Šta je novo?

pomoc oko sistema

Ok, može da se doda još jedan neki DAC, ali to opet podiže investiciju...
Ja samo onako više za sebe, gunđam, jer su na 511-ki štedeli na jeftinom optičkom preklopniku na ulazu koji bi omogućio da sjajan DAC iz Marantz-a koristimo za bar još jedan uređaj. :(
Ne znam da li je ta ušteda opravdana, ali zbog te uštede ga nisu prodali, eto za početak, meni. A vidim da na to kukaju i na drugim on-line kukaonicama.
Al' k'o što rekoh, to ja gunđam za sebe. Ne obraćajte pažnju. :p

Što se tiče tvog pitanja, teško ćeš naći odgovor. Taj Denon je potpuno nova generacija pojačala. Radi u D klasi, tzv. digitalno pojačalo, potpuno drugačija topologija rada koja tek u poslednje vreme počinje više da se koristi, te nema nikakve veze sa dosadašnjim klasičnim Denon pojačalima. Ako je neki zvučnik lepo pasovao nekom "normalnom" Denon pojačalu u AB klasi, ne mora značiti da će taj brand zvučnika lepo raditi sa digitalnim pojačalima.

Marantz 511 je takođe digitalno pojačalo, ali njega su već malo više isprobali, i ja sam pročitao mišljenja da jako lepo radi sa Dali-jem. Za Denona nisam ništa iskopao. Ali nisam ni kopao, jel?

Da dodam, da ne bude zbrke ako se neko neinformisan uključi u temu, pojačala A klase, B klase, AB klase, D klase... To nije klasifikacija kvaliteta pojačala, već način rada. Svi oni mogu biti napravljeni dobri i loši.

.
.
.

Ko hoće izvrstan All-in-one uređaj, jedan sjajan je Naim UnitiQute. Ali ne pitajte za cenu, jeziva je. :p
 
Poslednja izmena:
Ko hoće izvrstan All-in-one uređaj, jedan sjajan je Naim UnitiQute. Ali ne pitajte za cenu, jeziva je. :p
2jka je oko €1500, cenim.

hvala na ukazivanju pažnje na razlike izmedju "klasičnih" i "digitalnih" pojačala. nisam uzimao to u obzir.
ono što mi se dopada kod D klase je mogućnost pakovanja u manje dimenzije a da dobro zvuči
 
Mene već neko vreme svrbi da uzmem nešto ovakvo: https://www.aliexpress.com/item/Rem...lgo_pvid=f93d11ee-a089-4bc1-a082-10c6cd65e9b3

Hvale ga mnogo za taj budžet (što ne mora da znači da je dobar, već da jeste jeftin... :p )
Nešto ne mogu da nađem dovoljno referentan test da tako probam skontati vredi li.
Možda ga i uzmem da probu, pa prodam, makar malo ispod nabavne cene. Neće biti velika šteta ako toliko izgubim, a biće lep sistem za spavaću sobu, ako radi dobro.
 
Klasa D ne znači da je pojačalo digitalno:

The term "class D" is sometimes misunderstood as meaning a "digital" amplifier. While some class-D amps may indeed be controlled by digital circuits or include digital signal processing devices, the power stage deals with voltage and current as a function of non-quantized time. The smallest amount of noise, timing uncertainty, voltage ripple or any other non-ideality immediately results in an irreversible change of the output signal. The same errors in a digital system will only lead to incorrect results when they become so large that a signal representing a digit is distorted beyond recognition. Up to that point, non-idealities have no impact on the transmitted signal. Generally, digital signals are quantized in both amplitude and wavelength, while analog signals are quantized in one (e.g. PWM) or (usually) neither quantity.
 
...Ali time ćeš potrošiti jedini digitalni ulaz u 511. Što je loše, jel? Bilo bi lepo da ima bar još jedan digitalni ulaz. Za TV npr.

Ja sam svojevremeno odustao od 511 (tada je bio aktuelan stariji model, 510), baš zbog postojanja samo jednog digitalnog ulaza.....
Da na 511-ku stave bar još 2 digitalna ulaza, bio bi to pravi prst-u-pekmez.

Ovo me je navelo da razmisljam - i umesto da lupam glavu kak oda napravim tako nesto, potrezio sam na netu da li postoji.
I naravno...
https://www.amazon.com/ViewHD-TOSLINK-Digital-Optical-Switcher/dp/B00G188Z7A
(Ili isto to samo duplo jeftinije...
https://www.aliexpress.com/item/HD-...lgo_pvid=468872d3-4a44-40a9-b34f-9f850d345d39)
Nemam pojma zasto je link ovakav...
Sve u svemu, moguce je staviti ispred neki mali svic koji ce selektrovati koji je opticki ulaz spojen na izlas.Verovatno unosi slabljenje, ali kosta 10E, pa se isplati da se proba..
 
^^ E jeste, njega baš hvale.
 
brišite faillll...objasnio mi "lepi" kokan
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno