive, jer na njemu imam plaćeno 1tb, pa ga koristim kao primarni cloud. e sad, recimo sam hteo da snimim knjigu od 120mb sa one drive na ipad i konstantno puca program u sred downloada..... i onda kad mi dođe neko od apple paćenika i krene da mi prosipa priču o tome kako to sve perfektno radi na apple-u dođe mi da ga zakucam u zemlju ko banderu.

elem, poenta je kupovati uvek ono što je najbolje za date pare. a trenutno je to ipad u kategoriji tableta. nažalost ostali nemaju šta da ponude. air 1 za čitanje i ukupno korisnično iskustvo je bolji od bilo kog android tableta danas. čak je i google odustao od priče, godinama nisu izbacili ozbiljan tablet. a ni ostali, svi odustali od te rabote.
 
Poslednja izmena:
Ja koristim ipad mini2 vec godinama, ekran i baterija su ekstra naspram bilo kog androida. Inace bi i ja uzeo isti zbog romova itd ali ovo radi.
Inace instaliras itunes i itools i mozes prebacivati u vlc video i muziku kao kod androida. Verovatno ima slicno i za knjige i stripove. Jedino bez jailbraka nema piratskih igara i programa .
 
ma ja imam instalirano samo office, kindle, acrobat i one drive. ne zanimaju me programi i igre, to je samo za čitanje. hteo sam ja da uzmem neki e-ink od 13" ali to košta 1000 evra.... ovako sam uzeo ipad i sačuvao pare za neku ozbiljniju elektroniku od ipada i e-ink readera, kao na primer blackberry priv :p
 
Meni ni ipad ni bilo koji drugi tablet nije za čitanje... Čak mislim da mi je drastično pogoršanje vida krenulo od kako sam kupio ipad...nikome ne preporučujem čitanje na ipadu duže od pola sata.. A i to je mnogo...To je kao da si lampu uperio u oči...

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Ako je za čitanje onda Kindle.

Sent from my P10 using Tapatalk
 
ja imam eink reader, nije kindle, ali je isti đavo. šanse nema teoretske da čitaš stručne pdf-ove na njemu, pa i stripove većih formata, pogotovu kolor.
 
imam iPad air i samsung galaxy tab s2. Uvek odaberem ipad nasparam samsung-a. Na samsungu mi je bilo zabavno instaliranje romova, i te neke kustumizacije, ali i to dosadi vremenom, eno sad mi stoji u fioci sa poslednjim originalnim samsung firwareom. Da napomenem da kod samsung galaxy tab s2 postoji problem sa baterijom, a ogleda se u tome da kad npr baterija padne na nekih 30-40% ekran pocne da treperi, i onda se tablet zaglupi, pa mora reset. Postoji resenje a to je da se tablet otvori ( sto nije lako ) i da se izvadi baterija ( raskaci od konektora) i ponovo sve vrati kako je bilo. Ali ako kupujes novi tablet pod garancijom to ne savetujem da se radi jer se gubi garancija. Ipad je u svakom slucaju mnogo bolji za ono sto si ti napisao, osim u customizaciji ( dok ti i to ne dosdi ). Npr ako imas neki imac, ili macbook onda sherovanje i download sa jednog na drugi je nesto naj jednostavnije uz pomoc airdrop-a.
Pitaj ako ti jos nesto nije jasno.
 
Nesto se neckam da uzmem ipad pa me zanima da li za njega trebam kupiti neku bluetooth tastaturu ako zelim kuckati? Odnosno je l ima neka tastatura sa postoljem ili kako vec da tablet stoji uspravno dok se kucka na tastaturi?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno