Šta je novo?

Server 2012 spor backup

hogarnp

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruke
845
Poena
70
Drugari, dešava mi se sledeće na 2 servera koje održavam.

Jedan je file server, i njegove performanse kada se radi kopiranje na neki drugi mrežni share su katastrofalne. Bukvalno ne prelazi 1 MBps. Kada se sa nekog terminala povučem fajlove sa tog servera, sve radi ok.
Ista priča je i sa backupom. U nekom trenutku totalno zaglupi windows explorer, jedini lek je ponovno pokretanje iz taskmana, ali ta instanca koja je zakucala i dalje stoji upaljena i nema teorije da se ubije.
Ista stvar se dešava i sa drugim serverom.
Svi ostali ferceraju bez ikakvih problema.
Da li neko zna u čemu može biti problem ?

Sve je radilo normalno i ništa nije menjano ni na mreži ni u xen centru osim što je dodat jedan NAS.

Da li neko zna u čemu može biti problem ?

Guglao sam malo, sve one enkripcije i potpisivanje su pogašeni, tako da nije do toga...
 
Memorija servera koji kopira? Proveri da li je zauzeta.
I naravno druga stvar,koji se broj fajlova kopira,to zna da urnise server.
 
Sve što si rekao stoji, međutim, broj fajlova se nije znatno menjao.

BTW juče sam migrirao VM na drugi fizički server i 1.5 TB backupa je odradio za 5:50
dok naavršio.
Sva podešavanja su ista kao što su i bila, ništa nije menjano, i samo od jednom totalni kolaps....

123.png
 
Ne vidim jos nesto da mi pada na pamet osim zauzeca memorije. Druga stvar je recimo da proveris da ti nije update nesto sjebao.
 
Uvek mozes da pregledas opterecenje mreze.
 
Da nije NAS digao dhcp pa pobrljao nesto na LAN-u?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Proverio, nije bilo do nas dhcp...nije mi bilo mrsko, pa sam celu mašinu u trenutnom stanju migrirao na drugi fizicki server, i opet isti problem, backup mrtvo spor..
Izvadim stari backup OS-a, podignem ga, dodelim D disk sa storage repository-a, i backup spucam za 59 minuta...definitivno je windows odlepio, pojma nemam zašto...
 
Ostaje ti jos da proveris ona TCP/IP podesavanja na novom serveru(velicina paketa,itd itd).
 
Brate a da ti proveris SMART value na diskovima? Mozda ti umiru diskovi
 
Vec par dana pokusavam i nikako mi ne polazi za rukom da vratim backup servera koji sam predhodno napravio po uputstvu Microsofta.

Jel neko koristi Windows server backup opciju? Da li preko te opcije mogu da vratim AD i instalirane aplikacije na server posle reinstalacije format C: Servera? Da li mogu da prenesem AD i instalirane aplikacije na drugu server masinu?
 
Pokreneš novu instalaciju win servera, i tamo u setupu ideš na repair, pa recover from backup, i daš mu putanju do backupa, i to je to...radio 100 puta i svaki put radi...jedino posle traži aktivaciju os, ali to nije neki problem
 
Nazad
Vrh Dno