Šta je novo?

Problem posle upgrade firmware na ruteru

mare12

Poštovan
Učlanjen(a)
14.08.2016
Poruke
23
Poena
54
Ruter posle upgrade firmware na ruteru, ruter vise ne salje signal. Svetli lampica za napajanje, ali ni racunar ni telefon ne vide signal. Ima li nade da se popravi ili je zavrsio svoju pricu.

Inace radi se o ruteru tenda w316R.
 
Da li se javlja kroz žicu? Možda mu je isključen wifi?
 
Dali si siguran da si instalirao pravilnu verziju firmvera?
 
Uflesuj mu stariju verziju koja je radila, ali prvo proveri ovo sto kaze Pedja.
 
@gadafi Racunar ne vidi ruter. Kad u browser ukucam ip, samo mi izbaci obavestenje da nemam internet konekcije.

Skinuo sam sa njihovog sajta za moj model, valjda je ispravan. Ali kad je instalcija dosla na nekih 50% ruter se restartovao i tu nastaje problem.

@jericho
Kako da vratim staru verziju kad ne mogu nikako da pristupim podesavanjima?

Hvala na odgovorima!
 
Ne radi ni LAN, ili samo wireless?
 
Kada se flashuje firmware na routeru, obično treba resetovati na default podešavanja pa tek onda flash. Novi firmware može pogrešno da protumači stara podešavanja i da pogrešno podesi uređaj.
Pokušaj 30-30-30 trik.
1. Dok je uključen pritisnite i drzi reset taster 30 sec
2. Jos drži reset i isključi router i drži jos 30 sec reset.
3. Sada ponovo uključi router i drzi reset još 30 sekundi.
Znači reset treba bez prestanka držati 90 sekundi.
Posle ovoga bi trebalo da se resetuje na fabrička podešavanja. Ukoliko je firmware oštećen onda mora nekom drugom metodom da se uflešuje ispravan firmware I to zavisi od modela do modela.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
@gadafi Ne dodeljuje. Gore sam mislio na ono klasicno 192.168.x.x

@Jericho Ne radi ni lan ni wireless

@yooyo Pokusao sam ali se nista ne desava.
 
Koliko vidim taj ruter ni USB da bi nesto pokusao. Mozes da se cimas po uputstvu ovde (slican model, ne i isti!), da sam ja u pitanju, bacio bih ga sa poslednjeg sprata direktno u kontejner. Guglanjem se vidi da je vrlo cesta pojava brikovanje tog rutera prilikom FW upgrade. Kineski djubar.
 
Poslednja izmena:
Da se ja pitam leteo bi bar pre jedno 4-5 meseci. Ali sam taj ruter dobio od operatera pa mu nesmem nista :D Svakako sam planirao da ga menjam, ali cisto iz radoznalosti sam hteo da pokusam da ga popravim, ko zna kad ce zatrebati .
 
Nazad
Vrh Dno