Šta je novo?

Airbnb

Goyakla

Slavan
Učlanjen(a)
07.03.2005
Poruke
2,655
Poena
405
Prvi put hoću da bookiram preko Airbnb i treba mi par saveta od nekoga ko ima iskustva.

Ako u kalendaru nekog smeštaja stoji da je slobodno u određenom periodu, znači li to da je sigurno slobodno ili se dešava da nije ažurirano?
Šta se dešava kad kliknem na confirm&pay? Da li mi Airbnb rezerviše sredstva i ne mogu ih koristiti ili se sredstva rezervišu tek kada zakupodavac potvrdi rezervaciju?
 
Obavezno kontaktirati vlasnika smještaja jer može se desiti da nije slobodan smještaj (ili da ne želi nekome da izda smještaj). Govorim iz ličnog iskustva jer sam odradio bookiranje smještaja koji nije bio slobodan. Ona Airbnb blokira ta sredstva neko vrijeme (čini mi se 2-3 dana ali je davno bilo pa s možda pobrkao) ali nakon poništavanja rezervacije sredstva se oslobađaju... Obavezno detaljno popuniti profil (mob telefon, mail...)

TT
 
Kako da kontaktiram vlasnika pre rezervacije, ja nisam našao opciju?

Edit: našao sam ipak opciju za poruke
 
Poslednja izmena:
ma kakvi.. ako pise da je slobodno onda je slobodno... automatski se kalendar apdejtuje kad neko rezervise...bar 10x sam rezervisao i nikad problem

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mozda je zauzeto ako vlasnik odluci da sam koristi, ili van AirBnBa izda?

BTW, mislim da i dalje vazi 25EUR promo kod ako prvi put placate PayPal-om AirBnB: PAY25.
 
ma kakvi.. ako pise da je slobodno onda je slobodno... automatski se kalendar apdejtuje kad neko rezervise...bar 10x sam rezervisao i nikad problem

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Ne bih se složio. 2015 godine sam tražio smeštaj u Beču, izabrao slobodan termin boravka u kalendaru, ali ipak dobio poruku od vlasnika da je navedeni period zauzet.
 
e pa onda povlacim

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Mislim da instant booking (na app-u obeležene munjom) ponude ne moraju da budu verifikovane tj. stanodavac je po uslovima korišćenja u obavezi da izda stan ako je navedene datume u kalendaru AirBnb-a označio kao slobodne.

Meni je takvu jednu ponudu u Minhenu stanodavac pokušao da otkaže (da natera mene da otkažem sam) pod izgovorom da je stan već nekome izdat greškom.

Kad sam mu ukazao na uslove korišćenja po kojima on treba da otkaže u takvoj situaciji (oficijelno preko platforme), stan je odjednom postao slobodan.

Bio sam u stanu i sve je prošlo kako treba. Sam je između redova priznao da je mogao da izda za više para pa je pokušao da me otkači.

Edit: inače sam dvaput još išao na instant i sve je bilo u redu i jednom na request to book gde se stanodavac javio, potvrdio i bilo je u redu.

Svakako treba biti oprezan i čini mi se da nije baš lako naći smeštaj za 3 i više meseci unapred jer može da bude otkazan. Ima mnogo tih generičkih recenzija Gde piše da je rezervacija otkazana od strane stanodavca.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
A koji je dil s tim da ne pokazuju tacnu lokaciju? Da li je to na svim destinacijama tako, sad sam gledao za letovanje i nijedna ponuda nema tacnu adresu, vec je dobijem kao tek kad bukiram.. ma nemoj, na kraju sam preko Booking-a rezervisao..
 
Evo ja sam danas bukirao smeštaj. Kontaktirao sam nekoliko stanodavaca kod kojih je kalendar pokazivao da su slobodni i to su mi i potvrdili u poruci. Odabrao sam koji mi odgovara i rezervisao, potvrdila mi je da je sve ok. Tek nakon rezervacije vidi se adresa i telefon stanodavca, možda to ima veze sa sigurnošću, nemam pojma.
Imao sam problem prilikom plaćanja, android aplikacija mi nije prikazivala kupon koji sam dobio prilikom rezervacije. Kontaktirao sam airbnb podršku ali sam u međuvremenu uspeo da platim sa računara i prihvatio mi je kupon.
Lik iz podrške se ipak javio i iako sam rekao da mi više ne treba pomoć poslao mi je kupon od 25$.
 
A koji je dil s tim da ne pokazuju tacnu lokaciju? Da li je to na svim destinacijama tako, sad sam gledao za letovanje i nijedna ponuda nema tacnu adresu, vec je dobijem kao tek kad bukiram.. ma nemoj, na kraju sam preko Booking-a rezervisao..

Koliko sam ja shvatio AirBnb se time štiti od pravljenja privatnih rezervacija i dogovora između ponuđača i mušterija van njihove platforme čime bi izgubili novac od provizije od kog se finansiraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Као blablacar што се штити. Али ја сам за airbnb увек имао тачну локацију на мапи. Без адресе, али са ознаком на мапи.
 
ajd da malo dignem temu iz mrtvih...zanima me koliko airbnb ima sličnosti sa bookingom...

1. ako vlasnik traži keš booking mi nikad nije tražio broj kartice, niti sam ga upisivao...plaćao sam na licu mesta i sve je uvek bilo ok...može li isto da se radi i na airbnb?

2. neke cene za pojedine evropske gradove mi deluju nerealno niske, tipa 10 dolara noć ceo stan? ima li neka kvaka?

3. na šta bi još trebalo obratiti pažnju...vidim da se ovde pisalo o otkazivanju, duplim rezervacijama, itd...?

4. šta znači u praksi lockbox?

5. u čemu je uopšte razlika između bookinga i airbnb kad je izdavanje privatnih stanova u pitanju?
 
Poslednja izmena:
1. ne, plaća se odmah, prvih 48h možeš da poništiš rezervaciju bez ikakvih troškova (ukoliko ima više od 15 dana do tvog dolaska, ostalo otkazivanje zavisi od modela koji je host izabrao).
2. da, na tu cenu se dodaje i cena čišćenja (ako ju je host stavio) i oko 15 % provizija airbnb-a.
3. ne postoje duple rezervacije kod airbnba, sve je razradjeno do sitnica, bilo da si gost ili host.
4. tu pojedini hostovi ostave ključ od apartmana.
5. u principu je to isto, ali airbnb je dosta bolje to razradio (slobodno pitaj šta te sve zanima).
 
Poslednja izmena:
Drugari da li postoji neki kontakt telefon airbnb podrske za Srbiju, Hrvatsku..?
 
Nazad
Vrh Dno