Šta je novo?

Amd athlon x4 840

NoReason

Poštovan
Učlanjen(a)
20.06.2016
Poruke
7
Poena
51
Poslao sam kompjuter na reklamaciju zbog toga sto se procesor nenormalno pregreva i uopste nema beepa kada se pali, e sad tamo gde se nalazi, "nepo system", procitao sam sve najgore o istom pa mi dodje da vratim nekako komp takvog neispravnog i sam da ga opravim...
Citao sam na netu nesto i nasao da je problem bio mozda zato sto je cpu fan bio prikacen na pogresnom mestu, znam da je cpu fan uvek isao na 100% i bio je jako tih, skoro necujan i mislim da je u pitanju 2800 rpm-a ali nisam siguran. Pa sad ako neko moze da potvrdi da se beep ne cuje zbog toga i da je 2800 za cooler premalo onda je to verovatno problem? Inace cooler je dosao uz sam cpu, nije kupljen posebno.
 
Pusti ih da pogledaju prvo pa vidi šta će da kažu. Mogući su problemi sa 100 stvari a među njima i neispravni delovi pa bi ti izgubio garanciju. Sve je u igri, od loših podešavanja u BIOS-u preko neispravnih delova do loše montaže.
 
@NoReason da li sad vidis sta znaci kada se kupi gotova konfa, moras celu da saljes na servis mesto da je sam otvoris i mozda je neka glupost, ali sta je tu je, resice se.

Ja ne mogu da se pozalim na nepo system, reklamaciju koju sam imao sa njim resena je brzo i kako treba.
 
Ja imam sva najgora iskustva sa Nepo, i preporucujem zaobilazak u sirokom luku.
 
Ja sam reklamirao monitor sa nekoliko vidljivih felera. Nepo system mi je odbio reklamaciju uz objasnjenje da kao nisu primetili ni jednu navedenu neispravnost. Ali su zato poslali monitor u ovlascen servis uz komentar da to rade cisto iz dobre volje. Kakva arogancija... Naravno, sigurno ga nisu ni upalili jer su neradnici i paraziti, nego su ga poslali u ovlasceni LG servis da se oni ne deranziraju jer ih mrzi da posteno zarade platu. Ovlasceni servis mi je naravno uvazio reklamaciju jer je monitor stvarno bio upadljivo felerican na vise nacina. Imao sam losa iskustva sa vecinom servisa, skoro svi gledaju da te otkace i preveslaju na krajnje bezocan nacin.
 
Ništa bolji nije ni Kim Tec koji rade za WinWin i Emmi, neznam, možda i za nekog drugog. Držali mi očigledno polu ispravnu ploču 10 dana bez da je i pogledaju (posao od 3 minuta) i još mi kažu da imaju 30 dana a ne 8 kako je zakonom propisano. Jedan poziv WinWin-u je sve sredio i dali mi novu ploču za 2 sata. Znači da ni oni ne mogu da kontrolišu servis koji radi za njih. Nisu samo potrošači u problemu sa servisima nego i prodavci.
 
Retko koji servis kod nas u zemlji radi toliko dobro da bi "nas" klijente zadovoljio. Nije uvek problem samo servis, bude često problem i dobavljač ili uvoznik ili neko treći koji zna kako je uvezao tu robu i na koji način. Pa onda upravo taj servis mora da vadi oči da to rešava. Ne branim nikog i ja sam uvek kuburio s njima, ali verujem da im ponekad nije lako.
 
Ma muče se ljudi, ćuti...
 
Pokvarila im se klima pa ne znaju da poprave.
 
Nazad
Vrh Dno