Šta je novo?

Ploca nece da cita vise od 3 graficke?

Aleksandar1987

Poštovan
Učlanjen(a)
22.01.2017
Poruke
22
Poena
54
Kupio sam plocu ASUS z170 Pro Gaiming. Ploca radi super, ali ima problem jer ne mogu da podesim da radi 5 kartica na njoj. Jedan od slotova je svetlo sive boje a ostale su crne boje. U cemu moze biti problem? Da li treba nesto u BIOS-u da promenim da bi radile sve kartice iako sam vec podesavao u biosu na osnovu video tutorijala. Na crnim slotovima ne rade kako treba. U pitanju su 2x (ASUS Strix 1060 6Gb OC) i 3x (MSI Aero ITX 1060 6Gb) graficke kartice. Hvala unapred!

http://hexus.net/media/uploaded/2015...42928b0dce.jpg
 
Kupio sam plocu ASUS z170 Pro Gaiming. Ploca radi super, ali ima problem jer ne mogu da podesim da radi 5 kartica na njoj. Jedan od slotova je svetlo sive boje a ostale su crne boje. U cemu moze biti problem? Da li treba nesto u BIOS-u da promenim da bi radile sve kartice iako sam vec podesavao u biosu na osnovu video tutorijala. Na crnim slotovima ne rade kako treba. U pitanju su 2x (ASUS Strix 1060 6Gb OC) i 3x (MSI Aero ITX 1060 6Gb) graficke kartice. Hvala unapred!

http://hexus.net/media/uploaded/2015...42928b0dce.jpg

Prvo pogledaj u specifikaciji ploče koliko ima raspoloživih reursa za pci-e. Takođe zavisi i od modela karte koliko resursa zauzima. Moguće je da je to maksimum.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uradi update biosa i sve drajvere za plocu...
 
vecina ne savetuje z170 ploce.. mnogi imaju problema ali nadje se resenje..
potrazi na netu.. pen0 pen1 da stavis u gen1. Imaju razna resenja.. mozda tebe neko bude odgovaralo..
 
Ja sma podesio vec sve na gen1, ali nisam nasao resenje. I dalje je sve isto. Kao da nece da cita kartice koje su na PCI-E 1 slotovima.
 
Koja ploca onda nema ovih problema?

imas ovde temu o plocama. NA pocetku pise koje ploce forumasi koriste i sa koliko grafickih...
dosta su hvaljene asus prime z270-p i asus prime z270-A.
Pokusaj da osposobis, a ako ne uspes, vidi koliki ti je budzet.. Dobre su i pro carbon od MSI.. Posto je MSI testirala neke od ploca za mining i unapredila BIOS

Da moram da biram jeftiniju uzeo bih asus prime z270-p..
 
Poslednja izmena:
Jesi li probao staviti pcie gen?
 
Poslednja izmena:
Ja bi to odneo u servis ako niko ovde na forumu ne moze da ti pomogne samo gubis novac a diff se uvecava iz dana u dan,das lepo servisu 500 din i rese problem i kopas kao covek.
 
Nije neispravna ploca ali treba znanje da bi se podesila kako treba ako niko ovde na forumu ne zna kako da je podesi naravno da treba da nosis u servis a ne da gubis na stotine dinara svaki dan....I kad ti podese plocu u servisu ne gubis garanciju ako je ta ploca ima.

Mada mogao bi da uradis update bios-a na ploci mozda zato nece da vidi 5 karti,ta ploca mora da vidi 5 karti ne moze da bude neispravna jer je ploca relativno nova.
 
Vec sam radio update biosa. Instalirao drivere...i podesio sve kako sam nasao na netu za tu plocu...i dalje nece da vidi kartice koje su na PCIe 1 slotovima.
 
A si pogledao bios od te ploce jel ima u opcijama da se namesti da vidi vise od 3 graficke?

Ako si pogledao i nema te opcije odnesi u servis da vide sta je.

Jel imas Win 10 na toj ploci?
 
Poslednja izmena:
Pa pogledaj sva podesavanja u bios-u mora da ima nesto sa cim mozes da aktiviras svih 5 slotova evo primera https://www.youtube.com/watch?v=exjRTIZu89Q pogledaj na 17:43 lik aktvira opciju da mu vidi sve te silne graficke jeste da je druga maticna u pitanju ali to nema veze....

A jel si probao 6 gpu mod to ti je jedan program koji ce ti mozda pomoci evo linka https://lbr.id.lv/6xgpu_mod/6xGPU_mod.html

I oni ljudi u servisu morace da ti podese bios da bi video vise od 3 grafike tako da opcija sigurno postoji samo je treba naci.
 
cek, cek...savetujes coveka da gleda snimak sa BTC plocom...i objasnjavas mu kako je to nebitno koja je ploca i da moze na snimku da nadje sta mu treba....a covek sa snimka ima mining mod u biosu?!?pa kako ce to da mu pomogne sa njegovom plocom za ime boga?!?!?zasto pisete ako niste sigurni da mozete da pomognete
 
Poslednja izmena:
Ok,u pravu si nisam trebao da kacim klip samo sam hteo da kazem da sigurno postoji neka opcija u bios-u ako ne zna da je nadje neka nosi u servis nek mu oni nasteluju bios da moze da vidi vise od 3 grafike,a ne da gubi vreme jer samo gubi novac treba sto pre to da napravi....Ja bi otisao odmah u servis ako niko ne zna odgovor ovde....
 
najkorissniji sistem kojim sam resio mnogo problema, a samim tim i problem sa vise kartica (ali razlicita ploca, moja je prime h270 plus) jeste sistem eliminacie. Krenes Prvo svaku karticu preko risera u x16 slot, pa onda kad svaku prepozna krenes da dodajes po jednu u susedni..Pre toga update biosa, podesavanje biosa i citanje na netu podesavanja za konkretnu plocu
 
Ja sam sve vec odradio...ne znam sta vise da uradim. Probao sam sve slotove...i sve kartice i nisam nasao resenje. Pokusacu ponovo da instaliram sistem i da updatujem sve...
 
Ja sam sve vec odradio...ne znam sta vise da uradim. Probao sam sve slotove...i sve kartice i nisam nasao resenje. Pokusacu ponovo da instaliram sistem i da updatujem sve...

pokusaj ovaj metod...

System Installation
After BIOS flash, boot up the system with CPU integrated graphics without adding any discrete graphics cards. Use Win10 professional 64 bits as your preferred OS and install all the relevant motherboard drivers after the OS installation.

Graphics Card Driver Installation
Under BIOS setup, set Settings\Advanced\Integrated Graphics Configuration\Initiate Graphic Adapter to be IGD as below:

After it is done, turn off the machine and connect one graphics card only. Please note: do not insert the discrete graphics card right onto the PCIE slot on the motherboard. Instead, please use mining adapter (ex. x1 to x16 PCIe adapter) as an intermediate between motherboard and the external graphics card. Proceed to enter OS and install the latest driver for the graphics card. After that, you should find both integrated and discrete graphics could be recognized in device manager without any exclamation mark (under display adapters).

Upon ensuring both integrated and discrete graphics cards are properly recognized, right-click on the desktop icon and select “Power Options” to enter power options settings.

Click “Choose what the power button does”.

Click “Change settings that are currently unavailable”.

Unclick “Turn on fast startup (recommended)”.

Reboot to enter BIOS setup, set Settings\Advanced\PCI Subsystem Settings\Above 4G memory/Crypto Currency Mining to “Enabled” as below,

Save the BIOS settings and shut down the system. Add the remaining 5 graphics cards to the motherboard one by one. It is recommended to do the following steps:

Add one graphics card to the motherboard

Boot into system to allow the motherboard to recognize the newly attached graphics card

Do these steps repetitively until user attaches all graphics cards

The reason behind it is that if user attaches all graphics cards at once, the system might have a huge delay when trying to detect every graphics card on the motherboard. When the delay occurs, the monitor would stay black screen and could possibly mislead users to believe that the system cannot boot up.
 
jel must have ovo Unclick “Turn on fast startup (recommended)”? Pali mi se rig 5min minimum
 
generalno za sve: ni slucajno kupovati plocu za koju se ranije nije dokazalo da podrzava toliko i toliko kartica
 
jel must have ovo Unclick “Turn on fast startup (recommended)”? Pali mi se rig 5min minimum

Na par video klipova, sam video da to stikliraju. Poslednji je bio video za asus prime z270-a.. Tako da moze prvo da proba sa stikliranim (upaljenim)

A to je sa msi sajta i njihova preporuka za msi ploce.. Pa ako radi sa stikliranim ne treba dirati.. ako ne onda probati kao sto MSI kaze
 
Mene zanima kako da saznam koliko mi ploca im pcie lanes?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li neko na ovom forumu moze u tom slucaju da mi preporuci plocu koja sigurno moze da gura 6 GPU za LGA1151 socket. Ali iskljucivo neko ko koristi doticnu plocu i na njoj ima 6 GPU kartica. Treba mi sigurno resenje da se ne bi opet zeznuo. Hvala unapred!
 
Nazad
Vrh Dno