Šta je novo?

Laserski stampac za kucne potrebe

Kluzo

Slavan
Učlanjen(a)
08.10.2005
Poruke
380
Poena
320
Sta je vasa preporuka od laserskih monohromatskih stampaca na trzistu za kucne uslove.
Potreban je za rad pod win 10/64 i win 7/32. Obim stampe 50-300 mesecno. Bitno je da se moze naci zamenski toner ili da se moze puniti po pristojnoj ceni.

U principu moze i preporuka za multifunkcijski monohronmatski laser.
 
Probaj što pre, dok još ima, da nađeš starije generacija HP lasera. Ovaj HP 1102 još uvek ima novi ponegde. Za njih ima povoljnih zamenskih tonera.

Ovi novi modeli, za sada, nema zamenskih tonera (doduše, ne znači da ih neće biti za godinu dana).

Kupio sam ćaletu 1102 u Gigatronu pre dva tri meseca. Ali i tada ih je bilo teško naći.

Nađi 1102w. On ima i jako koristan WiFi modul.
 
+1

Imam preko četiri godine P1102 i odlično služi. Zamenski toneri su oko 1000 din, 500 papira oko 400 din i uživancija ;)
 
Ja sam neko vreme gledao Epson m200dn. Koliko sam video ima pravih 1200dpi, duplex štampa, mrežni priključak... Sve za manje od 100e.
 
Ima zamenskih po netu, ja što sam našao je 5%, 2500 strana za 1500 do 2000 din.
 
Poslednja izmena:
Stigao je Epson i nisam zadovoljan izborom. Ima problem taj sto po zadavanju komande za stampu blinka zuta lampica i na malom displeju pise Load paper then pres OK, ti stisnes ok i onda stampa. Nisam siguran sta je u pitanju, mozda je do papira posto je malo deblji od obicnog.
Takodje dosta se greje zadnji deo stampaca. Prilikom instalacije na win 10/64 pojavila su mi se dva stampaca jedan od njih ima zavrsetak PCL6.
Takodje status monitor nema komunikaciju sa stampacem, kaze da je off, do toga mi i nije stalo, ali ovo je vec problem. Inace stampac nije za mene vec za jednog profesora koji koristi osnovne stvari i dosad je koristio HP1010, medjutim po instalaciji win10 nekako su namestili stampac da radi sa PCL5 driverima da bi u jednom trenutku poludeo i vise nije hteo da stampa. Sad se ovo desava na istom sistemu ne znam sta da mislim.
 
Sto se tice tog da mora da klikne da bi stampao toesh resiti u printer properties gde ces da postavish da je podrazumevani papir a4 a ne letter.
Kad se isntalira full driver trebalo bi da radi status monitor.
 
Instalirao sam ful, drivere sa DVD-ja, u stvari sa flesa na koji sam prebacio citav sadrzaj dvd-ja, no za to me nije bas ni briga. Mozda je uzrok tome sto kaze da nema papira to sto je stavljen a4 papir a podesavanja su za letter, cini mi se da sam promenio, ali nisam bas siguran.
 
Totalno sam razočaran ne znam o čemu se radi da li imam problem sa sistemom, win 10/64 je u pitanju, štampa samo prvu stranu i to samo nakon stiskanja dugmeta ok, posle toga sve se ponavlja. Sumnjam na to pošto je prethodno HP1010 izvesno vreme radio pa onda počeo da brljavi tj da ne štampa, nego da odštampa samo poruku PCL 5 eror ili nešto tako slično. Par dana pre pojave te greške bilo je problema sa outlookom 2007. Pretpostavljam da je sve ok što se tiče štampača, ali da nije sa sistemom u redu, u svakom slučaju moram da ispitam na novom sistemu pa da vratim Epsona ako nije OK.
 
Zanima i mene monohromatski laser, da postoje jeftini zamenski toneri, bonus bi bio da ima i WiFi.
Imam HP1020, i glup problem sa njim (neće da uvlači papir), a ovlašćeni servisi traže 1500 samo za dijagnostiku.
 
Izvadi papir. Izvadi toner kasetu. Vidis sivu gumicu sitine 3cm. Sa strane nje imas zabice koje kad stisnes ona iskoci. Uzmes alkohol i obrises je dobro. Vratis. Dodjes mi 500kinti :)
 
@to3a dođem i više za veću pomoć :)
To sam radio, ali nisam brisao alkoholom, istina. Uvuče papir jedno 3 cm, ali dalje ne (ili proba da ga uvuče krivo, još 1cm), stane, i objavi grešku.
 
Vidi ovako prvo vuce tom rolnicom. Sledece vuce preko mehanizma od toner kasete. Tebi tu glavi. Proveri toner kasetu tako sto ces okrenuti beli zubcanik sa strane bublja tj zelenog sjajin valjka. Ne pipaj valjak nego pritisni palcem zubcanik i okrenilevim palcem na dole mislim da ide. Treba kad se vrti bubanj rucno da bude cist tj bez nanosa tonera. Ako ima praha sivocrnog onda na drugu stranu okreni. Ako to vrti lepo onda ti se istrosila ona valjkasta gumica. Treba da je skines, odvojis gumu od plastike i promenis polozaj gume u odnosu na plastiku i vratis sve nazad. Da stavis manje potroseni deo gume na poziciju za uvlacenje papira.
E i obavezno vidi da ti nije upala neka plastika i zavukla se sa strane a na putu papira. I to se desava.
 
Poslednja izmena:
Hvala ti, sve sam probao, uvek isto. Imam staru toner kaset, stavljao nju, opet isto. Rotirao gumu na plastičnom nosaču, nema promene.
Možda ipak odlučim da ga odnesem u servis, prosto ne znam šta bih sada kupio, a da mogu da koristim jeftine refill tonere.
Hvala još jednom, dug priznajem :)
 
Zanima i mene monohromatski laser, da postoje jeftini zamenski toneri, bonus bi bio da ima i WiFi.
Imam HP1020, i glup problem sa njim (neće da uvlači papir), a ovlašćeni servisi traže 1500 samo za dijagnostiku.

A zasto ides kod ovlascenih servisa, HP1020 je uhodana prica svaki serviser ga radi, (to ti je ko da golf 2 da vozis u ovlasceni VW servis).
U zadnji mesec dana sam kupio i instalirao 2 primerka Xerox Phaser 3020bi sa ugradjenim wifi-jem, instalacija je jednostavna, bas je malih dimenzija, lep otisak, zamenski toner je oko 1800 din.
 
A zasto ides kod ovlascenih servisa, HP1020 je uhodana prica svaki serviser ga radi, (to ti je ko da golf 2 da vozis u ovlasceni VW servis).
U zadnji mesec dana sam kupio i instalirao 2 primerka Xerox Phaser 3020bi sa ugradjenim wifi-jem, instalacija je jednostavna, bas je malih dimenzija, lep otisak, zamenski toner je oko 1800 din.

Zamenski toner za Xerox Phaser 3020 je 2800 din, barem na prva dva sajta koje sam otvorio.
I dalje tragam za laser printerom za kućnu upotrebu :(
 
Videh pre neki dan da u Giagtronu još uvek imaju HP M12a. Imaju i M12w, (to je verzija sa WiFi, na štampaču je jako koristan). Idi uzmaj nešto od toga dok još ima.

M12 je starija verzija HP štampača, koji još koriste te jeftine tonere, što zamenskih ima po trafikama. Sada su prešli na novu seriju štampača, M10xx, i (za sada) nema zamenskih tonera. Ne tvrdim da ih neće provaliti i da jednog momenta neće i za njih biti zamenskih, ali za sada nema.
 
Poslednja izmena:
Nsshappy ima i za m1 zamenskih tonera al nema cipova. Kupis toner, sam prebacis stari cip i radis s'tim sto ti stalno izlazi da zamenis toner kasetu.
 
Nazad
Vrh Dno