Šta je novo?

AMD Ryzen 3

@Deradici nisam gledao A320 cipset ali recimo ne znam da li moze nvme ssd da se stavi, pa vise usb, sata itd... Nebitno je uglavnom. Poenta je ako hoces da ustedis i na tankom si budzetu uzimas r3 1200 i A320, cemu spajanje r3 1300x sa A320 kad za iste novce bolje prodjes sa R3 1200 i B350 to je poenta cele price. Moze i taj kombo da prodje ali ako vec dodjes na forum da se raspitas i pises ne vidim u cemu je problem da kliknes 2 puta u biosu i dobijes nesto bolje za isti svoj novac?
 
Vise konektora/slotova nisu sustinska prednost u odnosu na A320. :) Kome treba 6 prikljucenih hardova i vise od 32GB rama ili nesto trece zna sta kupuje.

Slazem se, mogao je bolji izbor napraviti.
 
Poslednja izmena:
Box na ryzenu je odlican. Prvi put da box radi posao kako treba.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dobar procesor u smisli potrosnje zato ga bilo kakav hladnjak drzi pod kontrolom.
 
OK ljudi. Razumeo sam vas sve. Uspeo sam da izboksujem da dodje do zamene. Tako da za 2.000 dinara sam uzeo ovo sa slike. Ako ste me zeznuli nagrabusili ste hahah :D

Ovo je prva najjeftinija koja ima da je b350.

Screen Shot 2017-09-05 at 12.57.28.png
 
Poslednja izmena:
@filni ma opusteno, da stavis r3 1200 na 3.5ghz dobijas 1300x a to je maciji kasalj. Na 3.7 da ga stavis imas brzi procesor a ne trebas ni napon da diras. Kad sklopis komp prvo apdejtuj bios ako ima novija verzija zatim podesi takt procesora i toliko. Bolja ti je ovo kombinacija na duze staze narocito kasnije da bocnes bolji procesor a i komponente same ploce su kvalitetnije za razliku od A320.
 
Nije najjeftinija ;)

http://www.itsvet.com/cenovnik-pda1-22.i?i209=3856&option=

Ne znam kakve su ove jeftinije od nje doduse, a ta AsRock je saavim pristojna.
Na brzinu pogledah, na svim ovim koje su jeftinije(osim ovih koje su par stotina jeftinije) VRM je go, ne svidja mi se :D
A znam i ja da na drugim mestima ima, al u radnji na E nema... Samo je ova najjeftinija :)

@MIKISAVIC ma znam. Reko hajde da vas poslusam. Necu da umrem za 2.000 dinara vise / 24 meseca mu dodje 83 dinara mesecno vise haha..al jesam uzeo 1200 umesto 1300x al overclock-om se sve da srediti. Ovako sto kazete imam plocu za buducnost pa mozda i da se kurebecam kasnije pa metnem dve grafike haha :D
 
Poslednja izmena:
Cak ti je doplata i manja od 2000. Bolji ti je ovo kombo definitivno ne brini nista. Sto se tice 2 grafe ipak je jedna jaca bolja u praksi al ono mozda nekad cisto probas, makar imas tu mogucnost. Sto se tice overkloka 3.7 ti je maltene zagarantovano a za veci oc mozda ces i napon trebati da pipnes i da vidis temperature kakve su na stock kuleru ako ces njega svakako ima po netu sigurno gde su granice za to.
 
Stigla masina za vikend. Ryzen 3 1200, Asrock b350 PRO4 i G.SKILL 8GB 2400Mhz. Uh, radi kao zmaj! Za sada sam jednim klikom digao na 3.500 i napon 1.300. Kazu da sa tim naponom uz srecu ide na 4Ghz. Pa cemo probati i to. Za sada sam bas zadovoljan. :banana:
 
Poslednja izmena:
Odlicna konfica.

Da, sa tim naponom verovatno mozes vise.
 
@filni u zdravlje da se sluzis. Eto vidis kako si jednim klikom dobio 1300x i bolju plocu za neku min doplatu. Do 3.7 mislim da napon i ne treba da se dira sa 1.3 probaj na 3.8 da stavis a za vise od toga treba ispratiti i temperature ako koristis stock kuler.
 
Meni je brzina procesora bitna jedino zbog simulacija na velikim dabazama na football manageru. Velika je razlika u vremenu pa zato to radim. Za sve ostalo mi nije bitno. Najlepse bi bilo da menjam PC jednom godisnje i da uvek kupim najbrze.
Ipak da se ne lazemo - OC je izmislila sirotinja :D

OC su izmislili entuzijasti a ne sirotinja ;)
 
Poslednja izmena:
Evo ga na 4.0Ghz.
Posle 2 sata igranja
 

Prilozi

  • Screenshot (2).png
    Screenshot (2).png
    158.5 KB · Pregleda: 140
Poslednja izmena:
filni 4GHz gde to piše ?
 
Posle Stress Testa! Max Temp 53 sve vreme. Evo gde pise. Ovo je Aida64 Extreme. Poslednja verzija
Screenshot (2).png P.S. igrao sam 2 sata..sve bilo ok..i pustio mu preko nove AIDA 64 koju sam sada skinuo i stress od 8 minuta..i dovoljno. Mislim da ovo cedo moze i vise. Voltaza 1.30
 
Poslednja izmena:
Aj ako te ne mrzi odradi CPU Z Bench. (15 sekundi traje)
I na defaultu i na 4Ghz.

Ovde imas najnoviju verziju: https://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Bas me zanima score u odnosu na i5 3470. :D

xmkFEvc.png
 
Poslednja izmena:
Da sada se sve vidi, odlično je to 4gige na 1,3v a ram memoriju jer si probao da povećaš?
 
Eve ti sa overclock, a bez clock-a cu kasnije ili sutra. Mrzi me da idem u BIOS i smanjujem. :D al dobices.
Screenshot (3).png SLAB ti taj i5 :D
DOBRIVOJE: Nisam ni dirao memoriju, nema potrebe realno. Ovo samo probam dal moze da sljaka ovako i koliko, al vracam na default. Trenutno necu da ga mucim. Nema potrebe za sada. Jedino mozda probam da vidim dokle moze MAX da ide sa stock coolerom. 53 temp sa opterecenjem je po meni super
 
Poslednja izmena:
Evo i ovako Screenshot (5).png
 
Dobar CPU-Z skor, dobar, i ovaj moj 4570 zaostaje za kloknutim R3, sto je i normalno zbog 600MHz razlike u kloku(ovaj boostuje na 3.400MHz za sva jezgra).
Sad efektivno imas i bolji CPU od 1300X, cestitam [emoji4]

72f7764f265277ec1d0fd13062610a4a.png
 
Za TR se biraju bolji primerci Ryzena, zato i moze da bustuje na 4.2(mislim da je boost za jedno ili dva jezgra, ali je opet 4.2), a 4.2 se tesko postize sa Ryzenom.
 
Nazad
Vrh Dno