Šta je novo?

Pitanje u vezi kompatiiblnosti Kulera za CPU i kucista

StefanL

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2016
Poruke
21
Poena
54
Dobar dan,

zanima me da li moze da stane CM HYPER 212 EVO u kuciste VERITAS 3000, koliko sam mogao da saznam po internetu, visina kulera je 160mm,
dok su dimenzije kucista:
Case dimensions (h x w x d): 445 x 200 x 475mm
i da li se dobija AM4 kit?

Hvala.
 
idi u servis/prodavnicu odnesi komp i probaj da li moze :)
 
Nisam u stanju trenutno, a ovaj stock kuler cujem i kroz slusalice :D mislio sam da ce mi CM pomoci, probacu da izmerim onda od ploce do stranice koliko ima, onda me samo zanima jel sigurna informacija da je visina 160mm?
 
Ako nisi kupio kuler, uzmi LC-CC-120.

Duplo je jeftiniji, visok je 152mm i isto hladi kao 212 EVO.

Edit:

Uz oba ide AM4 mount, s tim sto LC salje besplatno(bilo da je direktno od LC-a ili od uvoznika), a CM, poslednji put kad sam proveravao, sa sajta je postarina 10e, ili da cekas da stigne u lokalno predstavnistvo CM-a, pa da se njima javis.

U oba slucaja bi brze dobio od LC-a, osim ako ne potrefis bas trenutak kad su stigli mountovi za CM.
 
Poslednja izmena:
http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-212-evo/

Po specifikaciji 159mm.
Mada se slazem za lc.
Iste karakteristike za manje para i manja visina.

Licno imam hyper tx3 evo i nisam ni razmisljao o visini kad sam ga uzimao. Bilo je pitanje mm.
Ja sam dobio i intel i amd kit.
Mada je po meni amd puno bolje rjesen.
 
Poslednja izmena:
Dobro se cini ovaj LC-CC-120, hvala puno na predlogu, nisam bas u tim vodama pa mi svaki dobro dodje, posebno jeftiniji i nizi - a da daje iste rezultate ko 212 EVO, ipak je on poznatiji medju koji se ne razumemo bas hahah :D
Inace zelim da ga postavim na x4 955 koji ume da povuce malo vise W, jel imaju veze TDP hladnjaka i procesora, ili je to nebitna prica skroz? :D
I jel bi mi ovaj kuler pokrio i nadogradnju na FX 8350 u nekom skorijem periodu, posto sam gledao da se i za tu pricu osiguram ovom kupovinom? :D
 
Poslednja izmena:
Dobro se cini ovaj LC-CC-120, hvala puno na predlogu, nisam bas u tim vodama pa mi svaki dobro dodje, posebno jeftiniji i nizi - a da daje iste rezultate ko 212 EVO, ipak je on poznatiji medju koji se ne razumemo bas hahah :D
Inace zelim da ga postavim na x4 955 koji ume da povuce malo vise W, jel imaju veze TDP hladnjaka i procesora, ili je to nebitna prica skroz? :D
I jel bi mi ovaj kuler pokrio i nadogradnju na FX 8350 u nekom skorijem periodu, posto sam gledao da se i za tu pricu osiguram ovom kupovinom? :D

Pozdrav , specifikacije dimenzija coolera imas na sajtu : http://www.coolermaster.com/cooling/cpu-air-cooler/hyper-212-evo/

Sto se tice AM4 braketa on ne dolazi uz 212 evo koji je trenutno na trzistu ali mozemo ti poslati braket besplatno, samo da pokrijes trosak postarine od 150 RSD
 
Poslednja izmena:
Inace zelim da ga postavim na x4 955 koji ume da povuce malo vise W, jel imaju veze TDP hladnjaka i procesora, ili je to nebitna prica skroz? :D
I jel bi mi ovaj kuler pokrio i nadogradnju na FX 8350 u nekom skorijem periodu, posto sam gledao da se i za tu pricu osiguram ovom kupovinom? :D

Poslusice i za Phenoma i za FX 8350, samo ne ocekuj neki besan OC.
Ja sam sa CC-120 terao 6300 na 4.56GHz i nije prelazio 52-53C.
Sa 8350 ocekuj nesto nize rezultate od toga, znaci 4.2-4.3, mozda i vise ako potrefis dobar primerak procesora.

Sto se TDP-a za hladnjak tice, to bi trebalo da je maksimum koji on moze da disipira.. Naravno ne uzima se 125W hladnjak za 125W procesor :d

Edit:

Izvinjavam se CoolerMasteru sto sam upao u temu, nisam video koji je podforum preko Tapatalka, poslao bih PM..
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Kupio sam CM Hyper 212 LED Turbo cooler uz Ryzen 1700 procesor, međutim bracket za montažu nedozvoljava vertikalno postavljanje kulera, tj onako kako bi trebalo, nego je okrenut za 90 stepeni (up&down orijentacija). Video sam da postoji noviji mounting kit, mislim da je ovo naziv i oznaka AMD AM4 UPGRADE KIT AIR1 XCLIP (RR-AM4B-H212-S1). Da li moze nekako da se poruci ovde u Srbiji?
 
Nazad
Vrh Dno