Šta je novo?

cmus + notify

drmalesh

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
03.06.2017
Poruke
132
Poena
20
Koji je najbolji način da prikažem desktop notifikaciju sa artworkom pesme koja se pušta ili samo imenom pesme u panelu? Može i conky integracija.

Jel ima neki bolji cli music player za ovu namenu?
 
Razmišljao sam i ja o tome i verovatno bih i napravio neki patch koji to radi, medjutim lakše mi bilo da izvučem taj info na polybar u i3wm, bez artworka naravno.
Možeš da iskoristiš sledeće za conky recimo ili panel, prva linija daje izvodjača a druga ime pesme.
Kod:
cmus-remote -C status | grep artist -m 1 | cut -c 12-
cmus-remote -C status | grep title -m 1 | cut -c 11-

Ne verujem da ima bolji, ja ga prevashodno koristim za radio stream, ne zato što ne valja za lokalnu kolekciju nego jedino to i slušam zadnjih par godina, nevezano za player.
 
Hvala za komande :)

Mozak mi je zaribao skroz u ovom momentu i prvo što mi je palo na pamet je ova grozota:

Kod:
cmus-remote -C status | grep artist -m 1 | cut -c 12- && echo "plays" && cmus-remote -C status | grep title -m 1 | cut -c 11-

Sigurno ima puno elegantnijih načina da se output prikaže u formatu: Artist: Song ili Artist - Song ili kao što sam ja Artist plays Song. Videću kasnije da to wrap-ujem da liči na nešto, nek stoji za sad ovako.

Ima neka python skriptica što baca folder.jpg i ime pesme ali neće da se pokrene, fale neke biblioteke. To ću sad da vidim da rešim pa javljam kako radi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam dodao i ikonicu kao prefix a odvajam artist od songa sa - :)
O6ClDJT.png


Zaboravio sam da ti kažem da je za radio stream komanda nešto drugačija :
Kod:
cmus-remote -Q | grep 'stream ' | cut -c 8-
 
Nazad
Vrh Dno