Šta je novo?

Seagate Barracuda 1TB

Ja bih generalno zaobišao Seagate jer izgleda da ima najveći failure rate.
 
Hm, imas li neku preporuku do 7.000 za dobar HDD? Ne mora bas 1TB, moze i malo manje.

Planiram i SSD kasnije da kupim, ali za sada mi je bitno da nadjem dobar HDD posto mi se ovaj WD dosta cuje.
 
Ne znam koliko je WD Red, kažu da je tih.
 
Ja imam taj hard. Ne cuje se uopste a sto se tice temperatura ja to i ne gledam ali ako ti nesto znaci trenutno je 28 C
 
4 komada prosli kroz moje ruke, dva imam trenutno a znam bar 5 ljudi koji ih imaju i apsolutno nijedan nije stucnuo.
 
Ja imao od 1 TB a trenutno imam od 2 TB i oba radila tj. još rade bez ikakvih problema. Tihi (nečujni) a temperature nisam nikad proveravao.
 
Seagate Barracuda 1.5 TB, 7200 rpm, crkao posle 3 godine normalnog koriscenja (sekundarni disk u konfiguraciji). Garancija ionako 2 godine, tako da sad nemam ni podatke ni disk. U mojim licnim konfiguracijama su mi dosada crkla 4 diska, 2 maxtor (u prevodu seagate) i 2 seagate . Sad uzimam ili Toshibu ili WD, valjda sam vise naucio.
 
Za pocetak instaliraj HD Sentinel ili Crystal Disk Info pa pogledaj ponekad sta oni prijavljuju u kakvom su stanju hdd i onda neces biti iznenadjen kad otkazu, obicno se pre primeti da nesto nije u radu...
 
Ako je ovo upuceno meni, to ne vazi za Seagate diskove. Uglavnom otkazu glave, tako da nema nikakve najave problema, samo odjednom krenu da "klikcu". Tako je bilo i kod mene, danas health 100%, sutra pravo u korpu. Jos ako su bitni podaci, izvlacenje kod ovog tipa kvara je tipa 300+ evra.
Uostalom, evo sa dela teksta sa sajta jedne od domacih firmi koje se bave poprakom diskova:
"Kao profesionalna laboratorija čija su specijalnost hard diskovi tj. spašavanje podataka sa hard diskova, posledjnih par godina imamo loša iskustva sa Seagate diskovima. Od kada je Seagate počeo da se bavi spašavanjem podataka, kvalitet diskova im opada, otkazi njihovih diskova su sve češći, naročito novih Barracuda modela od 1TB i većeg kapaciteta"
Pametnom dosta, znaci ici na WD ili Hitachi.
 
Kvalitet HDD-ova se ne gleda po proizvođačima već samo po modelima.
Seagate je imao pad kvaliteta nakon poplava 2011. Diskovi koji su imali najviše problema su bili modeli od 1.5 i 3Tb, posebno model od 3Tb (barracuda 7200.14, ST3000DM001). Mit koji se proširio Internetom o brzom kvarenju Seagate HDD-ova dolazi najviše od tog modela tj. od Backblaze kompanije koja je koristila consumer grade HDD-ove umesto enterprise grade diskova.

Sa ovom novom serijom diskova što su je izbacili Seagate gleda da se vrati na staze stare slave. Ti novi diskovi su nove barracude (zeleni), firecude za gamere i Ironwolf za NAS.

Mene su do sada izdavali Maxtor, WD i Samsung diskovi. Najpouzdaniji mi se pokazao Seagate (mada tu je i Hitachi tj. HGST). Imam trenutno tri Seagate diska, od kojih je jedan star deset godina i radi bez greške. Tu novu (zelenu) Barracudu imam oko dve sedmice i zadivljen sam koliko je to brz mehanički disk (~200mb/S). Isto tako potpuno su tihi i hladni. To famozno kliktanje nisam čuo ni kod jednog proizvođača (čak ni kada su diskovi odumirali) u skorije vreme, zadnji put sam to čuo tamo negde dok je još Maxtor bio prisutan. Iskustvo mi kaže da se to ponajviše dešava zbog nekvalitetnih napajanja.
 
... Iskustvo mi kaže da se to ponajviše dešava zbog nekvalitetnih napajanja.

Ovo je tako ocito i istinito ali ljudi ne posvecuju tome paznju niti zele da veruju jer milo im ustedeti 30-50e a pogotovo 80-100e pa im je sve "drugo krivo" za krah komponenti a pogotovo hdd...
 
Poslednja izmena:
Ljudi moze pomoc za hdd, 1tb model, nov naravno, e sad wd i seagate vidim da ima nezadovoljnih. Kupujem nov računar i samsung evo 850 ssd pa ako ima nesto sto bi islo uz njega.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Uvek se desavalo da ima losih modela i uvek je nezadovoljnih sa bilo kojim proizvodjacem.
Manje je nezadovoljnih sa onim proizvodjacima koji imaju manji udeo na trzistu.
Najvise je nezadovoljnih sa WD i Segate jer su najzastupljeniji.
Javice se neko vec da preporuci neki model ili upozori da ne uzimas.
Vise paznju obrati na model i kako se on ponasa, a manje na proizvodjaca...

Ja nadjoh 54 hdd od 1TB ... :D
 
WD Blue sa 7200 obrtaja su jako dobri sa odličnim cenama.
 
Pozdrav,svima.
Seagate Barracuda 7200.12 500Gb
Model Number: ST3500413AS
Part Number: 9YP142-303
Firmware: JC45
Ne znam sta se dogodilo sa diskom,uglavnom od 500Gb vidi samo 3.8Gb i to moze da se koristi.Ostatku me moze ni na koj nacin ni da se pristupi,formatira,niti bilo sta drugo.
U takvom stanju sam ga dobio.Da li neko ima neki predlog sta bi trebalo probati.Format,disk part i svi poznati alati,programi, ne koriste nista u ovom slucaju.
Mozda ucitati firmware,ali nemam nikakvu opremu za to.
Neki savet,predlog?
 
Како га види биос? Како га види disk management? Ја имам један WD 2Т који биос види као 0.0МВ и ту је крај приче, знам да за друге фирме постоје алатке које то оправе али за WD нема или бар није било када се то десило. Могуће да Seagate то има.
 
Nisam ga odavno koristio,pa sam ga sada prikljucio.
Dobijem poruku cyclic redundancy check
Sada cu da vidim sta kazu za tako nesto.
 
Nazad
Vrh Dno