Šta je novo?

Mišljenja o Gigabyte Z68X-UD4-B3 soket 1155 za overklok

vladakv

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
09.12.2016
Poruke
165
Poena
19
Zdravo svima, pošto vidim da je jako teško naći dobru matičnu za soket 1155, interesuje me šta mislite o ovoj ploči jer planiram već sutra da je kupim? Ubacio bih i7 3770k i Crucial Ballistix Tactical Tracer DDR3 (2x4GB) :D
 
Moze dobar OC na toj gigi,najvise zavisi od CPU-a,tako da uzimaj slobodno
 
Ploca je bas super, a sa tim i7 imaces u svakom pogledu bolje performanse nego sa Ryzen-om. Nek te dugo sluzi.
 
Obrisani su postovi bez ikakvog razloga, zato i ne vidiš. Bio je 1600 ili 1600X.
 
r5 1600 u svim aplikacijama jede i7 3770k za dorucak, a u igrama koliko citam, ne igram, je ili znacajno bolji ili su egal, tako da malo treba neki apdejt ovde da se desi kod pojedinaca. Da i ne govorimo o potpunoj ludosti bacanja para u 2017 godini na platformu ciji je zivot odavno zavrsen i koja nema nikakav upgrade path, totalno sumanuto...
 
U igrama su egal kada je 1600 nategnut na 4GHz, a 3770K na 4.4GHz. Na 4.5-5.0GHz 3770K je u prednosti.
 
r5 1600 u svim aplikacijama jede i7 3770k za dorucak, a u igrama koliko citam, ne igram, je ili znacajno bolji ili su egal, tako da malo treba neki apdejt ovde da se desi kod pojedinaca. Da i ne govorimo o potpunoj ludosti bacanja para u 2017 godini na platformu ciji je zivot odavno zavrsen i koja nema nikakav upgrade path, totalno sumanuto...

Ne treba ti upgrade path kad su performanse i dalje bolje nego kod najboljih modela konkurencije, o nizoj ceni da ne pricamo.


Sve u svemu, ne vezano za bilo koju drugu platformu, ovo je dobra maticna, ali postoji sansa da ces morati da odradis BIOS update kako bi prepoznala procesor.
 
Poslednja izmena:
Isto tako i 4GHz 24/7 za 1600 nije tek tako dostižno, realnost je 3.8GHz vs 4.5GHz...3770K je bolji u igrama. :)
 
Poslednja izmena:
Treba ozbiljno da apgrejdujete biose momci, ozbiljno... :d
 
Nema, zastareo hardver... [emoji3]
 
Evo, da se pohvalim, sve sam sklopio i radi perfektno. Temperature su očekivano dobre - procesor 28 na iddle, matična 40-42, grafika super, samo me brinu hard diskovi. Naime, kupio sam MS Industrial Cyclops IV i oni se nalaze u kavezu iza napajanja. Temperature oba su 47C i to me jako brine. Napred mogu staviti dve 12ice od kulera koja bi možda smanjile temperature istih... Ne znam da li neko ima ovo kućište i da li ima sličan problem.
 
Proveri da li staju 140MM ventilatori napred, po specifikacijama bi trebalo.
Ako staje, uzmi jedan 140mm i montiraj u donji prednji slot, da duva u hardove, bice to dosta bolje.

I 120mm vent ce smanjiti temperaturu, ali ne koliko i 140mm.
Velike su vrucine, greju se hardovi u PSU shroud.

Iako je lepa i prakticna stvar taj shroud, zahteva hladjenje diskova, pogotovo leti.
Kod mene, u istom takvom shroudu, 140mm ventilator na niskim obrtajima odrzava temperaturu diskova na 35-38, kad povecam broj obrtaja(da radi punom brzinom, nije bucan svakako) onda su na 31-33.
 
Proveri da li staju 140MM ventilatori napred, po specifikacijama bi trebalo.
Ako staje, uzmi jedan 140mm i montiraj u donji prednji slot, da duva u hardove, bice to dosta bolje.

I 120mm vent ce smanjiti temperaturu, ali ne koliko i 140mm.
Velike su vrucine, greju se hardovi u PSU shroud.

Iako je lepa i prakticna stvar taj shroud, zahteva hladjenje diskova, pogotovo leti.
Kod mene, u istom takvom shroudu, 140mm ventilator na niskim obrtajima odrzava temperaturu diskova na 35-38, kad povecam broj obrtaja(da radi punom brzinom, nije bucan svakako) onda su na 31-33.

Uh, kolega, lakše se diše sada. Podržava dve 12ice napred i ja sam sada stavio jednu bukvalno ispred hdd-ova. Temperature su 35 i 35C. Samo ima jedan problem. Kuler je na milost gravitacije jer ga nisam fiksirao šrafovima :D Ne znam kako se otvara front panel ovog kućišta. Probao sam sa donje strane da ga otvorim (krvnični) i ni milimetar da izađe :D
 
Nazad
Vrh Dno