Šta je novo?

Potrebna mala pomoc oko migracije Win 10 na novi SSD

u572

Cenjen
Učlanjen(a)
20.11.2010
Poruke
148
Poena
170
Posto sam konacno uspeo da uzmem novi SSD, potrebna mi je mala pomoc oko migracije Win 10 na njega, tj. odgovor na par pitanja.
Kada zakacim novi SSD da li treba nesto da mu uradim pre migracije ili je dovoljno da instaliram program za migraciju i oznacim ga kao destinaciju?
Kada se zavrsi migracija, da li potrebno da mu dodelim slovo pre nego sto restartujem i skinem stari SSD?
Da li je sama migracija putem Samsugovog softvera dovoljna da taj disk biude butabilan?
(Ono sto me najvise buni je UEFI boot koji je podesen za sadasnj SSD, tj. u Biosu nije podeseno da butuje sa diska nego stoji opcija Windows Boot Manager. Kod legacy boot-a bi izabrao novi disk u biosu i Windows bi se butovao sa njega, ne znam da da radim u ovom slucaju)

Hvala unapred.
 
Iskeno se nadam da nemas nameru klonirati os sa tog patriota na neki veci ssd...

Ali ako imas nameru ciniti tako nesto ili bilo koju drugu varijantu kloniranja postojeceg OS (W10) na novi Samsung ssd onda je sasvim dovoljan Samsung softver ako imas maximum 2 particije na starom ssd-u.

Sa vise particija samsungov softver ne radi (ako se dobro secam nece sa 3 i vise particija).

Nema veze da li je uefi ili nije, samo cloniraj, prethodno izaberi kako ces spojiti novi ssd sa kompom, nakon zavrsenog posla samo izvadi stari ssd i na njegovo mesto (sata kabl i sata konektor) stavi novi ssd i vozi...

Ako ti nije novi ssd Samsung NECES moci samsungovim softverom uraditi kloniranje!
U tom slucaju koristi neki drugi proveren softver, a ima ih gomila.
Ja licno koristim Acronis softver (Acronis True Image). Sve se moze uraditi iz cd-a , caskom bude gotovo, lako se nadje besplatna varijanta, moze cak i neka starija...
 
Poslednja izmena:
Iskeno se nadam da nemas nameru klonirati os sa tog patriota na neki veci ssd...

Ali ako imas nameru ciniti tako nesto ili bilo koju drugu varijantu kloniranja postojeceg OS (W10) na novi Samsung ssd onda je sasvim dovoljan Samsung softver ako imas maximum 2 particije na starom ssd-u.

Sa vise particija samsungov softver ne radi (ako se dobro secam nece sa 3 i vise particija).

Nema veze da li je uefi ili nije, samo cloniraj, prethodno izaberi kako ces spojiti novi ssd sa kompom, nakon zavrsenog posla samo izvadi stari ssd i na njegovo mesto (sata kabl i sata konektor) stavi novi ssd i vozi...

Ako ti nije novi ssd Samsung NECES moci samsungovim softverom uraditi kloniranje!
U tom slucaju koristi neki drugi proveren softver, a ima ih gomila.
Ja licno koristim Acronis softver (Acronis True Image). Sve se moze uraditi iz cd-a , caskom bude gotovo, lako se nadje besplatna varijanta, moze cak i neka starija...

Samo je jedna particija na Patriotu, valjda nece biti problema, u svakom slucaju hvala na odgovoru, ispraticu uputstvo.
 
Jedna velika particija, a ima li i jedna mala od 100-300MB ?
Ako nema (jer si je ukinuo ti nekad ranija) onda instaliraj frisak OS.
 
Ta mala particija, uopšte nije potrebna. To je samo microsoft-ov hir.

Napravite samo jednu celu primarnu (aktivnu) i to je to. Van windows instalacije. Nema potrebe za bootloader-om na zasebnoj particiji.

Ako se već pravi, i to kad je HDD ili SSD prazan, to ne znači da treba da popušite tu priču.
 
Poslednja izmena:
Objasni...


winnie-langley.jpg
 
Poslednja izmena:
Uspesno zavrsena migracija na novi SSD. Uradio transfer kroz Samsungov software, zakacio novi disk na Sata port na kome je bio stari (sva sreca da je stari bio na sata 3 portu) i uspesno butovao Windows.
Hvala za pomoc.
 
Nazad
Vrh Dno