Šta je novo?

Asus xonar dx ili creative audigy rx 7.1

bokins83

Cenjen
Učlanjen(a)
06.01.2014
Poruke
215
Poena
170
Treba mi pomoc oko izbora zvucne. O asusu sam sve i svasta citao, bilo je podeljenih misljenja ali o rx creative ne znam bas puno. Slusalice mi nisu bitne vec uglavnom muzika. Takodje podrska za win 10. Imao sam audigy 2zs 2 godine i bio zadovoljan zvukom ali nakon promene ploce neman vise slot za nju. Svaki savet je dobrodosao
 
DX, Asus je standardno bolji izbor za mjuzu. Može i DSX pa da mu menjaš opamp ako te to interesuje, po nekim mišljenjima u tom slučaju je zvučno iznad DX-a.

A razmisli i o FX-Audio X6 eksternom DAC-u ako te zanima samo stereo, na KP-u je 80e.
 
Poslednja izmena:
Pejo, svaka ti je zlatna!
 
Hvala, porucio sam xonar dx pa videcemo kakav je asus :D Na creative sam se bas bio navikao pa rekoh da i dalje nastavim sa njim ali necu znati sta propustam ako ne probam i taj cuveni xonar hahaha

Hvala jos jednom
 
Nije... Verovatno je to sto sam audigy 2zs koristio oko 2 godine ucinilo svoje. Odlican zvuk daje DX ali jednostavno je navika presudila. Uzeo sam i Audigy Rx i ceo dan ih uporedjivao. Na mojim Genius 5.1 se razlika ni ne moze toliko primetiti tako da sam resio da ostavim Audigy iskljucivo zbog softvera i neka dodatna podesavanja koja sam vec imao na 2ZS. sada ih ima i Rx a Xonar nema.

Ne znam sta bi bilo sa kvalitetnijim zvucnicima ali za sada je ovako :)
 
Ajd da se ubacim ovde da ne otvaram posebnu temu
Koristim dugi niz godina Audigy ES + kx driveri sa Microlab solo 2 i ponekad kad sam u fazonu nakačim Microlab A662 5,1. Kada bih na primer kupio Asus dX koliko bih dobio na poboljšanju zvuka ako može da se izrazi u procentima.
Taj asus verovatno bih tražio polovan za 5 cigli koliko se kreće cena ,to mi je neki maximum.
 
Znam,glupo je što pitam. I od mene kada neko traži savet za zvučnjake kažem mu da je to skroz subjektivno. Nego se razmišljam da li ima logike kupovati bolju karticu sa ovim što imam,jer u dogledno vreme nemam nameru (para)
da se častim nečim kvlitetnijim.
 
Поздрав свима на форуму.
Већ је овде поменут дак, па да не отварам другу тему.

Шта мислите о FX audio DAC-X3 ?
Има ли неко искуства, видим да се на КП креће по цени од око 45 евра, да ли може да задовољи аудиофиле (да ли је у рангу ЦД плејера) ?
 
DX, Asus je standardno bolji izbor za mjuzu. Može i DSX pa da mu menjaš opamp ako te to interesuje, po nekim mišljenjima u tom slučaju je zvučno iznad DX-a.

A razmisli i o FX-Audio X6 eksternom DAC-u ako te zanima samo stereo, na KP-u je 80e.

Samo da se pohvalim, zbog preporuke iz ove teme uzeo sam FX-Audio X6 DAC, mislim da je on dosta bolje resenje od bilo koje zvucne u tom cenovnom rangu, zvuk je dosta cistiji i precizniji od kad sam ga zakacio
 
Drago mi je što si zadovoljan.:)

Znam,glupo je što pitam. I od mene kada neko traži savet za zvučnjake kažem mu da je to skroz subjektivno. Nego se razmišljam da li ima logike kupovati bolju karticu sa ovim što imam,jer u dogledno vreme nemam nameru (para)
da se častim nečim kvlitetnijim.
Prilično sam siguran da bi bilo neke razlike, ali kolike za tebe teško je reći bez probe.
Поздрав свима на форуму.
Већ је овде поменут дак, па да не отварам другу тему.

Шта мислите о FX audio DAC-X3 ?
Има ли неко искуства, видим да се на КП креће по цени од око 45 евра, да ли може да задовољи аудиофиле (да ли је у рангу ЦД плејера) ?
Pa sad, ako uzmeš u obzir da audiofili pucaju više stotina i hiljada evra na sisteme ili samo jednu komponentu, nerealno je očekivati da stvarčica od 45e da ne znam kakav zvuk, zar ne? Ali verovatno bi mogao da se meri sa nekim budžetskim CD plejerom. Za te pare sumnjam da ima bolje opcije.
 
Poslednja izmena:
pejo, za početak je bolji od xonara dx, a on je bolji od velikog broja budžetskih cd plejera.
(govorim o fx dac-f6)
 
Da bi neko primetio neku razliku, mora imati i hi-fi zvučnike i pojačalo... Šta vredi i najskuplja zvučna, kad se sluša muzika preko nekih jeftinih 5.1 kompjuterskih zvučnika?

Ja sam bio kupio davno m-audio 24/96 zvučnu za 120e, pa je bila drastična razlika u zvuku u odnosu na integrušu, ali na kvalitetnim zvučnicima i pojačalu...
 
Ajd da se ubacim ovde da ne otvaram posebnu temu
Koristim dugi niz godina Audigy ES + kx driveri sa Microlab solo 2 i ponekad kad sam u fazonu nakačim Microlab A662 5,1. Kada bih na primer kupio Asus dX koliko bih dobio na poboljšanju zvuka ako može da se izrazi u procentima.
Taj asus verovatno bih tražio polovan za 5 cigli koliko se kreće cena ,to mi je neki maximum.

Elem citiram samog sebe. Zamenio sam odidži ES za xonar dx. I da razlika je primetna. Zategnutiji niski tonovi na prvom zvuku . Još je veća razlika sa Taskstar hi2050 sluskama, nemam dobar sluh da se stručnije izrazim,jednostavno su proživele
 
A sta ako kazem, da 90+% sa zvucnicima u slepom testu nece cuti razliku izmedju dobre integruse (alc1220 naprimer) i bilo kojima ultra/pro/mega/audiophile zvucnom ili dac (pod uslovom adekvatne izrade: da freq response bude ravan, normalan thd, noise lvl i td, na hiend ponekad i to zabrljaju sa svojim retardiranim lampama i ostalim izivljavanjima). A sad ako uzmemo u obzir godine (tesko ko sa 30+ god cuje bilo sta iznad 17kHz), pa niko kuci nema makar dobro zvucno obradjenu sobu (a tek studiju imaju jedinice), pa slusamo sve to na obicnim zvucnicima (a ne studijskim monitorima), pa jos vecini religija ne dozvoljava da steluje eq, pa nepravilno rasporedjeni zvucnici... Svaka stavka utice na zvuk neuporedivo vise od zvucne karte. A to sto neko cuje razliku gde je nema - time se bavi psihoakustika, i bas zahvaljujuci toj nasoj autosugestiji se pravi biznis sa audofilijom. Sve te ogromne razlike zvuka su upravo u nasoj glavi (tamo gde mi cujemo, a pribori ne registruju), pa tako postaje jasno kako u razlicitim kablovima ljudi primecuju neke carobne izmene....
 
Poslednja izmena:
Pa Solo 2 imam skoro deset godina kupio sam kada su bili 40evra,isto tako staru zvučnu,znam ih u dušu , te kutije generalno imaju slabije niske tonove , sa boljom zvučnom postali su puniji,oseti se i vibracija u vazduhu ;). Nije to nikakav vau efekat ali fino je kada tu ima malo napretka
Sada treba da razvežem 5,1 sistem da vidim kako radi sa njim , čekam neki kvalitetan mambo-jambo film
 
A za kućno snimanje zvuka?

Treba mi pomoc oko izbora zvucne. O asusu sam sve i svasta citao, bilo je podeljenih misljenja ali o rx creative ne znam bas puno. Slusalice mi nisu bitne vec uglavnom muzika. Takodje podrska za win 10. Imao sam audigy 2zs 2 godine i bio zadovoljan zvukom ali nakon promene ploce neman vise slot za nju. Svaki savet je dobrodosao

Drugari, molim za pomoć... Za kućno snimanje i obradu zvuka, šta je bolje RX ili ova Asus? Nemam neke posebno dobre zvučnike. Brine me samo kvalitet zvučnog zapisa i da li neka od ove dve ima izraženu latenciju prilikom snimanja. Hvala!
 
Nazad
Vrh Dno