Šta je novo?

Pomoc oko kupovine nove graficke (GeForce)

Sen5ei

Cenjen
Učlanjen(a)
01.09.2012
Poruke
16
Poena
155
Pozdrav svima,

Na moju veliku zalost mi je danas vrisnula ASUS GeForce GTX 760 DirectCU II OC graficka. Samo je u toku rada monitor izbacio "No DVI signal" poruku. Sve sam probao od kuce sto sam mogao, i da bih bio 100% siguran da je do kartice, odneo sam je u servis gde su je povezali i isto se desava. Sistem se dize u pozadini i sve radi ali output signal je mrtav. Sve u svemu kartica je za bacanje, jer je i garancija istekla pre par meseci. Poludeh!
Posto nisam pratio trziste grafickih karti u poslednje vreme misleci da sam bezbedan (radila je super za moje potrebe, programiranje i casual gaming), da li biste mogli da mi predlozite neke GeForce kartice (slicnih ili malo boljih performansi) koje bih mogao da uzmem u obzir za kupovinu a da cena bude 200-250e? Ako bas mora i do 300e.

Hvala unapred.
 
Za te pare značajno boljih novih grafika nema na tržištu (a ni polovnih).

Jedino pristojno novo što bi mogao da nadješ je 1050ti mada su i njima malo skočile cene i ne verujem da ćeš ih naći odmah na lageru bez bar nekog čekanja.

Ako možeš da se strpiš, trebalo bi uskoro da se stabilizuje situacija i da ponuda bude značajno bolja, kako polovnih, tako i novih.
 
Poslednja izmena:
Napisi i ostatak konfe, procesor, ram i napajanje.
 
Hvala na odgovoru. Sada sam malo procackao po netu i cene grafickih kartica su poludele. I sta se desilo sa serijom 900? Nema je nigde, a i ko ih prodaje cena nije ispod 350e ( konkretno za 970).
 
Pa serija 900 je obsolete, polovne 970 su ranije mogle da se nađu za oko 200e. Cene GTX 1060 i ekvivalentnih AMD su povukle i cene polovnih 970/980.
Jedino što ti preostaje je 1050 Ti ako ti karta treba odmah.

Ne bi bilo loše da kupiš pristojan kuler tipa LC-CC-120 za ~20e i klokneš CPU na 4+GHz.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na pomoci. Da li i koliko vredi sacekati sto se pada cena grafickih tice? Da li ce se to uopste desiti u bliskoj buducnosti? Pitam zato bih mogao da "prezivim" oko mesec dana sa gtx 570 koju bi mi prijatelj pozajmio.
Ako ce ovo ludilo sa cenama jos da potraje onda mi ne gine 1050Ti.
 
Vec sada moze da se ubode polovna rx 470 4GB za oko 300, što je i dalje previše s'obzirom da su nove bile oko 200eur.

Deluje da će najkasnije u septembru biti značajno povoljnije i veći izbor, ali naravno nema nikakve garancije.

Videh sada i naslov teme. Nvidia će sporije padati, možda neka ad hoc kupovina polovnih gtx 1060 1070 1080 ali dosta redje nego rx-a.

1050ti će biti kako stoje stvari, nije ni previše skočila cena tako da možeš i sada da kupuješ, tj da naručiš.

Nećeš nešto značajno uštedeti ni za 2 meseca najverovatnije jer nije puno rudnika pravljeno sa njima.
 
Poslednja izmena:
Kupi 1050 Ti, neces ni imati potrebe da je menjas ako si bio zadovoljan sa 760.
 
Nazad
Vrh Dno